Προς το περιεχόμενο

pc για δουλεια γραφειου word ιντερνετ και ενα προγραμμα για συμβολαια


localy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα τι ειναι καλυτερο απο τα δυο αυτα για απλες δουλειες εκτυπωσεις εγγραφα και μια εφαρμογη για συμβολαια οχι πολυ βαρια απλα θελω κατι σχετικα φτηνω.

 

 

http://www.e-shop.gr/innovator-office-economy-n3150-ssd-me-windows-10-p-PER.912881

 

η αυτο 

 

 

http://www.e-shop.gr/innovator-3-basic-g4400-xoris-leitoyrgiko-p-PER.912832

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα τι ειναι καλυτερο απο τα δυο αυτα για απλες δουλειες εκτυπωσεις εγγραφα και μια εφαρμογη για συμβολαια οχι πολυ βαρια απλα θελω κατι σχετικα φτηνω.

 

 

http://www.e-shop.gr/innovator-office-economy-n3150-ssd-me-windows-10-p-PER.912881

 

η αυτο 

 

 

http://www.e-shop.gr/innovator-3-basic-g4400-xoris-leitoyrgiko-p-PER.912832

εγώ προσωπικά είμαι κατά τον έτοιμων συστημάτων πες το budget σου και για ποια χρήση και βάλε το θέμα σου εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως αυτα τα ετοιμα συστηματα παντα καπου υστερουν.

Τα συγκεκριμενα εχουν χαλια τρρφοδοτικα.

Γνωμη μου ειναι να φτιαξεις ενα στα ιδια χρηματα.

Συμληρωσε την φορμα και θα βρεθει λυση..

   

 

                                                                                              φορμα

 

i) Το ποσό που διαθέτουμε:

 

ii) Tη χρήση του υπολογιστή (εάν πρόκειται για gaming pc, αναφέρετε τι είδους παιχνίδια παίζετε/θα παίξετε και δώστε από ένα παράδειγμα.)

 

iii) Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιηθούν:

 

iv) Στη σύνθεση θέλουμε να συμπεριληφθεί οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε? Υπάρχει πιθανότητα για μελλοντική αγορά άλλης? (απαραίτητη η διευκρίνηση της οθόνης μας για κάθε είδος συστήματος και αναβάθμισης. Εάν δεν γνωρίζετε τον κωδικό μοντέλου, αναφέρετε τουλάχιστον μάρκα, ίντσες και ανάλυση.)

 

v) Στη σύνθεση θέλουμε να συμπεριληφθούν και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?

 

vi) Το Hardware-περιφερειακά-οθόνη που θέλουμε να αγοράσουμε, θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα (διευκρινίστε ποιο) ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? (Αναφέρετε και την περιοχή στην οποία βρίσκεστε για περαιτέρω διευκόλυνση)

 

vii) Επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα (στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?

 

viii) Επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα? Αν ναι ποιο?

 

ix) Στο νέο σύστημα θα γίνουν πιθανές μελλοντικές αναβαθμίσεις στο Hardware? Αν ναι, υπάρχει πιθανότητα για διπλές κάρτες γραφικών (sli/crossfire)? -> συμβάλλει στην επιλογή κατάλληλου τροφοδοτικού και παίζει ρόλο και στην επιλογή κουτιού

 

x) Θα γίνει oc στο CPU (επεξεργαστής)? Αν ναι σε τί μέγεθος? (μικρό, μεσαίο, μεγάλο) -> συμβάλλει στην επιλογή κατάλληλου τροφοδοτικού, μητρικής και φυσικά κατάλληλης ψύκτρας  

 

xi) Θα γίνει oc στη GPU (κάρτα γραφικών)? Αν ναι θα γίνει με πείραγμα της τάσης για stability (μεγάλο oc) ή απλά θα ανεβάσετε λίγο τις συχνότητες με stock voltage? -> συμβάλλει στην επιλογή κατάλληλου τροφοδοτικού

 

xii) Αναφέρετε αν θα χρησιμοποιήσετε ή όχι κάποιο κομμάτι Hardware από άλλο/παλιό σύστημα:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικα τα ιδια ειναι αν και το 2ο ειναι λιγο καλυτερο. Αν εισαι ασφαλιστης ή συμβολαιογραφος και δεν εχεις επιλογη πχ. εργαζεσαι σε γραφειο και οχι freelancer τοτε παρε το 2ο,αλλιως καλυτερα κομματι κομματι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άν διαθέτεις κάποιο λειτουργικό, θα σου πρότεινα να επιλέξεις κομμάτι-κομμάτι και όχι έτοιμο σύστημα γιατί όπως είπε και ο kostas.karras συνήθως υστερούν σε ποιότητα υλικών. Αυτό δεν αναιρεί πως το έτοιμο dell που προτάθηκε είναι πιο αξιόπιστο από τα ''innovator'' του e-shop που εξ αρχής σκεπτόσουν. Δεν ξέρω βέβαια αν μπορείς να αγοράσεις από αλλού εκτός του e-shop (λόγω δουλειάς ίσως), αλλά αν μπορείς τότε σου παραθέτω ενδεικτικά μια σύνθεση από το κατάστημα mgmanager.gr (βρίσκεται στην Αθήνα) που νομίζω πως αν τους ενημερώσεις μπορούν να σου κάνουν την συναρμολόγηση. Έχω βάλει μαζί ssd 120άρη (μπορεί να μην σε ενδιαφέρει φυσικά) & hdd, όποιον θέλεις κρατάς (αναλόγως αν προτιμάς ταχύτητα ή χωρητικότητα).

post-233997-0-63910300-1484747221_thumb.png

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άν διαθέτεις κάποιο λειτουργικό, θα σου πρότεινα να επιλέξεις κομμάτι-κομμάτι και όχι έτοιμο σύστημα γιατί όπως είπε και ο kostas.karras συνήθως υστερούν σε ποιότητα υλικών. Αυτό δεν αναιρεί πως το έτοιμο dell που προτάθηκε είναι πιο αξιόπιστο από τα ''innovator'' του e-shop που εξ αρχής σκεπτόσουν. Δεν ξέρω βέβαια αν μπορείς να αγοράσεις από αλλού εκτός του e-shop (λόγω δουλειάς ίσως), αλλά αν μπορείς τότε σου παραθέτω ενδεικτικά μια σύνθεση από το κατάστημα mgmanager.gr (βρίσκεται στην Αθήνα) που νομίζω πως αν τους ενημερώσεις μπορούν να σου κάνουν την συναρμολόγηση. Έχω βάλει μαζί ssd 120άρη (μπορεί να μην σε ενδιαφέρει φυσικά) & hdd, όποιον θέλεις κρατάς (αναλόγως αν προτιμάς ταχύτητα ή χωρητικότητα).

Ας συμληρωσει ομως και την φορμα πρωτα  να ειμαστε σιγουροι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εχετε δικιο απλα το κουτι θα ειναι για πολυ απλα πραματα μια εφαρμογη θα τρεχει ενα word και σχετικα απλα προγραμμα καμια μετατροπη word σε pdf και τετοια.επελεξα να δω απο το eshop γιατι οι συνθεσεις που εχει ειναι καλες και φτηνες και εχουν και τρια χρονια εγγυηση οτι και να παθει.αν το κανω κομματι κομματι θα εχω λιγοτερη εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την καλυτερη προταση στην ειπε ο jeandoumpier και  σε  καθε κομματι που θα εχεις ειναι τρια χρονια εγγυηση το λιγοτερο!

Αν θες ετοιμο παρε ετοιμο..

ΝΕΧΤ.........

Επεξ/σία από Kostas.karras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εχετε δικιο απλα το κουτι θα ειναι για πολυ απλα πραματα μια εφαρμογη θα τρεχει ενα word και σχετικα απλα προγραμμα καμια μετατροπη word σε pdf και τετοια.επελεξα να δω απο το eshop γιατι οι συνθεσεις που εχει ειναι καλες και φτηνες και εχουν και τρια χρονια εγγυηση οτι και να παθει.αν το κανω κομματι κομματι θα εχω λιγοτερη εγγυηση.

 

Ποσο που διαθετεις? Και οι 2 συνθεσεις εχουν τροφοδοτικα για πεταμα παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εχετε δικιο απλα το κουτι θα ειναι για πολυ απλα πραματα μια εφαρμογη θα τρεχει ενα word και σχετικα απλα προγραμμα καμια μετατροπη word σε pdf και τετοια.επελεξα να δω απο το eshop γιατι οι συνθεσεις που εχει ειναι καλες και φτηνες και εχουν και τρια χρονια εγγυηση οτι και να παθει.αν το κανω κομματι κομματι θα εχω λιγοτερη εγγυηση.

Αμα θες απο eshop δες κι αυτο

post-330131-0-15216200-1484948187_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα διευκρινιστε στον ανθρωπο οτι θα του το συναρμολογησουν στο eshop και θα το παρει ετοιμο, μηπως και δεν το ξερει αυτο και γι αυτο επιμαινει σε ετοιμο λογο πανικου.. :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ παιδια .

 

Kostas.karras θα αλλαξω το δισκο ssd και θα το βαλω,καλυτερο ειναι απο το να επιλεξω μια ετοιμη λυση innovator?

Τι θα κάνεις με τον δίσκο, δεν κατάλαβα..

Εννοείται καλύτερη λύση από innovator.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...