Προς το περιεχόμενο

[Headset] Razer Kraken Pro Black/Green - 44,90€ @e-shop.gr


Chris93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το σκεφτομαι και γω σοβαρα.. Αξιζει λετε για 45 ευρω ή πληρώνουμε το όνομα?

Edit. Την εριξα την παραγγελια δεν αντεξα ευχαριστουμε ts

Επεξ/σία από AllNatural
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ανεκαθεν στα razer ονομα και εμφανιση πληρωνεις, υπαρχουν φτηνοτερες και ισως και καλυτερες λυσεις συνηθως.

Έλα δεν θέλω hate. Για τα χρήματά τους ειναι τίμια επιλογή. Στα 44 ευρώ από Ελλάδα δεν βλέπω κάποια καλύτερη πρόταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάθεμα αυτήν την καραμέλα που ακούω κάθε φορά που ακούγεται το όνομα Razer. Αναρωτιέμαι δε, αν όλο αυτό το hate πηγάζει από κόσμο που τα έχει χρησιμοποιήσει ή από γνώμη που προέρχεται κι εγώ δεν ξέρω από που. Όπως λέει κι ο Passionate, είναι τίμια επιλογή για τα λεφτά τους. Τόσο από θέμα ήχου όσο κι από εμφάνιση. Όποιος διαφωνεί, ας προτείνει κάτι καλύτερο σ'αυτά τα χρήματα για να είναι το ποστ του εποικοδομητικό για τον κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ειπα τα cloud αξιζουν ανετα το 15αρικο παραπανω (μιας και παιζουν συχνα στα 60 ευρω, χωρια που ειχαν παιξει και στα 40 απο gearbest...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ειπα τα cloud αξιζουν ανετα το 15αρικο παραπανω (μιας και παιζουν συχνα στα 60 ευρω, χωρια που ειχαν παιξει και στα 40 απο gearbest...).

Είχε παίξει η core εκδοση χωρίς τα επιπλέον εξαρτήματα και χωρις το ρυθμιστη εντασης των ακουστικων. Εγώ επειδή τα έχω δοκιμάσει και ειδικά στο gaming μιας και εχουν δυνατό μπάσο ειναι απολαυστικα. Είμαι κάτοχος των cloud αλλά αν επαιζαν τοτε τα συγκεκριμένα σε αυτη τη τιμή θα αγόραζα τα razer. Οι διαφορες ελάχιστες και δεν αξιζουν τα 25 ευρω παραπάνω τα cloud σε καμία περίπτωση.

 

Και τα 2 all arround gaming headsets ειναι. Για μουσική πας σε άλλες κατηγορίες τιμων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην γίνεται σύγκριση των Cloud με τα Kraken (aka π@@ες με βούρτσες). Ζητήσατε γνώμες, γνώμες πήρατε, όποιος τα αγόρασε μεγειά του, να τα χαρεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω εγώ την άποψη μου μιας και είχα και τα kraken 7.1 και τώρα έχω τα cloud ii

 

Απλά αυτό που έχω να πω είναι ότι τα kraken τα κράτησα για 3 ημέρες, πριν από αυτά είχα Plantronics. Μπορώ να πω ότι η razer υπάρχει μόνο για τα παιδιά που θέλουν να πουλάνε μούρη και να νομίζουν ότι έχουν τα καλύτερα. Δεν λέω ότι δεν έχουν ποιότητα απλά το πρόβλημα είναι ότι μετά από μια ώρα σε πονάνε τα αυτιά από την πίεση, καθόλου βολικά, και πλήρης κατασκευή από πλαστικό.

1000 φορές καλύτερα τα Plantronics στα 25 ευρώ. Υπάρχει και το άλλο πρόβλημα που σπάνε συνήθως λόγο μη καλής κατασκευής.

 

Μόλις άλλαξα σε cloud ήταν σαν να καθόμουν από πέτρινη καρέκλα σε πολυθρόνα. Σταμάτησα να χρησιμοποιω τα ηχεία και η ναι μόνο με τα ακουστικά. Τα ξεχνάς που τα φοράς.

 

Αυτό που θα έλεγα εγώ είναι όχι ότι είμαι hate razer αλλά ούτε 45 ευρώ δεν αξίζουν για αυτά τα ακουστικά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θες μπάσο σε gaming headset και τα razer ειναι αθλια στα headphones.. Δωστε λιγα παραπάνω και παρτε τα cloud οπως αναφέρθηκε, εκτος αν θελετε να μοιάζετε στη 19χρονη <3 razer streamer που βλέπετε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε κόψει την φόρα από αρκετούς να τα πάρουν μου φαίνεται...

razer δεν είχα ποτέ μου αλλά με αυτά έχω πάθει ...

http://www.hyperxgaming.com/us/headsets/stinger/hx-hscs

Θα συμφωνήσω με τον  @BoullyBoy και εγώ σταμάτησα να χρησιμοποιώ ηχεία.

Για 45 και για μένα δεν αξίζουν.

Ξεστοκάρισμα της razer όταν στην ιστοσελίδα της δίνει τα νέα kraken pro v2 στα 89€.

http://www.razerzone.com/gaming-audio/razer-kraken-pro-v2

(Δυστυχώς για Ελλάδα δεν έχει δωρεάν μεταφορικά.)

post-344562-0-68544700-1485259515_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως σαν εναλλακτικη (κατώτερη βεβαια) υπαρχουν και τα siberia p100 στο site της steelseries στα 35€ ή 25€ αν παρεις 2, τα οποια ειναι και αρκετα ανετα απ'οτι διαβάζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τα είδα και τα ακουσα στον ανεψίο μου και οι εντυπώσεις μου ειναι ανάμικτες .

Οταν τα είδα απο εξω ....... πολυ πλαστικό ,  αντε για τα 40 και κάτι ευρω εντάξει αλλα στα 80-90 που παίζει , δεν νομίζω.

Απο ήχο τωρα πολυ μπάσο μα πολύ με αποτέλεσμα να χάνονται ολα τα αλλα , ναι μεν στα παιχνίδια μπορεί να είναι καλό αυτό αλλα στην μουσική οχι δεν εχει αναλυτικότητα και εικόνα.

Εχουν περασει αρκετά ακουστικά απο τα αυτιά μου .

Πάντως στα λεφτά αυτά μου φαίνεται "τίμια" πρόταση αλλα ως εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί για πλαστικό ας πούμε τι θα μπορούσε να είναι; Μιας και βλέπω να γίνεται συχνά αναφορά στο συγκεκριμένο... Έχετε δει headset με "gaming" ταμπέλα φτιαγμένο από αλουμίνιο και μετάξι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...