Προς το περιεχόμενο

Από σήμερα σταδιακά στην κυκλοφορία το Android 7.0 Nougat για Galaxy S7 και Galaxy S7 edge


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Approx. 15 kB/Sec

Non-Premium Members

 

Άστο να κατεβαίνει

Χάνω όμως όλα τα data (factory reset) ή μπορώ να τα κρατήσω; Βαριέμαι να περνάω όλα τα two factor authentication από την αρχή γι'αυτό ρωτάω 

Κοίτα από τη στιγμή που πας σε νέα έκδοση firmware να ξέρεις ότι πάντα καλό είναι να κάνεις format το κινητό και ειδικά στα android. Από κει και πέρα δε ξέρω πολλά για τα backup, εγώ τα είχα όλα στα clouds απλά έπρεπε να ξαναπεράσω τις εφαρμογές. Τη μουσική και τις φωτογραφίες τις έβαζα στο pc και μετά τα ξαναπερνούσα στο κινητό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστο να κατεβαίνει

Κοίτα από τη στιγμή που πας σε νέα έκδοση firmware να ξέρεις ότι πάντα καλό είναι να κάνεις format το κινητό και ειδικά στα android. Από κει και πέρα δε ξέρω πολλά για τα backup, εγώ τα είχα όλα στα clouds απλά έπρεπε να ξαναπεράσω τις εφαρμογές. Τη μουσική και τις φωτογραφίες τις έβαζα στο pc και μετά τα ξαναπερνούσα στο κινητό. 

Την κατέβασα ήδη από αλλού, αλλά δεν ξέρω ακόμα αν θα την περάσω. Ίσως περιμένω να έρθει η ελληνική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την αρχή που αγόρασα το 7 edge, μου "παγώνει/κολλάει" συχνά. Χωρίς κάποιον συγκεκριμένο λόγο. Περιμενω6πως και πως την αναβάθμιση μήπως και το σταματήσει αυτό. Ξέρει κανείς αν είναι κάποιο πρόβλημα συσκευής ή λογισμικού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την αρχή που αγόρασα το 7 edge, μου "παγώνει/κολλάει" συχνά. Χωρίς κάποιον συγκεκριμένο λόγο. Περιμενω6πως και πως την αναβάθμιση μήπως και το σταματήσει αυτό. Ξέρει κανείς αν είναι κάποιο πρόβλημα συσκευής ή λογισμικού?

 

H συσκευή πετάει. To δικό μου S7 Edge, από το καλοκαίρι που το έχω, μια φορά όλη κι όλη μου έκλεισε μια εφαρμογή. Και να φανταστείς πως παίζω και βαριά παιχνίδια. Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αν συνεχίσει να κολλάει έχεις ελαττωματική συσκευή.  Άλλαξέ την όσο διαρκεί η εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου 7edge δεν "παγώνει/κολλάει" καθόλου, αντιθέτως πάει σφαίρα. Γι' αυτό και θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά πριν περάσω την Nougat!!!

Θα περιμένω και feedback από beta testers...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περίμενα πως θα το πω ποτέ αυτό για το TouchWiz, αλλά πλέον έχει αρχίσει να μου αρέσει αισθητικά. Αποτελεί ένα ενδιαφέρον κράμα ανάμεσα στο Material Design του Android και το Meego της εποχής του Ν9. Καθώς και τα 2 έχουν σχεδιαστεί από τον ίδιο άνθρωπο, δένουν ομαλά μεταξύ τους στο ίδιο περιβάλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Approx. 15 kB/Sec

Non-Premium Members

 

Έλα λεβεντιά.

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/tool-samfirm-samsung-firmware-t2988647

Γράφουμε SM-G930F για S7 ή SM-G935F για S7 Edge, Region BTU, ψάχνουμε, μας βρίσκει, κατεβάζουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H συσκευή πετάει. To δικό μου S7 Edge, από το καλοκαίρι που το έχω, μια φορά όλη κι όλη μου έκλεισε μια εφαρμογή. Και να φανταστείς πως παίζω και βαριά παιχνίδια. Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αν συνεχίσει να κολλάει έχεις ελαττωματική συσκευή.  Άλλαξέ την όσο διαρκεί η εγγύηση.

 

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αν συνεχίσει να κολλάει έχεις ελαττωματική συσκευή   ενδεχομένως να χρειάζεται επανεγκατάσταση λογισμικού. .Άλλαξέ την όσο διαρκεί η εγγύηση. Αν το πρόβλημα δεν επιλυθεί, μπορείς να απευθυνθείς σε ένα από τα 8 εξουσιοδοτημένα κέντρα σέρβις στην Αθήνα, ή από επαρχία μπορείς να καλέσεις την Samsung στο τηλ 801 11 7267864 για να μάθεις το πλησιέστερο επισκευαστικό κέντρο στην περιοχή σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα λεβεντιά.

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/tool-samfirm-samsung-firmware-t2988647

Γράφουμε SM-G930F για S7 ή SM-G935F για S7 Edge, Region BTU, ψάχνουμε, μας βρίσκει, κατεβάζουμε.

 

Τhis tool is deprecated! Και εχει link για ενα αλλο site που σου λεει καλυτερα να χρησιμοποιησεις εκεινο, το οποιο βγαζει μονο το MM.

 

Γενικα δεν βρισκω λογο να μην περιμενεις να παρεις την official Ελληνικη rom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω με βλέπω να περιμένω για OTA update. Αν και είδα ότι η rom που έχει μέσα είναι BTU (συσκευή από open365) βλέπω ότι δεν βγάζει ακόμα το update παρόλο που είναι διαθέσιμο.

Κάτι άλλο, είχα δει στο νετ σχετικά με τα s7 & s7 edge ότι θα πήγαινε η samsung σε 7.1 αντί 7.0, μπαρούφες τελικά ε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω με βλέπω να περιμένω για OTA update. Αν και είδα ότι η rom που έχει μέσα είναι BTU (συσκευή από open365) βλέπω ότι δεν βγάζει ακόμα το update παρόλο που είναι διαθέσιμο.

Κάτι άλλο, είχα δει στο νετ σχετικά με τα s7 & s7 edge ότι θα πήγαινε η samsung σε 7.1 αντί 7.0, μπαρούφες τελικά ε; 

 

Σε 7.1 θα βγει το s8,οποτε επιτηδες δεν το βαζει στο s7. Ισως αργοτερα το καλοκαιρι να παρει 7.1.1 και το s7 αλλα και παλι τοτε θα ειναι ήδη πισω σε σχεση με το τελευταιο λογισμικο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...