Προς το περιεχόμενο

500 ευρω σε ΑΤΜ καταθεση?


Metaksas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 13/05/2018 at 14:25, techPro said:

Μπορεί να καλέσει κανείς τη γραμμή τηλεφωνικής εξυπηρέτησης της τράπεζας και να μάθει αυτά που τον ενδιαφέρουν. Και για την τιμολογιακή πολιτική της τράπεζας και για το αν το ATM δέχεται 500 € κλπ.

Όσο για τις χρεώσεις, οι τράπεζες τις έχουν ανηρτημένες online, άρα αν δε βαριέται κανείς να ψάξει αυτό που το ενδιαφέρει σε ένα πολυσέλιδο έντυπο θα μπορούσε να το βρει κι εκεί.

καλα ναι ενα τηλεφωνο ειναι ολα. ναι εχει τυχει να κατεβασω το Pdf με τις χρεωσεις και ειναι λιγο μεγαλο αλλα κανεις την δουλεια σου.το ειχα κατεβασει οταν εψαχνα χρεωσεις για εμβασμα ασχετα που χασα την μπαλα.30000 χρεωσεις για τα παντα.

Εψαξα εθνικη και alpha δεν βρηκα κατι στα Online για καταθεση 500 ευρω.

On 13/05/2018 at 19:45, demaker said:

Κανονικα καταθεση στο atm χωρις προμηθεια την προηγουμενη εβδομαδα

μια χαρα οποτε ακομα περναει χωρις θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 11/5/2018 στις 10:56 ΜΜ, thant είπε

Εκτός τα ATM της πειραιως σίγουρα δέχονται και της εθνικής χαρτονομίσματα των 5€ και 10€

ειναι σιγουρο αυτο φιλε? μπορω να βαλω 10 ή 5 ευρω δλδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Vak69 είπε

ειναι σιγουρο αυτο φιλε? μπορω να βαλω 10 ή 5 ευρω δλδ?

 

4 λεπτά πριν, zio10 είπε

Σε Πειραιώς σίγουρα. 

και eurobank έχω βάλει 5ευρω και σε εθνική

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
1 hour ago, Mr_Terror said:

Ξεθάβω το τοπικ, τι ισχυει τωρα για χαρτονομισμα μωβ 500 ευρω?Μπορεις να το κανεις καταθεση σε atm?

λογικα μπορεις.απλα δεν  τυπωνονται καινουρια

1 hour ago, eidikos33 said:

Καταργηθηκαν

δεν τυπωνονται νεα αλλα τα παλια ισχυουν οσο ξερω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Ξεθάβω το τοπικ, τι ισχυει τωρα για χαρτονομισμα μωβ 500 ευρω?Μπορεις να το κανεις καταθεση σε atm?

Σε περίπτωση που δεν μπορείς, κάνεις αυτόπου κάνουν όλοι... πας σε ενα play opap βαζεις 501 ευρω στη καρτα σου, παιζεις το 1 ευρω πας σε ενα άλλο και σηκώνεις 500 σε 50αρικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή στις αποδειξεια από ΑΤΜ σε καταθεση  χωρις φακελο να γραφουν οσα καταθεσατε ...ή και παραπανω .

Μια φορα μου ετυχε πριν μερικους μηνες  να βαλω 200 ευρω και η αποδειξη εγραφε...250

Ενστικτωδώς το δεχτηκα και περιμενα τηλεφωνο για το δικο τους πρόβλημα  αλλα δεν με πηραν ποτε . Μια χαρα μπηκαν στο λογαριασμο μου.

Σιγουρα δεν επεσε εξω η τραπεζα από τα 50 ευρω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πολλές φορές καταθέτω μέσω atm. 

Πρόβλημα έχω μόνο με το τοπικό κατάστημα της ΕΤΕ όπου μου βγάζουν ύποπτο ή πλαστό 1/10 χαρτονόμισμα τα (και ας είναι βγαλμένο από atm άλλης τράπεζας 5' νωρίτερα ή τσεκαρισμένο από μηχανάκι αξιοπιστο).

Μάλιστα, την τελευταία φορά που το έκανα, μου καταλογισαν με βεβαιότητα ότι είναι πλαστό και μου έδειξαν κατάσταση με όλα τα ύποπτα/πλαστά της προηγούμενης μέρας. Σε κανέναν τους δεν έκανε εντύπωση ότι το atm είχε "βρει" ένα τεράστιο ποσοστό! Μιλάμε για 15% περίπου όπως περίπου πρόλαβα να μετρήσω. 

Υποψιάστηκα κομπινα των υπαλλήλων (ή πολύ κακή ρύθμιση του αναγνώστη) και επειδή η εργατοωρα μου κοστίζει περισσότερο επέλεξα να μην ξαναπατήσω το πόδι μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, chessplayer-alexis είπε

Πρόβλημα έχω μόνο με το τοπικό κατάστημα της ΕΤΕ όπου μου βγάζουν ύποπτο ή πλαστό 1/10 χαρτονόμισμα τα (και ας είναι βγαλμένο από atm άλλης τράπεζας 5' νωρίτερα ή τσεκαρισμένο από μηχανάκι αξιοπιστο).

 

Πρόσφατα έβγαλα λεφτά από ΑΤΜ της ΕΤΕ και τα κατέθεσα επιτόπου στο ίδιο ΑΤΜ (από μια κάρτα σε άλλη) 

Μου έβγαλε ύποπτο ένα 50ρικο 

Βέβαια το μήνυμα του ΑΤΜ έλεγε ότι μπορεί να με καλέσουν, ενώ ταυτόχρονα πιστώθηκαν όλα τα χρήματα που κατέθεσα (συμπεριλαμβανομένου και του εν λόγω 50ρικου), και δεν με ενόχλησε κανείς

Η πλάκα ήταν ότι το έκανα χωρίς καν να βάλω τα λεφτά στην τσέπη, αν με καλούσαν για ύποπτο χαρτονόμισμα θα έκανα την εξής κίνηση 

1405602508_tenor(1).gif.56a3ce3cb7649189c24f210deb31edd4.gif

 

Επεξ/σία από AristidisZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Προσοχή στις αποδειξεια από ΑΤΜ σε καταθεση  χωρις φακελο να γραφουν οσα καταθεσατε ...ή και παραπανω .

Μια φορα μου ετυχε πριν μερικους μηνες  να βαλω 200 ευρω και η αποδειξη εγραφε...250

Ενστικτωδώς το δεχτηκα και περιμενα τηλεφωνο για το δικο τους πρόβλημα  αλλα δεν με πηραν ποτε . Μια χαρα μπηκαν στο λογαριασμο μου.

Σιγουρα δεν επεσε εξω η τραπεζα από τα 50 ευρω .

Γιαννη αυτα δεν τα χρεωνεται καμια τραπεζα,τα χρεωνεται υπαλληλος,μην εχεις αυταπατες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...