Προς το περιεχόμενο

Amd Athlon ii x2 245


urgo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Kαλήμερα.Εχω φίλο που του δίνουν παλιό pc με οθόνη στα 150 με αυτόν τον επεξεργαστή.Δεν έχω ιδέα από amd.Η χρήση που θα κάνει είναι κυρίως browsing-youtube και να τον συνδέει σε tv για video.

 

 Ενδέχεται να ασχοληθεί και με επεξεργασία ήχου...4 γιγα ram και socket fm2 αν άκουσα καλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Kαλήμερα.Εχω φίλο που του δίνουν παλιό pc με οθόνη στα 150 με αυτόν τον επεξεργαστή.Δεν έχω ιδέα από amd.Η χρήση που θα κάνει είναι κυρίως browsing-youtube και να τον συνδέει σε tv για video.

 

 Ενδέχεται να ασχοληθεί και με επεξεργασία ήχου...4 γιγα ram και socket fm2 αν άκουσα καλά?

Κάπου έχεις κάποιο λάθος. Ο Athlon II 245 είναι socket AM3 και όχι FM2. Για απλές δουλειές (σαν αυτές που ανέφερες) κάνει, φτάνει να μην έχεις συνηθήσει σε γρηγορότερα συστήματα!!! :P

Επίσης παίζει κάποιο ρόλο και η γραφικών, ο 245 δεν έχει ενσωματωμένα. Αν είναι εγκατεστημένος σε μητρική (χωρίς έξτρα κάρτα γραφικών)* που έχει αδύνατα ενσωματωμένα γραφικά (παράδειγμα κάποια με AMD 760 και γραφικά HD3000) πρέπει να το λάβει και αυτό υπόψιν. Κυρίως σε βίντεο με νέες κωδικοποιήσεις και ψηλή ανάλυση.

 

* Πολύ πιθανό, μιας και μιλάμε για 150€ ολόκληρο pc με οθόνη.

Θα πει βέβαια κάποιος "150€ pc με οθόνη και θέλεις καλή κάρτα γραφικών;"..  ε θα έχει και δίκιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eiχα παλια ενα μηχανημα με atlon 64 x2 6400+

παρομοιο με τον επεξεργαστη αυτο.

Για youtube ok ,αλλα με τιποτα για επεξεργασια ηχου.

Αν θα συνδεθει στην  tv τοτε με 170-200 ευρω μπορεις να κανεις ενα καινουργιο η να βρεις καποιο ανωτερο μεταχειρισμενο απο το τις αγγελιες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...