Προς το περιεχόμενο

Αγορά καινούριου Smartphone 200-300 ευρω


pontikodaimonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, είμαι κατοχος Coolpad F1 και πιστέυω πως μετα απο 2 χρονια ήρθε η ώρα να το αλλάξω(όχι πως εχει καποιο πρόβλημα γι αυτό και δε βιάζομαι).

 

1) Το ποσό που διαθέτουμε:  200-300

2) Την χρήση του κινητού (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά):  Χάρτες,Google Earth,Facebook,Instagram,Viber,Παιχνίδια

3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε: 5-6 ίντσες

4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (Αναγνώστη Δαχτυλικών Αποτυπωμάτων, Αδιαβροχοποίηση κ.λ.π.): Καλό GPS!!

5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; ναι,φωτοφραφίες τοπίων και οσο το δυνατον καλυτερο αποτέλεσμα στη νυχτερινη λήψη(δεν εχω ανεξάρτητη καμερα και μ' αρέσουν οι φωτογραφίες)

6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM; ναι, οποσδίποτε

7) Αν ναι, θα προτιμούσαμε να έχει χωριστές θύρες για SD και για τις 2SIM; όχι, εφόσον η ελέυθερη εσωτερική μνήμη είναι απο 16GB και πάνω

8) Επιθυμούμε την Ελληνική γλώσσα; ναι (είτε προεγκατεστημένη είτε να υπάρχει δυνατότητα εγκατάστασης της)

9) Μας ενδιαφέρει η μπάντα 800Mhz για το δίκτυο 4G; ναι

10) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; όχι

11) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; τόση ώστε να αρκει μια φορτιση ημερισιως για μια μεση χρήση

12) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Εφοσον απο εξωτερικο ειναι πιο οικονομικο τοτε θα το προτιμουσα

13) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); οχι

14) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; καινουριο με προοπτικη να με βγαλει 2 χρονια

 

Δεν με ενδιαφέρει η μάρκα, ούτε έχω πρόβλημα να αλλάξω ROM εφόσον υπαρχει κάποιος καλος οδηγος.( Μου έχει κανει κλικ το OnePlus 3 αλλα ξεφεύγει απο το ποσό που διαθέτω)

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είμαστε, σε όλα ψήφο. 

 

https://www.skroutz.gr/s/9668397/Xiaomi-Redmi-Pro-64GB.html

https://www.skroutz.gr/s/7541851/Motorola-Moto-X-Style-32GB.html

https://www.skroutz.gr/s/9535485/Xiaomi-Mi-Max-64GB.html (μεγάλο αυτό όμως αλλά αν αντέχεις why not?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LG Nexus 5X (32GB)

Καθαρές αναβαθμίσεις Android--ήδη στην v7.1.1 (Nougat)--και μία από τις καλύτερες κάμερες στην αγορά (ειδικά για φωτογραφίσεις low-light). Τραβάει και βίντεο 2160p, κάτι που ελάχιστα κινητά κάτω από €300 μπορούν να κάνουν.

 

FYI, τα παραπάνω Xiaomi δεν υποστηρίζουν τη μπάντα 800MHz 4G LTE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; τόση ώστε να αρκει μια φορτιση ημερισιως για μια μεση χρήση

 

Με του nexus την μπαταρία δεν πας πουθενά ούτε 200€ δεν το αγόραζα.

Xiaomi μονόδρομος

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-pro-high-edition

3gb/64rom και oled οθόνη και διπλή κάμερα και 4000mah μπαταρία τα πάντα όλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω οι μουφιες τα xiaomi αξιζουν τα ψευτικα χαρακτηριστικα που λενε?

Κανεις δεν εχει πει κακα λογια για τα χαρακτηριστικά των xiaomi. Απο εκει καταλαβαίνω οτι δεν ξερεις καθολου απο κινεζικα ασε να πουμε εμεις που ξερουμε...

Απο την άλλην αν μας ελεγες οτι εχουν χαλια λειτουργικό θα το δεχομουν.

Επιπλέον η καμερα τους ειναι υποδεέστερη.

Εγω παντος θα προτινα P9 lite dual.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είμαι κατοχος Coolpad F1 και πιστέυω πως μετα απο 2 χρονια ήρθε η ώρα να το αλλάξω(όχι πως εχει καποιο πρόβλημα γι αυτό και δε βιάζομαι).

 

1) Το ποσό που διαθέτουμε: 200-300

2) Την χρήση του κινητού (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά): Χάρτες,Google Earth,Facebook,Instagram,Viber,Παιχνίδια

3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε: 5-6 ίντσες

4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (Αναγνώστη Δαχτυλικών Αποτυπωμάτων, Αδιαβροχοποίηση κ.λ.π.): Καλό GPS!!

5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; ναι,φωτοφραφίες τοπίων και οσο το δυνατον καλυτερο αποτέλεσμα στη νυχτερινη λήψη(δεν εχω ανεξάρτητη καμερα και μ' αρέσουν οι φωτογραφίες)

6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM; ναι, οποσδίποτε

7) Αν ναι, θα προτιμούσαμε να έχει χωριστές θύρες για SD και για τις 2SIM; όχι, εφόσον η ελέυθερη εσωτερική μνήμη είναι απο 16GB και πάνω

8) Επιθυμούμε την Ελληνική γλώσσα; ναι (είτε προεγκατεστημένη είτε να υπάρχει δυνατότητα εγκατάστασης της)

9) Μας ενδιαφέρει η μπάντα 800Mhz για το δίκτυο 4G; ναι

10) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; όχι

11) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; τόση ώστε να αρκει μια φορτιση ημερισιως για μια μεση χρήση

12) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Εφοσον απο εξωτερικο ειναι πιο οικονομικο τοτε θα το προτιμουσα

13) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); οχι

14) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; καινουριο με προοπτικη να με βγαλει 2 χρονια

 

Δεν με ενδιαφέρει η μάρκα, ούτε έχω πρόβλημα να αλλάξω ROM εφόσον υπαρχει κάποιος καλος οδηγος.( Μου έχει κανει κλικ το OnePlus 3 αλλα ξεφεύγει απο το ποσό που διαθέτω)

Ευχαριστώ.

http://m.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5_7-inch-6GB-64GB-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1060871.html?utm_source=tradetracker&utm_medium=tradetracker_sp&utm_campaign=12&utm_content=219346 με τον επεξεργαστη του OnePlus3 και με δυνατα χαρακτηριστικά

http://m.gsmarena.com/leeco_le_max_2-8051.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτείνω και το xiaomi mi 4c και αν μπορείς το 32gb που έχει 3 ραμ,ίδια cpu με nexus 5x και καλή αυτονομία και καλή κάμερα,όχι καλύτερη από το 5x που ήταν αποκάλυψη η κάμερα του αλλά φτηνή πρόταση που τα έχει όλα,ειδικά στο σκέλος του cpu,ο snap 808 είναι απροβλημάτιστος.Eπίσης θα πρότεινα moto g4 dual και huawei p9 lite dual που προτάθηκε ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως το LG Nexus 5X είναι Single SIM, mea culpa.

 

 

Τον ενδιαφέρει η μπάντα 800Mhz. Οπότε αποκλείονται σχεδόν όλα τα Xiaomi. Επίσης του αρκεί μέτρια μπαταρία για ημερήσια φόρτιση. 

Με βάση τα κριτήρια του ποντικοδαίμονα προτείνω το Huawei Honor 8 (32GB). Πανέμορφο, εξαιρετική οθόνη, μέτρια μπαταρία αλλά σου αρκεί με ημερήσια φόρτιση, άριστη απόδοση CPU αλλά μέτρια GPU, εξαιρετική ποιότητα ήχου και μία από τις καλύτερες κάμερες στην αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο μέτρια δεν είναι η μπαταρία του honor 8

Όντως το LG Nexus 5X είναι Single SIM, mea culpa.

 

 

Τον ενδιαφέρει η μπάντα 800Mhz. Οπότε αποκλείονται σχεδόν όλα τα Xiaomi. Επίσης του αρκεί μέτρια μπαταρία για ημερήσια φόρτιση. 

Με βάση τα κριτήρια του ποντικοδαίμονα προτείνω το Huawei Honor 8 (32GB). Πανέμορφο, εξαιρετική οθόνη, μέτρια μπαταρία αλλά σου αρκεί με ημερήσια φόρτιση, άριστη απόδοση CPU αλλά μέτρια GPU, εξαιρετική ποιότητα ήχου και μία από τις καλύτερες κάμερες στην αγορά.

 

 

post-319468-0-89216800-1484999801_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινητάρα το honor αλλά νομίζω όταν ο άλλος λέει 200

 

Όντως το LG Nexus 5X είναι Single SIM, mea culpa.

 

 

Τον ενδιαφέρει η μπάντα 800Mhz. Οπότε αποκλείονται σχεδόν όλα τα Xiaomi. Επίσης του αρκεί μέτρια μπαταρία για ημερήσια φόρτιση. 

Με βάση τα κριτήρια του ποντικοδαίμονα προτείνω το Huawei Honor 8 (32GB). Πανέμορφο, εξαιρετική οθόνη, μέτρια μπαταρία αλλά σου αρκεί με ημερήσια φόρτιση, άριστη απόδοση CPU αλλά μέτρια GPU, εξαιρετική ποιότητα ήχου και μία από τις καλύτερες κάμερες στην αγορά.

Και το 7 lite το θεωρώ πολύ δύναμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...