Προς το περιεχόμενο

Γνωμη και εντυπωσεις για το petlocator


Predatorkill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μερικές παρατηρήσεις, όχι bugs.

 

- Για το landing: πολύ ωραία η αρχική (ok, θέλει polishing, αλλά είναι λεπτομέρειες) εκτός από το section επικοινωνία που είναι σαν το αγκούρι. :/ Χαλάει όλη την εικόνα της σελίδας.

 

- Γραφιστικά: μου αρέσουν πάρα πολύ, kudos από εμένα σε όποιον τα έφτιαξε

 

- Αφού έχεις βάλει spa, εκμεταλλεύσου το και βάλε κάποιο transition όταν αλλάζεις σελίδα. Είναι ο κύριος λόγος που έχουν τρελαθεί όλοι να κάνουν spa τα websites.

 

Το μέσα κομμάτι δεν το είδα, δεν έκανα εγγραφή, αν έχεις demo account, πιθανόν με ήδη περασμένα κάποια στοιχεία, let me know.

 

Σε γενικές γραμμές thumbs up ;)

 

Λεπτομέρεια: "Γίνετε τώρα μέλος και καταχωρήστε άμεσα τo κατοικίδίο σας!"

 

edit:

footer -> position: absolute;  why?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ισως βαλω την επικοινωνια ποιο μικρη στον footer, το landing δεν εχει animations ακομα, αφου κανεις εγγραφη τοτε εχω animations. 

 

Αυτο με τον footer ειναι μεγαλη ιστορια, που να εξηγω.... Ειχα ανοιξει θεμα παλιοτερα εδω.

 

Ολα εγω τα εφτιαξα εκτος απο καποια γραφικα που τα βρηκα ετοιμα.

 

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

 

Demo account:

email: xboxlivegradmin παπακι gmail.com

password: 123456

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις στείλε μου το link με το θέμα για το footer, γιατί δεν το βρήκα.

Ωραίο και το dashboard, 2 παρατηρήσεις μόνο:

 

α) Στο προφίλ του κατοικιδίου, αν πατήσεις έστω και καταλάθος το κουμπί "Ασφαλής" και μετά "Ακύρωση", ενεργοποιεί την κατάσταση "χαμένο". Έχεις και το κουμπί για να το κλείσεις, αλλά με τόσο μεγάλα buttons "Ακύρωση" (εδώ έχεις βάλει και 2 τόνους) και "Ναι" και μικρό κουμπί κλεισίματος, κανείς δε θα κλείσει το panel από το Χ, όλοι θα πατήσουν ακύρωση και θα μπερδευτούν.

 

β) Στο χάρτη, αν μπορούσες να κάνεις το marker draggable και να αλλάζει η διεύθυνση όταν αλλάζεις θέση το marker θα ήταν ίσως πιο χρηστικό. Όχι ότι δεν είναι καλό τώρα, αλλά σκέψου το για κάποια μελλοντική αλλαγή.

 

Σου άφησα το snoopy να κρατάει συντροφιά στον δοκιμαστικό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

α) Στο προφίλ του κατοικιδίου, αν πατήσεις έστω και καταλάθος το κουμπί "Ασφαλής" και μετά "Ακύρωση", ενεργοποιεί την κατάσταση "χαμένο". Έχεις και το κουμπί για να το κλείσεις, αλλά με τόσο μεγάλα buttons "Ακύρωση" (εδώ έχεις βάλει και 2 τόνους) και "Ναι" και μικρό κουμπί κλεισίματος, κανείς δε θα κλείσει το panel από το Χ, όλοι θα πατήσουν ακύρωση και θα μπερδευτούν.

 

 

Σωστος, θα το φτιαξω.

 

Οσο για τον draggable χαρτη το εχω σκεφτει αλλα πιστευω οτι μειωνονται τα λαθη περιοριζοντας το χρηστη στο να γραψει τη διευθυνση. Ευκολο ειναι να γινει, ισως το κανω για να υπαρχουν δυο επιλογες.

 

Παιξε με τον footer, ενω εισαι στο dashboard και δεν εχεις κανενα κατοικιδιο, εαν δεν ειναι absolute ανεβαινει πολυ ψηλα στην οθονη και φαινεται μια μαλακια και μιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπακαλίστικη λύση: Βάλε min-height: 400px; στο app-grid :P

Σωστή Λύση: Στην περιγράφω και βρες πως θα το κάνεις. Η σελίδα σου θέλεις να καλύπτει το λιγότερο μία οθόνη. Στην κορυφή έχεις το navbar, στο τέλος το footer, και το περιεχόμενο θέλεις να κάνει expand και να πιάνει όλο τον ενδιάμεσο κενό χώρο. Με flexbox γίνεται, ψάξε το και θα βρεις πώς να το κάνεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το πιασω το ατιμο το footer και θα το φτιαξω καποια στιγμη. Ολα οσα μου ειπες τα διορθωσα εκτος απο το drag marker.

 

Εβαλα και animations στο landing, μη φανταστεις, απλα fades ειναι.

 

Που λες οτι θελει polishing;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παλιο ηταν χαλια ρε Ραφα! Ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Δε σε εχω ξεχασει, περιμενω κατι εγκρισεις και με εχουν στο περιμενε 10 μερες τωρα.

 

Βγηκε και το app για iOS:

 

https://appsto.re/gr/FpgVkb.i

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες ριξτε μια ματια, το functionality ειναι σχεδον κομπλε εχει κανα 2 bugs και λειπουν τα  form validation, το pet preview ειναι σπασμενο, τα γυρω γυρω θελουν φτιαξιμο (οτι ειναι static).

Εκατσα και το εγραψα ολο απ την αρχη με react και nextjs.

Αμα εχετε καμμια καλυτερη γραμματοσειρα να προτεινετε πειτε το (περαν των γνωστων της google), δε μου καθεται καλα αυτη που εχει τωρα. 

https://www.petlocator.gr

~500kb το app και ~400kb οι φωτογραφιες βγηκε. Καμμια σχεση με Angular 6, αν θυμαμαι καλα ηταν 2.1MB

 

Κραξτε ανελεητα, χρωματα icons, σχεδιο, οτι δε γουσταρετε πειτε το.

Επεξ/σία από Predatorkill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Predatorkill είπε

Παιδες ριξτε μια ματια, το functionality ειναι σχεδον κομπλε εχει κανα 2 bugs και λειπουν τα  form validation, το pet preview ειναι σπασμενο, τα γυρω γυρω θελουν φτιαξιμο (οτι ειναι static).

Εκατσα και το εγραψα ολο απ την αρχη με react και nextjs.

Αμα εχετε καμμια καλυτερη γραμματοσειρα να προτεινετε πειτε το (περαν των γνωστων της google), δε μου καθεται καλα αυτη που εχει τωρα. 

https://www.petlocator.gr

~500kb το app και ~400kb οι φωτογραφιες βγηκε. Καμμια σχεση με Angular 6, αν θυμαμαι καλα ηταν 2.1MB

Κραξτε ανελεητα, χρωματα icons, σχεδιο, οτι δε γουσταρετε πειτε το.

Η γραμματοσειρά είναι όμορφη. Καθαρά γράμματα. 

Το λογότυπο ίσως να μπορούσες να βάλεις ένα υψηλότερης ανάλυσης, η ακόμα καλύτερα . SVG

Στο τηλέφωνο το menu σου είναι unresponsive. Αργεί να ανοίξει/κλείσει αρκετά.

Εξαιρετική δουλειά κατά τα άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, StigmaX είπε

Η γραμματοσειρά είναι όμορφη. Καθαρά γράμματα. 

Το λογότυπο ίσως να μπορούσες να βάλεις ένα υψηλότερης ανάλυσης, η ακόμα καλύτερα . SVG

Στο τηλέφωνο το menu σου είναι unresponsive. Αργεί να ανοίξει/κλείσει αρκετά.

Εξαιρετική δουλειά κατά τα άλλα.

Ευχαριστω!

Ποιο  τηλεφωνο εχεις αν επιτρεπεται; Ισως φταιει το animation που κανει το burger. 

Οσο για το λογοτυπο θα το μετατρεψω σε svg, εχεις δικιο! Δε το σκεφτηκα ποτε...

Η γραμματοσειρα μου δινει την αισθηση οτι ξεχειλωνει καθετα, ισως τη βλεπω εγω ετσι, ξερω γω...

 

Επεξ/σία από Predatorkill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...