Προς το περιεχόμενο

Παράσιτα κινητού στον υπολογιστή;


Avatar_GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ένα πολύ περίεργο πρόβλημα...

Στον υπολογιστή του γραφείου μου(Ο πύργος είναι πάνω στο γραφείο, κοντά μου) πολλές φορές όταν μιλάω στο κινητό ο υπολογιστής παγώνει και η οθόνη βγάζει διάφορα χρώματα σε σειρές... μπλε, πράσινο, κόκκινο κτλ κτλ.

 

Η μόνη λύση είναι η επανεκκίνηση του υπολογιστή για να στρώσει.

 

Ο πύργος που έχω είναι ο CoolerMaster Silencio 550 και η οθόνη μια παλιά viewsonic 10ετίας.

 

Πιστεύω ότι το πρόβλημα είναι στον πύργο και όχι στην οθόνη, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται

Επεξ/σία από Avatar_GR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε αλλη οθονη lcd-led πανω και να δεις που δεν θα στο κανει.Στανταρ ειναι η οθονη λογο καθοδικου σωληνα και πυροβολου ηλεκτρονιων.  Το σημα του κινητου τρελαινει τα ηλεκτρονια και βαρανε στον γαμο του καραγκιοζη!Χαχαχα :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oi παλιες CRT ( Cathode Ray Tube )οθονες ειχαν προβλημα με τα παρασιτα του κινητου.

Δεν είναι CRT, παλιά LCD είναι η οθόνη... Έχω την viewsonic ve902m

http://www.viewsoniceurope.com/uk/products/archive/VE902m.php

 

Τελικά δεν είναι από την οθόνη, είναι από τον πύργο του υπολογιστή που δημιουργείται το πρόβλημα, το δοκίμασα πριν από λίγο.

 

Υποπτεύομαι ότι είναι λόγο ενός θερμόμετρου με LCD οθόνη που έχω μπροστά στον κουτί και είναι συνδεδεμένο με molex στο τροφοδοτικό. Θα δοκιμάσω χωρίς το θερμόμετρο να δω αν το κάνει όταν βρω χρόνο και θα επανέλθω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...