Προς το περιεχόμενο

Εξιχνίαση υπόθεσης απάτης με πώληση κινητών τηλεφώνων μέσω Internet σε πολύ χαμηλές τιμές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εφοσον καναν τραπεζικη καταθεση, δεν ηξεραν το ονομα κατοχου? Αν πηγαιναν στην αστυνομια και το ελεγαν, οτι εκανα καταθεση σε αυτον γιατι ειχαμε συμφωνησει το ταδε αλλα τωρα κανει τον κινεζο, δεν θα εκανε τιποτα η αστυνομια?

Χωρις να ειμαι αστυνομικος (οποτε δεν ξερω ακριβως την διαδικασια αυτεπαγγελτης εμπλοκης της αστυνομιας) θα ελεγα οτι οτιδηποτε και να τους πηγαινες σαν στοιχειο θα σου λεγαν "κυριε, καντε μυνηση για να μπορεσουμε να το ψαξουμε"

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γνωστος που ειναι γιατρος και καλα και εχει φιλους γιατρους και τα παιρνει με επιδοτιση θυμαμαι κατι iphone 7/plus που τα ειχε καμια 600-800 στις αρχες και κατι macbook pro 15 2015 full με 1000-1200.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω κατι κινητα μουρλια! Iphone 7 250 ευρω! Galaxy S7 200 ευρω! Zer Phone 600 ευρω!

 

Ειναι τοσο κινητα που το αφηνεις στην ακρη του τραπεζιου και μονο του κινειται εως την μεση!

 

Καταθεση μονο σε σκουπιδοτενεκε της περιοχής μου, απομακρυνση σας απο εκει και σε 24 ωρες το εχετε!

 

Μονο σοβαρες προτασεις. Παζαρια δεν θα απαντηθουν.

  • Like 20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιαδηποτε αγορα/πωληση απο ιδιωτη μεταχειρισμενου οταν δεν γινεται χερι χερι και με ελεγχο λειτουργικοτητας

απλα τα θελει ο κωλος σου.

 

Χωρις καμια εξαιρεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικο επισης ειναι να σου δειχνουν τετοιες αγγελιες ανθρωποι που σου κανουν παζαρι "πχ να εδω xe.gr το βρηκα 100 ευρω κατω σφραγισμενο... κοψε κατι". Εκει τι απαντας;  :P

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικο επισης ειναι να σου δειχνουν τετοιες αγγελιες ανθρωποι που σου κανουν παζαρι "πχ να εδω xe.gr το βρηκα 100 ευρω κατω σφραγισμενο... κοψε κατι". Εκει τι απαντας; :P

 

Το κλασικο "παρτο απο εκει που το βρηκες φθηνότερα".
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ .Τώρα τελευταία εμφανίζονται και κάποιοι υποψήφιοι αγοραστές από Άργος και Τρίπολη(από προσωπική εμπειρία) με το πρόσχημα ότι βιάζονται για την αγορά και ότι θα κάνουν και κατάθεση και θα σου στείλουν το αποδεικτικό, που φυσικά είναι ένα πολύ καλό photoshop απόδειξης τραπέζης και μου έχει αναφέρει ένας φίλος τραπεζικός ότι έχει υπάρξει και η περίπτωση που έγινε κατάθεση και την ακύρωσαν επιτόπου λόγο και καλά λάθους αλλά κράτησαν την απόδειξη κατάθεσης(γνωρίζουν ότι τα χρήματα θέλουν κάποιες μέρες να εμφανιστούν στον λογαριασμό σας, χρόνο που χρησιμοποιούν για να παραλάβουν το πακέτο σας)

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ .Τώρα τελευταία εμφανίζονται και κάποιοι υποψήφιοι αγοραστές από Άργος και Τρίπολη(από προσωπική εμπειρία) με το πρόσχημα ότι βιάζονται για την αγορά και ότι θα κάνουν και κατάθεση και θα σου στείλουν το αποδεικτικό, που φυσικά είναι ένα πολύ καλό photoshop απόδειξης τραπέζης και μου έχει αναφέρει ένας φίλος τραπεζικός ότι έχει υπάρξει και η περίπτωση που έγινε κατάθεση και την ακύρωσαν επιτόπου λόγο και καλά λάθους αλλά κράτησαν την απόδειξη κατάθεσης(γνωρίζουν ότι τα χρήματα θέλουν κάποιες μέρες να εμφανιστούν στον λογαριασμό σας, χρόνο που χρησιμοποιούν για να παραλάβουν το πακέτο σας)

Καλα εσυ δεν μπορεις να δεις αν μπηκαν τα χρηματα στο λογαριασμο σου;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά τι ηλίθιοι που ειναι... κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό; την παλεύουν; απατεώνες απο τα lidl...

Εγώ στην θέση τους θα έστελνα τούβλα με αντικαταβολή και άντε να βρει η δίωξη :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που τους έπιασαν τι έγινε; Σύντομα θα τους αφήσουν ελεύθερους αν δεν έχει γίνει ήδη.

Όσο γι αυτούς που έχασαν τα λεφτά τους σιγά μην τα πάρουν πίσω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα, αυτό που λένε τα παιδιά, απο ιδιώτη μόνο χέρι με χέρι.

Να ξέρεις τι παίρνεις, πότε δεν έχω πάρει κάτι απο αγγελία χωρίς να το δώ πρώτα. Και το ίδιο ενωείτε όταν θέλω να πωλήσω κάτι, θέλω ο αγοραστής να δεί αυτό που δίνω.

Ετσι γίνονται οι σωστές συναλλαγές :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω κατι κινητα μουρλια! Iphone 7 250 ευρω! Galaxy S7 200 ευρω! Zer Phone 600 ευρω!

 

Ειναι τοσο κινητα που το αφηνεις στην ακρη του τραπεζιου και μονο του κινειται εως την μεση!

 

Καταθεση μονο σε σκουπιδοτενεκε της περιοχής μου, απομακρυνση σας απο εκει και σε 24 ωρες το εχετε!

 

Μονο σοβαρες προτασεις. Παζαρια δεν θα απαντηθουν.

καλησπερα, για τo zer phone ενδιαφερομαι, υπαρχει ακομα??? 

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα γίνονται συναλλαγές εξ αποστάσεως, αρκεί να ξέρεις να συναλλάσσεσαι και φυσικά να εχεις μια κάποια εμπειρία απο ηλεκτρονικό εμπόριο! Εγω όσες φορές έκανα μια αγορά/πώληση μέσω insomnia (εξ' αποστάσεως) δεν αντιμετώπισα κανενα απολύτως πρόβλημα. Φαντάζομαι δεν ειμαι ο μόνος!

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...