Προς το περιεχόμενο

Από σήμερα σταδιακά στην κυκλοφορία το Android 7.0 Nougat για Galaxy S7 και Galaxy S7 edge


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Approx. 15 kB/Sec

Non-Premium Members

 

 Έτσι γραφει αλλα κατεβαζει με περισσότερο. Πχ εμενα τωρα το κατεβάζει με 300kb/s. Θελει 2 ώρες βέβαια αλλα.... όχι μερες.

 

Ασχετο αλλα μιας και ψοφισε το note 7 δεν κανουν μία καλή και να το βγάλουν και για note 4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και οχι, στο δικο μου (Νοτε 3) εχει περασει ολη η ΕΕ από μεσα τα τελευταία 2 χρονια. Με ολες η ιδια συμπεριφορά.

 

 

Το brexit δε μετράει :P

 

 

Φυσικα και οχι, στο δικο μου (Νοτε 3) εχει περασει ολη η ΕΕ από μεσα τα τελευταία 2 χρονια. Με ολες η ιδια συμπεριφορά.

 

 

Το brexit δε μετράει :P

 

Επειδή λειτουργώ  android τους τελευταίους 2 μήνες και είμαι άσχετος. Στην περίπτωση που περάσω το UK firmware θα μπορώ σε εφαρμογές όπως μηνύματα κλπ να γράφω στα ελληνικά ή θα πρέπει να γράφω στα αγγλικά μέχρι να φτάσει Ελλάδα το update? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή λειτουργώ  android τους τελευταίους 2 μήνες και είμαι άσχετος. Στην περίπτωση που περάσω το UK firmware θα μπορώ σε εφαρμογές όπως μηνύματα κλπ να γράφω στα ελληνικά ή θα πρέπει να γράφω στα αγγλικά μέχρι να φτάσει Ελλάδα το update? 

όχι, στο Android μπορείς να εγκαταστήσεις όποια γλώσσα θες, τόσο στο πληκτρολόγιο όσο και στα menu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηγα να βαλω την Αγγλικη εκδοση με odin, και εγινε fail (στο odin) το update, και εγινε softbricked το κινητο. Εφαγα μια τρομαρα, αλλα ευτυχως το εφτιαξα με το smart switch ξαναεγινε factory reset το κινητο... Θα περιμενω το official update :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το λογισμικό ειναι γεματο προβληματα. Οποιος δεν το εχει βάλει ακομα, ας περιμενει. 

 

Δε μπαινει σε Private Mode στο browser της Samsung. Το πληκτρολογιο δε δουλεύει, δηλαδη κρατάει υπγραμμισμένο το καθε γραμμα και οταν πατας το επομενο, αυτό αντικαθιστά το πρώτο με αποτέλεσμα να μη μπορεις να γράψεις ουτε 2 γράμματα διαδοχικα. Επισης, δε δουλευει σωστα η εναλλαγη κεφαλαίων και μικρων γραμματων. Τα μπλεκει μεταξύ τους και δε μπορεις να γραψεις ανετα τους κωδικούς σου. Το samsung pass, μολις αποδεχτω τους ορους και πατησω συνεχεια, αναιρεί την επιλογή "Αποδέχομαι τους όρους" και μενει σε ένα αιώνιο Processing. 

 

Έχω περασει 3 φορες το λογισμικο μεχρι τωρα και εχω σβήσει την cache αλλες τόσες. Καποια στιγμη μου πεταξε ενα μηνυμα "AthService stopped working" και το κινητό παγωνε συνεχεια για πολλα λεπτα. 

 

Σίγουρα θα βρω και αλλα αν καταφερω να το ανοιξω ποτε.

 

Εχει και καποιος αλλος παρομοια προβληματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπς ,καποιος ηταν ενθουσιασμενος πιο πανω τωρα τι εγινε?

δυστυχως δεν υπαρχει επιστροφη. αν περασεις το 6 παλι, θα ψηθει η μητρικη (μου εχει συμβει δυο φορες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το λογισμικό ειναι γεματο προβληματα. Οποιος δεν το εχει βάλει ακομα, ας περιμενει. 

 

Δε μπαινει σε Private Mode στο browser της Samsung. Το πληκτρολογιο δε δουλεύει, δηλαδη κρατάει υπγραμμισμένο το καθε γραμμα και οταν πατας το επομενο, αυτό αντικαθιστά το πρώτο με αποτέλεσμα να μη μπορεις να γράψεις ουτε 2 γράμματα διαδοχικα. Επισης, δε δουλευει σωστα η εναλλαγη κεφαλαίων και μικρων γραμματων. Τα μπλεκει μεταξύ τους και δε μπορεις να γραψεις ανετα τους κωδικούς σου. Το samsung pass, μολις αποδεχτω τους ορους και πατησω συνεχεια, αναιρεί την επιλογή "Αποδέχομαι τους όρους" και μενει σε ένα αιώνιο Processing. 

 

Έχω περασει 3 φορες το λογισμικο μεχρι τωρα και εχω σβήσει την cache αλλες τόσες. Καποια στιγμη μου πεταξε ενα μηνυμα "AthService stopped working" και το κινητό παγωνε συνεχεια για πολλα λεπτα. 

 

Σίγουρα θα βρω και αλλα αν καταφερω να το ανοιξω ποτε.

 

Εχει και καποιος αλλος παρομοια προβληματα;

Δλδ εγώ που δεν ακουμπάω τον samsung browser και έχω το swype k/b δεν θα έχω αυτά τα θέματα; Δεν μπορώ να βρω κάποιον λόγο να χρησιμοποιεί κανείς τον samsung browser και το default k/b

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το περάσω manual? Γιατί OTA κλασικά βγάζει ότι δεν υπάρχει νεότερο f/w

Φιλε μου δοκιμασε το κατεβασεις μια vpn εφαρμογη και ναι συνδεθεις σε γερμανια η καναδα. ϊσως μπορεσεις να την παρεις. Εγω στο oneplus 3 ετσι κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To multi window το έχει χρόνια υλοποιήσει η Samsung. K όχι μόνο στο note. Το έχω στο s5 και στο tab s 10.5 από τότε που τα πήρα. , πριν δυο χρόνια δηλαδή....

 

Ρίξε μια ματιά πώς δουλεύει σε ένα LG G5 με nougat και ξαναμιλάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να βρω κάποιον λόγο να χρησιμοποιεί κανείς τον samsung browser και το default k/b

 

Ο samsung browser και ο καθε browser συσκευης συνηθως τρεχει καλυτερα απο τον chrome γιατι ειναι γραμμενος απο την εταιρια να τρεχει στο κινητο... πχ και στο προηγουμενο κινητο που ειχα (lg g2) ο default της lg ηταν μακραν καλυτερος απο τον chrome.

 

Το default keyboard απο την αλλη, και συγκεκριμενα της samsung ειναι αθλιο! Γιατι στα Ελληνικα (μικρα) χαλαει το layout επειδη πηγαινει το ερωτηματικο διπλα απο το "ς" και παυει το πληκτρολογιο να εχει συμμετρικες αποστασεις...

Οποτε αυτο σιγουρα θελει αλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι με τους default browsers vs chrome έχω την ανάποδη εμπειρία. Τους βρίσκω αργούς και πολλές φορές δεν προβάλουν σωστά τις σελίδες. Πχ την δικιά μου σελίδα που ξέρω πως δουλεύει σωστά αν μπω με της samsung....κλαίω! Με τον chrome είναι όπως πρέπει να είναι.

Πάντα τον browser αυτόν τον έβλεπα σαν bloatware για κάποιον λόγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...