Προς το περιεχόμενο

προβλημα με s3 mini gt-i8200n αποτυχές root


mako93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο φορουμ...οπως λεω στον τίτλο  επιχηρησα να κάνω root το κινητο και κατι μαλλον δεν έγινε σώστα κ το κινητό έκλεισε και δεν ανάβει πια με κανέναν τρόπο.τι έχει γίνει 1 χρόνο το έχω και δεν εχω δυνατότητα για καινούργιο παρακαλώ όποιος μπορέι να με βοηθήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε μου! Μην ανησυχεις!! Ολοι οσοι ασχολουμαστε με custom roms το χουμε παθει εστω μια φορα! Λοιπον δες αυτο το βιντεακι https://www.youtube.com/watch?v=lyI0ghM2vo4 και αυτο που εχεις να κανεις ειναι wipe data. Κατα 99% θα το φτιαξεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και ευχαριστω για τις απαντησεις σας.με κανεναν συνδιασμο κουμπιον το κινητο δεν αναβει καθολου.ουτε σε recovery oute download mode.στο πσ που το συνδεω μονο ακουγετε ο χαρακτηρηστικος ηχος οτι συνδεθηκε και απευθειας ο ηχος οτι ξεσυνδεθηκε και στο device manager το ονομαζει ως emei με το χαρσκτηριστικο κιτρινο τριγωνο οτι δεν εχει οφηγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απενεργοποίησε τη συσκευή βγάζοντας τη μπαταρία.

Μπές σε recovery mode κρατώντας τα πλήκτρα Volume Up + Home και πατώντας το Power μέχρι να εμφανιστεί το πρώτο logo στην οθόνη.

Επέλεξε "Wipe data / Factory reset"

και "Wipe Cache Partition" και κάνε επανεκκίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά μπρίκαρε. Επειδή έκανα πρόσφατα Root σε Galaxy S5. το rooting σε Samsung γίνεται μέσω odin. Μήπως του έβαλες λάθος md5 ή μήπως σου έκλεισε κατά την διαδικασία ή πριν από αυτή ενόσω περίμενε να το συνδέσεις μέσω usb για να αρχίσει η διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσω odin το εκανα.ηθελα να βαλω παραπανω εκδοση adroid και δεν εβρισκα ακριβως για την εκδοση μου την gt-i8200n και νομιζω εβαλσ του κανονικου s3 κσι δεν τεριαζε στο μενου οποτε λεω ας ξανα βαλω αυτη που ειχε και εβαλα αλη εκδοση νομιζω την 8190 αλλα δεν γνωριζε την sim οποτε λεω θσ μπηκε λαθος και εκει που πηγα να την περασω ξανα εσβησε και δεν ανηξε ποτε.και εγω ετσι νομιζω εχει brikari αλλα πως λινετε το μονοσιμαδι ζωης ειναι οταν το συνδεο στο πσ αλλα ξεδυνδεεται αμεσως και στο device manager to ονομαζει emei

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην, εκανες μεγαλη πατατα βαζοντας rom η οποια δεν ειναι για το κινητο σου. Εχεις το s3 mini VE και εβαλες για το s3 και το σκετο s3 mini. Αντε να δεχτω οτι τα mini εχουν καποια ομοιοτητα στα χαρακτηριστικα* και μπερδευτικες. Με το σκετο s3 δεν εχει καμια ομοιοτητα και το οτι ανοιξε και δουλεψε ηταν καθαρα τυχαιο.

Γενικα, η μονη περιπτωση να δουλεψει το σκεπτικο "θα βαλω rom που ειναι για κατι παρομοιο" ειναι σε περιπτωσεις τυπου "rom για την dual sim εκδοση του ιδιου κινητου, αλλα το δικο μου ειναι single sim" και για τυποτε αλλο.

 

* http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6190&idPhone2=5033&idPhone3=4238

 

Προφανως το brickαρες και πλεον πρεπει να ψαχτεις με λυσεις για unbrick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως δεν εχεις τους σωστους drivers για να το αναγνώριση ο υπολογιστής?

Εδω θα βρεις οτι χρειάζεται για το συγκεκριμένο

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-mini/general/s-iii-mini-ve-i8200-n-t2826565

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...