Προς το περιεχόμενο

500 ευρω σε ΑΤΜ καταθεση?


Metaksas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Alpha bank ας πούμε δεν έχω πετύχει εξωτερικό μηχάνημα που να δέχεται online κατάθεση.

 

98 τέτοια ATM έχει η Alpha bank, μόνο σε τράπεζες φυσικά, στα off site δεν υπάρχει καν καταθετήριο(ούτε με φάκελο μπορείς δλδ). Λίστα μπορείς να δεις εδώ:

 

https://www.alpha.gr/e-banking/files/1/BNA-ATM-(GR).pdf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό το σύστημα που έχουν στο εξωτερικό και βάζεις μέσα στο ΑΤΜ όλη την δεσμίδα και στα μετράει, πότε θα το φέρουν εδώ;

 

Το ένα-ένα είναι πολύ αργό για online κατάθεση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή μόνο με την online κατάθεση σε μεγάλα ποσά στο ΑΤΜ μην γίνει κάνα σφάλμα όταν τα τραβάει στην καταμέτρηση.

 

Μου έχει τύχει παλιότερα να εμφανίσει βλάβη και μου μπλόκαρε 100 ευρώ, τα οποία δεν καταμετρήθηκαν, επαθα σοκ οταν εγινε και έπρεπε την επόμενη μέρα να πάω να το δηλώσω, το είδαν μετά από την τράπεζα (πειραιώς) ότι μπλόκαραν και μετά με ξανακάλεσαν να πάω να τα παρω πίσω.  

 

Έκτοτε τα βάζω ένα-ένα ή το σπάω σε μικρά ποσά και αν πρόκειτε για κατάθεση μεγάλου ποσού δλδ πάνω από 300 ευρώ το κάνω σε ταμείο.

 

 

Επίσης κατάθεση στην Πειραιώς μπορείς να κάνεις και στο εσωτερικό μηχάνημα ανώνυμα ουσιαστικά απλά βάζοντας αριθμό λογαριασμού, και επίσης φαίνονται άμεσα στο λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το μωβ λέω αλλά θα πάω στο ταμείο να τ κάνω τελικά θα μ ζητήσουν προμηθεια; Κάτι τέτοιο διάβασα πριν...

Ναι συνηθως ζητανε και μπορει να ζητησουν και τα στοιχεια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

98 τέτοια ATM έχει η Alpha bank, μόνο σε τράπεζες φυσικά, στα off site δεν υπάρχει καν καταθετήριο(ούτε με φάκελο μπορείς δλδ). Λίστα μπορείς να δεις εδώ:

 

https://www.alpha.gr/e-banking/files/1/BNA-ATM-(GR).pdf

Είναι όλα στην Αθήνα, γι'αυτό μάλλον δεν έχω πετύχει κανένα! :)

 

Αυτό το σύστημα που έχουν στο εξωτερικό και βάζεις μέσα στο ΑΤΜ όλη την δεσμίδα και στα μετράει, πότε θα το φέρουν εδώ;

 

Το ένα-ένα είναι πολύ αργό για online κατάθεση...

Σε κάποια ΑΤΜ βάζεις όλη τη δεσμίδα, πχ Εθνική και Πειραιώς νομίζω είναι έτσι. Μηχάνημα αυτόματων συναλλαγών σε alpha και νομίζω και eurobank νομίζω τα ήθελε ένα - ένα (στην eurobank έχω την εντύπωση ότι δεν έδινε και ρέστα, ενώ η alpha δίνει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όλα στην Αθήνα, γι'αυτό μάλλον δεν έχω πετύχει κανένα! :)

 

Σε κάποια ΑΤΜ βάζεις όλη τη δεσμίδα, πχ Εθνική και Πειραιώς νομίζω είναι έτσι. Μηχάνημα αυτόματων συναλλαγών σε alpha και νομίζω και eurobank νομίζω τα ήθελε ένα - ένα (στην eurobank έχω την εντύπωση ότι δεν έδινε και ρέστα, ενώ η alpha δίνει).

 

Δεν είναι όλα Αθήνα.

 

Πάντως και τα 98 της alpha στη λίστα που σου έδειξα παίρνουν δεσμίδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σίγουρο ότι τα online ATM (όχι με φάκελο) της Πειραιώς δέχονται δεσμίδες; Γιατί πάντα ένα-ένα τα βάζω, νομίζω το λέει και στις οδηγίες χρήσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σίγουρο ότι τα online ATM (όχι με φάκελο) της Πειραιώς δέχονται δεσμίδες; Γιατί πάντα ένα-ένα τα βάζω, νομίζω το λέει και στις οδηγίες χρήσης...

Έχω αυτή την εντύπωση, αλλά μη σε πάρω και στο λαιμό μου γιατί έχω καιρό να καταθέσω! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ξυπναω το θεμα, αν μπορειτε να με διαφωτισετε παιδια εχω ενα ποσο σε μωβ μονο, θελω να τα κανω καταθεση στο λογ/μο μου και σκεφτομαι να παω σε ενα atm Πειραιως να κανω την καταθεση, η Τραπεζα θα ζητησει στοιχεια, ποθεν εσχες κτλπ η θα τα καταθεσει αυτοματα και ολα καλα, θελω να γλυτωσω να παω σε ταμια και να αρχησω να εξηγω πως και τι.

Αναφερω οτι μιλαμε για νομιμο ποσο αλλα δυστηχως σε μωβ.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ATM στα οποία μπορείς να κάνεις online κατάθεση χωρίς φάκελο με αυτόματη(άμεση) πίστωση στο λογαριασμό, δέχονται μόνο 20άρια και 50άρια.

Πάντως στο ταμείο δεν πρόκειται να σε ρωτήσουν τίποτα λόγω χρώματος, θα σε ρωτήσουν σίγουρα αν το ποσό είναι μεγάλο(πάνω από 15.000€ αν θυμάμαι καλά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...