Προς το περιεχόμενο

Αίτηση στο ΑΣΕΠ


sarantatessera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μία μόνο ερώτηση: Πώς;

 

Πώς να διακδικήσεις μια θέση που έχεις ανάγκη (όπως σίγουρα πολλοί) όταν, πρώτον, για να συμπληρώσεις την αίτηση πρέπει να είσαι πυρηνικός επιστήμονας (είναι απίστευτο πόσο πολύπλοκη είναι η διαδικασία, έχω ακούσει πως δικηγορικά γραφεία το κάνουν αντί για σένα, με το αζημίωτο βέβαια), και, δεύτερον, δεν σ' αφήνει με τίποτα (με τίποτα, όμως!) να κάνεις login στο λογαριασμό σου εδώ και δύο μέρες;

Τι πρέπει να κάνω για να προσπαθήσω να συμπληρώσω την αίτηση σωστά; Τι πρέπει να κάνω για να μπω, να μελετήσω τι ζητάει, πώς θα το βρω, πώς θα βάλω τους σωστούς κωδικούς, πώς δεν θα κάνω ούτε το παραμικρό λαθάκι, όταν ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΝ ΝΑ ΚΑΝΩ LOGIN! Να προσλάβω χάκερ ή να βρω ένα αρμόδιο γραφείο να την κάνει αντί για εμένα, άσχετα αν δεν μου περισσεύουν καθόλου χρήματα για ένα τέτοιο έξοδο;

 

Ειλικρινά, παιδιά, ΒΟΗΘΕΙΑ!

Και συγγνώμη για την απόγνωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μια αιτηση που χρειαστηκε τις προαλλες. Ειναι μπερδεμα αλλα αμα εχεις υπομονη την κανεις, απλα θα σου παρει λιγη ωρα. Ουτε δικηγοροι χρειαζονται ουτε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, όντως κι εγώ μπορεί να υπερέβαλλα, ή μπορεί να είναι απλά δύσκολη για μένα, είναι ουσιαστικά η πρώτη φορά που θα το κάνω. Το θέμα είναι πως δεν με αφήνει να κάνω login δύο μέρες τώρα - κολλάει...

Χρειάζεται να πληρώσεις κάποιο ηλεκτρονικό παράβολο πριν τη στείλεις - την ηλεκτρονική αίτηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία μόνο ερώτηση: Πώς;

 

Πώς να διακδικήσεις μια θέση που έχεις ανάγκη (όπως σίγουρα πολλοί) όταν, πρώτον, για να συμπληρώσεις την αίτηση πρέπει να είσαι πυρηνικός επιστήμονας (είναι απίστευτο πόσο πολύπλοκη είναι η διαδικασία, έχω ακούσει πως δικηγορικά γραφεία το κάνουν αντί για σένα, με το αζημίωτο βέβαια), και, δεύτερον, δεν σ' αφήνει με τίποτα (με τίποτα, όμως!) να κάνεις login στο λογαριασμό σου εδώ και δύο μέρες;

Τι πρέπει να κάνω για να προσπαθήσω να συμπληρώσω την αίτηση σωστά; Τι πρέπει να κάνω για να μπω, να μελετήσω τι ζητάει, πώς θα το βρω, πώς θα βάλω τους σωστούς κωδικούς, πώς δεν θα κάνω ούτε το παραμικρό λαθάκι, όταν ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΝ ΝΑ ΚΑΝΩ LOGIN! Να προσλάβω χάκερ ή να βρω ένα αρμόδιο γραφείο να την κάνει αντί για εμένα, άσχετα αν δεν μου περισσεύουν καθόλου χρήματα για ένα τέτοιο έξοδο;

 

Ειλικρινά, παιδιά, ΒΟΗΘΕΙΑ!

Και συγγνώμη για την απόγνωση...

Για τι είδους θέση ενδιαφέρεσαι; Από περιέργεια..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος/α χρειάζεται τη συνδρομή δικηγορικού γραφείου για να συμπληρώσει μια ηλεκτρονική αίτηση ... καλύτερα να μην προσληφθεί ποτέ. Διαβάζοντας προσεκτικά το φεκ και αν εισαι προσεκτικός στη συμπλήρωση της αίτησης, θα τα καταφέρεις.

Tip: Μετά την πρώτη φορά η διαδικασία θα σου φαίνεται πολύ πιο απλή.  

 

Αυτό με το login δεν το αντιμετώπισα. Σιγουρέψου οτι οι κωδικοί σου ειναι σωστοί και μετά δοκίμασε αλλες ώρες που πιθανόν να μην ειναι ώρες αιχμής.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με προβληματιζει το νταβατζιλικη με τα παράβολα και ότι μετά πρέπει να εκτυπώσεις την αίτηση και να την στείλεις ταχυδρομείο.

 

Δεν μπορούσαν να το κάνουν σαν τον οαεδ που και τσάμπα είναι οι αιτήσεις και ολα γίνονται ονλαιν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν κάποιος/α χρειάζεται τη συνδρομή δικηγορικού γραφείου για να συμπληρώσει μια ηλεκτρονική αίτηση ... καλύτερα να μην προσληφθεί ποτέ. Διαβάζοντας προσεκτικά το φεκ και αν εισαι προσεκτικός στη συμπλήρωση της αίτησης, θα τα καταφέρεις.

Tip: Μετά την πρώτη φορά η διαδικασία θα σου φαίνεται πολύ πιο απλή.

 

Αυτό με το login δεν το αντιμετώπισα. Σιγουρέψου οτι οι κωδικοί σου ειναι σωστοί και μετά δοκίμασε αλλες ώρες που πιθανόν να μην ειναι ώρες αιχμής.

Εντάξει, όμως, υπάρχουν άνθρωποι που ενδιαφέρονται για θέσεις ΥΕ, όπως τραπεζοκόμος ή να εργαστούν στα πλυντήρια (υπάρχουν τέτοιες θέσεις στην προκήρυξη που βγήκε τώρα με τις 1666 θέσεις) και σ' αυτούς τους ανθρώπους φαίνεται πραγματικά δύσκολο να συμπληρώσουν την αίτηση - Γυμνάσιο έχουν βγάλει και πολλοί δεν είναι εξοικειωμένοι με τα ηλεκτρονικά μέσα. Όχι και να μην προσληφθούν ποτέ.

 

Θα δοκιμάσω να καθαρίσω τα cookies όπως είπε κάποιος και ελπίζω να λυθεί.

Δεν είναι θέμα κωδικών, πάντως, αφού δεν μου ανοίγει καν το πλαίσιο για να βάλω username και κωδικό.

 

Αυτό με το ηλεκτρονικό παράβολο, ποιοι τρόποι υπάρχουν να το πληρώσεις;

 

EDIT:

Βάλτε ένα λινκ ρε παιδιά, σας παρακαλώ, όποιος μπορεί αυτού το ΦΕΚ να το διαβάσω, μπας και βγει καμία άκρη.

Επεξ/σία από sarantatessera
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λινκ του ΦΕΚ, ρε παιδιά, όποιος μπορεί!

 

Τώρα δεν μ' αφήνει καν να μπω στο site: "Εργασίες Συντήρησης", αναφέρει. Καθάρισα και cookies και ιστορικό και όλα, αλλά ακόμα τίποτα...  Τι στο καλό; Εσάς σας αφήνει να μπείτε κανονικά;

 

Τουλάχιστον να βρω το ΦΕΚ να το διαβάσω, μπας και βγάλουμε κάποια άκρη.

 

 

 

EDIT: οκ, το βρήκα. 120 σελίδες! Εντάξει, οι περισσότερες αφορούν τις θέσεις, αλλά και πάλι... πολλές δεν μένουν; Και ορισμένες απ' αυτές έχουν τόσο ψιλά γραμματάκια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι.

Αυτή η προκήρυξη 7Κ/2016 που αφορά φορείς του Υπουργείου Υγείας, όσον αφορά τις ΔΕ θέσεις, μπορούν να τις διεκδικήσουν άτομα που έχουν βγάλει Γενικό Λύκειο ή είναι μόνο για άτομα που έχουν ένα πτυχίο ή δίπλωμα ή απολυτήριο τίτλο με συγκεκριμένη ειδικότητα;

 

Όποιος μπορεί, ας μου απαντήσει, σας παρακαλώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι.

Αυτή η προκήρυξη 7Κ/2016 που αφορά φορείς του Υπουργείου Υγείας, όσον αφορά τις ΔΕ θέσεις, μπορούν να τις διεκδικήσουν άτομα που έχουν βγάλει Γενικό Λύκειο ή είναι μόνο για άτομα που έχουν ένα πτυχίο ή δίπλωμα ή απολυτήριο τίτλο με συγκεκριμένη ειδικότητα;

Όποιος μπορεί, ας μου απαντήσει, σας παρακαλώ πολύ.

Πώς το βλέπεις, μπορείς με απολυτήριο γενικού λυκείου να πας να δουλέψεις απευθείας ως βοηθός οδοντοτεχνίτη ή βοηθός νοσηλευτή;

 

Δεν τ'αφήνεις καλύτερα, πυρηνική επιστήμη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι.

Αυτή η προκήρυξη 7Κ/2016 που αφορά φορείς του Υπουργείου Υγείας, όσον αφορά τις ΔΕ θέσεις, μπορούν να τις διεκδικήσουν άτομα που έχουν βγάλει Γενικό Λύκειο ή είναι μόνο για άτομα που έχουν ένα πτυχίο ή δίπλωμα ή απολυτήριο τίτλο με συγκεκριμένη ειδικότητα;

 

Όποιος μπορεί, ας μου απαντήσει, σας παρακαλώ πολύ.

Δεν μπορω να την καταλαβω αυτη την λογικη.. ειναι δυνατον με απολυτηριο λυκειου να κανεις βαρδια στο νοσοκομειο?Και ασε το βοηθος νοσηλευτη , βοηθοι μονο στα χαρτια ειναι. Το ιδιο εκαναν και στην κοινωφελη που βγηκε για 4000 νοσηλευτες.Ημαρτον κυριοι!

Διαβασε καλα την προκηρυξη,δεν ειναι κατι δυσκολο..οσον αφορα το σκατοσαιτ του Ασεπ θα μπαινεις ξημερωματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι.

Αυτή η προκήρυξη 7Κ/2016 που αφορά φορείς του Υπουργείου Υγείας, όσον αφορά τις ΔΕ θέσεις, μπορούν να τις διεκδικήσουν άτομα που έχουν βγάλει Γενικό Λύκειο ή είναι μόνο για άτομα που έχουν ένα πτυχίο ή δίπλωμα ή απολυτήριο τίτλο με συγκεκριμένη ειδικότητα;

 

Όποιος μπορεί, ας μου απαντήσει, σας παρακαλώ πολύ.

Η απάντηση ειναι και αυτή στο ΦΕΚ. Σε καταλαβαίνω όμως ... που να διαβαζεις τόσες σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...