Προς το περιεχόμενο

"Χαλασμενο" ουισκι, ή νοθευμενο ?


kostask91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ουισκι με ουισκι ιδιας μαρκας διαφερει το ενα με το αλλο με την χωρα προορισμου. Διαφορετικη ποιοτητα εχει ενα ουισκι που προοριζεται για Ελλαδα με ενα που προοριζεται για Αγγλια και ποσο μαλλον για καποιο που προοριζεται για duty free. Τα μονα ουισκι που εχω βρει ιδια σε γευση ειναι συνηθως ακριβα ουισκι bushmills, laphroaig, glenfiddich  και απο απλο μπορω να πω οτι το tullamore δεν μου εφερε διαφορετικη γευση απο αυτο της αγορας.

φιλε αυτα που περιγραφεις ειναι τα φθηνα single malt...καθε αλλο παρα ακριβα

και δεν διαφερει αναλογως τη χωρα προορισμου,απλα στην αμερικη πανε ολα αντι 40% 43%

επισης μπορει να γινει εισαγωγη απο αμερικη

για να μην λεμε οτι ... θελουμε,παρε το ιδιο απο masterofmalts,whisky exchange και ΑΒ το ιδιο ειναι,τι αλλο θα ακουσω πια εδω μεσα ,τι μαλακιες ακουτε πια και τις επαναλαμβανετε???  απορω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουισκι με ουισκι ιδιας μαρκας διαφερει το ενα με το αλλο με την χωρα προορισμου. Διαφορετικη ποιοτητα εχει ενα ουισκι που προοριζεται για Ελλαδα με ενα που προοριζεται για Αγγλια και ποσο μαλλον για καποιο που προοριζεται για duty free. Τα μονα ουισκι που εχω βρει ιδια σε γευση ειναι συνηθως ακριβα ουισκι bushmills, laphroaig, glenfiddich και απο απλο μπορω να πω οτι το tullamore δεν μου εφερε διαφορετικη γευση απο αυτο της αγορας.

Σε τπτ φτηνιαρικα ισως στα υπολοιπα δεν παιζει με την καμια αυτο που λες.

Καταγγελια στην ΓΓΚ παιζει ξερεις κανεις?

Ωστε να δωθει καπου και να ελεγθει το περιεχομενο του μπουκαλιου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε αυτα που περιγραφεις ειναι τα φθηνα single malt...καθε αλλο παρα ακριβα

και δεν διαφερει αναλογως τη χωρα προορισμου,απλα στην αμερικη πανε ολα αντι 40% 43%

επισης μπορει να γινει εισαγωγη απο αμερικη

για να μην λεμε οτι ... θελουμε,παρε το ιδιο απο masterofmalts,whisky exchange και ΑΒ το ιδιο ειναι,τι αλλο θα ακουσω πια εδω μεσα ,τι μαλακιες ακουτε πια και τις επαναλαμβανετε???  απορω...

 

Οκ μην βαρας. Αυτην την εντυπωση ειχα την οποια την πηρα απο καταστηματαρχη εδω και 20 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...