Προς το περιεχόμενο

Θόρυβος σε RX 470 4GB ( sapphire ).


d4mage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας που ο καθένας τρολαρει από όσο βλέπω...

Εγώ πιστεύω ότι ο νέος driver ανέβασε το ρεύμα στον πίνακα και δίνει 360V.

Α ρε άτιμη AMD μέχρι και στις πρίζες δημιουργεί προβλήματα ;)

 

Στα σοβαρά τώρα.. εάν ο ts λέει δεν είναι CW η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά, το πιθανότερο είναι να είναι ανεπαίσθητο και απλά τώρα που κατάλαβε ότι υπάρχει του δίνει σημασία, οδηγός που να δημιουργήσει CW δεν νομίζω να έχει ανακαλύψει κανείς ακόμη ;)

Αυτά...

 

Το θεμα της 480 τι σχέση έχει ακριβώς; Εκεί απλά άλλαξαν μία ρύθμιση μιας και το κύκλωμα τροφοδοσίας το επέτρεπε, αν δεν υπήρχε η δυνατότητα δεν θα μπορούσε να αλλάξει κάτι hardware με επέμβαση στο software.

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου και ένα πρόγραμμα σε nvidia που άφηνε να πειράξει ο χρήστης κάποιες τέτοιες ρύθμισης.

Αυτό που δεν μπορείτε να καταλάβετε μερικοί είναι πως ο θόρυβος μιας κάρτας μπορεί να σημαίνει πολλά. Τι καραμέλα είναι αυτή με το κωλο coil whine δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Εάν αυτός ο θόρυβος ( μάλλον να το πω σωστά COIL WHINE ) δεν προέρχεται από το ρεύμα τότε από τι ξεκινάει; Δεν ψάχνω να βρω το πως δημιουργήθηκε ο θόρυβος, ψάχνω να βρω όσες περισσότερες πληροφορίες μπορώ για να δω μήπως είναι κάτι άλλο και μπορεί να διορθωθεί. Στο θέμα της αντικατάστασης δεν τίθεται κάποιο θέμα. Με καλύπτει και μόνο το γεγονός της εγγύησης άλλα και το πως έχω ένα μόνιμο θόρυβο ο οποίος δεν υπήρχε από την αρχή. Δεν με απασχολεί εάν λέγεται coil whine. Δεν τον γουστάρω αυτόν τον ήχο στον υπολογιστή μου και τελείωσε, και άμα μου αρχίσουν τα ΜΑ και τα ΜΟΥ θα πέσουν και τα απαραίτητα βρισίδια μέχρι να λυθεί το θέμα. Την κάρτα πάντως θα την στείλω στα μούτρα τους εάν δοκιμάσω να γυρίσω σε παλιότερη έκδοση drivers και δεν λυθεί το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εάν αυτός ο θόρυβος ( μάλλον να το πω σωστά COIL WHINE ) δεν προέρχεται από το ρεύμα τότε από τι ξεκινάει; Δεν ψάχνω να βρω το πως δημιουργήθηκε ο θόρυβος, ψάχνω να βρω όσες περισσότερες πληροφορίες μπορώ για να δω μήπως είναι κάτι άλλο και μπορεί να διορθωθεί. Στο θέμα της αντικατάστασης δεν τίθεται κάποιο θέμα. Με καλύπτει και μόνο το γεγονός της εγγύησης άλλα και το πως έχω ένα μόνιμο θόρυβο ο οποίος δεν υπήρχε από την αρχή. Δεν με απασχολεί εάν λέγεται coil whine. Δεν τον γουστάρω αυτόν τον ήχο στον υπολογιστή μου και τελείωσε, και άμα μου αρχίσουν τα ΜΑ και τα ΜΟΥ θα πέσουν και τα απαραίτητα βρισίδια μέχρι να λυθεί το θέμα. Την κάρτα πάντως θα την στείλω στα μούτρα τους εάν δοκιμάσω να γυρίσω σε παλιότερη έκδοση drivers και δεν λυθεί το πρόβλημα.

 

Καλή τύχη. Επίσης δεν είναι θέμα του καταστήματος η επιστροφή και κανένα κατάστημα δε θα κάνει RMA από μόνο του για coil whine. Στείλε απευθείας μήνυμα στη Saphire και ρώτα τους αν δέχονται RMA για coil whine σε 470 το οποίο είναι 50-50 και πολύ πιθανόν να σου ζητήσουν να πληρώσεις τουλάχιστον ένα από τα δύο μεταφορικά αν όχι και τα δύο.

 

Βασικά αν έχει και πάνω από μήνα που την αγόρασες παίζει να σε απορρίψουν εξαρχής μιας και σπάνια να μην ξαναδιατεθεί στην αγορά μια κάρτα με coil whine. Συνήθως αν δεχτεί τέτοιο RMA μια εταιρεία είναι μόνο και μόνο για να μη δυσαρεστήσει τον πελάτη.

 

Όμως και RMA να κάνεις την κάρτα σου, κανείς δε σου λέει ότι δε θα σου έρθει πάλι κάρτα με coil whine. Πόσοι εδώ μέσα κάναν RMA για coil whine και τελικά πήραν μια κάρτα με το ίδιο ή και περισσότερο... coil whine.

 

Επίσης το coil whine πέρα από το ότι δε δηλώνει κανένα απολύτως πρόβλημα του προϊόντος, είναι τόσο συνηθισμένο που αν ψάξεις μία μία της ηλεκτρονικές συσκευές που έχεις στο σπίτι σου και σίγουρα όλους τους μετασχηματιστές θα πρέπει να κάνεις RMA το μισό σπίτι.

 

Και το coil whine δεν προέρχεται από τους πυκνωτές. Το λέει και στην ονομασία. Coil...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που έκανες bold το coil, εγώ δεν το είπα γιατί και στα καλά που γράφουν είναι επιθετικός.

Οπότε μιας και οι cyber Rambo είναι αρκετοί πλέον βαρέθηκα να τονίσω το αυτονόητο.

 

Αυτό με το RMA πάντως έχει γίνει σε αρκετούς από εδώ μέσα, πήγαν για μαλλί και βγήκαν κουρεμένοι, νομίζω υπάρχει τουλάχιστον ένας που άλλαξε δύο κάρτες και τελικά έμεινε με την χειρότερη γιατί βαρέθηκε τα πάνε έλα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που έκανες bold το coil, εγώ δεν το είπα γιατί και στα καλά που γράφουν είναι επιθετικός.

Οπότε μιας και οι cyber Rambo είναι αρκετοί πλέον βαρέθηκα να τονίσω το αυτονόητο.

 

Όταν καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του, μπορεί να οδηγήσει σε τελείως λάθος συμπερασμα. Θόρυβος σε πυκνωτή είναι συνήθως από πυκνωτή που σκάει. Επίσης κάπου παραπάνω κάποιος γράφει ότι το coil whine οφείλεται λέει σε ελλατωματικό πηνίο, το οποίο κάποιον ασχετό που ρωτάει θα του δώσει εύλογα να καταλάβει πως η συσκευή του έχει πρόβλημα.

 

 

Αυτό με το RMA πάντως έχει γίνει σε αρκετούς από εδώ μέσα, πήγαν για μαλλί και βγήκαν κουρεμένοι, νομίζω υπάρχει τουλάχιστον ένας που άλλαξε δύο κάρτες και τελικά έμεινε με την χειρότερη γιατί βαρέθηκε τα πάνε έλα ;)

 

Καθένας κρίνει από μόνος του. Προσωπικά δε θα πω ποτέ σε κάποιον να μην κάνει RMA όταν το coil noise τον ενοχλεί. Αλλιώς αν ο θόρυβος δεν ήταν πρόβλημα, δε θα υπήρχαν καν πχ. κάρτες γραφικών με passive coolers.

 

Από την άλλη πρέπει να είναι ενήμερος πως πρόκειται για κάτι πολύ συχνό και στο 99.9% των περιπτώσεων δεν πρόκειται για πρόβλημα.

 

Επίσης το ότι πολλές φορές δεν ακούμε ήχο από τα πηνία δε σημαίνει απαραίτητα ότι δεν κάνουν ήχο και δεν δονούνται καθόλου. Απλά μπορεί να είναι λίγο ή πολύ πάνω από το audible range (>20kHz). Στην περίπτωση μάλιστα που είναι λίγο πάνω από τα 20kHz κατά την αγορά ενός προϊόντος, μπορεί μια βδομάδα, ένα μήνα, ένα χρόνο μετά λόγω της φυσιολογικής φθοράς των εξαρτημάτων, να μεταβληθεί ανεπαίσθητα η τάση, το ρεύμα ή κάποιο χαρακτηριστικό κάποιου-ων transitor και να βρεθεί η ταλάντωση κάτω από τα 20kHz οπότε να γίνεται αντιληπτή. Φυσικά η αντίστροφη διαδικασία ακολουθείται από πολλούς προκειμένου να εξαλείψουν το coil whine.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσα έχω διαβάσει απτον ts ,κρατάω αυτό

 

 

Ο ήχος δεν ακούγεται ειδικά όταν είναι κλειστό το κουτί, εγώ το άκουσα τυχαία όταν πήγα να συνδέσω το gamepad από πίσω και λέω "τι φάση ρε";

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που ο καθένας τρολαρει από όσο βλέπω...

Εγώ πιστεύω ότι ο νέος driver ανέβασε το ρεύμα στον πίνακα και δίνει 360V.

Α ρε άτιμη AMD μέχρι και στις πρίζες δημιουργεί προβλήματα ;)

 

Στα σοβαρά τώρα.. εάν ο ts λέει δεν είναι CW η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά, το πιθανότερο είναι να είναι ανεπαίσθητο και απλά τώρα που κατάλαβε ότι υπάρχει του δίνει σημασία, οδηγός που να δημιουργήσει CW δεν νομίζω να έχει ανακαλύψει κανείς ακόμη ;)

Αυτά...

 

Το θεμα της 480 τι σχέση έχει ακριβώς; Εκεί απλά άλλαξαν μία ρύθμιση μιας και το κύκλωμα τροφοδοσίας το επέτρεπε, αν δεν υπήρχε η δυνατότητα δεν θα μπορούσε να αλλάξει κάτι hardware με επέμβαση στο software.

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου και ένα πρόγραμμα σε nvidia που άφηνε να πειράξει ο χρήστης κάποιες τέτοιες ρύθμισης.

 

Οταν μια καρτα εχει θεμα(στις αρχες η 480 πχ που τραβαγε παρα πανω ρευμα απο την pci-e) και αυτο το θεμα του ζορισματος της μητρικης απ το παρα πανω ρευμα, λυνεται με ενημερωση λογισμικου, τοτε δεν υπαρχουν πιθανοτητες να συμβει και το αντιστροφο?

 

Δηλαδη καποιο λαθος στο ενημερωμενο λογισμικο να ζοριζει κατι στην καρτα( σε πυκνωτες η΄τι αλλα σκατα) και να κανει τον περιεργο θορυβο!Απλη λογικη ειναι!Και ολα θεωριες!

Και τοσο τυχαιο ηταν που και ο φιλος του εκανε την ενημερωση αυτη εις γνωση του για να δει αν εχει δικιο ο αλλος και στην ουσια του παρουσιασε και του αλλουνου το ιδιο θεμα?!

 

Με βαση τα γραπτα μιλαμε παντα και αν τα διαβασεις καλα αυτο το συμπερασμα βγαινει ειτε ειναι CW ειτε οι σαλπιγγες της αποκαλυψης! Τωρα τι να σου πω, αν ειναι ιδεα και τον δυο και ο ενας παρεσυρε τον αλλον σαν ψυχολογικο πειραμα, αυτο δεν μπορω να το ξερω γιατι δεν ειμαι εκει! :-D

Από όσα έχω διαβάσει απτον ts ,κρατάω αυτό

 

Καλο! Και στο τελος λεει να ακουγονται τα τροφοδοτικα τους!  Ρε μηπως πηγε και ο αλλος αφου εκανε την ενημερωση στο πισω μερος και απλα ακουσε κατι που ηδη ακουγοταν αλλα νομιζε οτι τοτε παρουσιαστηκε?

 

Ο αλλος τελικα ψαχνεται κι αυτος με αυτον τον ηχο η΄ απλα το προσπερασε ετσι φιλε ts?

Ναι δικιο,πηνιο, εγω την εκανα με τον πυκνωτη αλλα οσον αφορα στο θεμα  δεν βλεπω καποια λυση! Και δεν μιλαω για το τι ειναι CW  αλλα για ολα τα γραπτα του ts γιατι απο αυτα προσπαθουμε να βγαλουμε ακρη νομιζω και οι συγκυριες που γραφει ειναι που εχουν ενδιαφερον και απο αυτες βγαινουν τα διαφορα συμπερασματα οσο ο,τι να ναι και να ακουγονται... Γιατι επαναλαμβανω οτι δεν ειμαστε εκει,  ο,τι μας λεει σχολιαζουμε αρα... Αφεση αμαρτιων οσα μαλλια κι αν πεσουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη καποιο λαθος στο ενημερωμενο λογισμικο να ζοριζει κατι στην καρτα( σε πυκνωτες η΄τι αλλα σκατα) και να κανει τον περιεργο θορυβο!Απλη λογικη ειναι!Και ολα θεωριες!

 

Όταν αφήνουμε τη θεωρία στην άκρη, κινδυνεύουμε να πούμε πράγματα τα οποία δεν έχουν καμία απολύτως γενική ισχή, παρόμοια με αυτό που έγραψες.

 

Η αύξηση της ισχύς μπορεί ανάλογα με το από ποιον παράγοντα προήλθε να οδηγήσει και σε πλήρη εξάλειψη του θορύβου όπως φυσικά και το ανάποδο. Το ότι έχεις ένα παράδειγμα στο οποίο προκαλούσε coil noise, δε σημαίνει ότι έχει κάποια γενική χρησιμότητα ή εφαρμογή.  
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
Όταν αφήνουμε τη θεωρία στην άκρη, κινδυνεύουμε να πούμε πράγματα τα οποία δεν έχουν καμία απολύτως γενική ισχή, παρόμοια με αυτό που έγραψες.
 
Η αύξηση της ισχύς μπορεί ανάλογα με το από ποιον παράγοντα προήλθε να οδηγήσει και σε πλήρη εξάλειψη του θορύβου όπως φυσικά και το ανάποδο. Το ότι έχεις ένα παράδειγμα στο οποίο προκαλούσε coil noise, δε σημαίνει ότι έχει κάποια γενική χρησιμότητα ή εφαρμογή.  

 

Απλα καταλαβες ποιο ειναι το θεμα? Ασε το αν ειναι CW η΄ οχι(που λογικα ειναι). Οταν διαβαζεις το πως ξεκινησε ολο αυτο και μετα ειπε και στον φιλο του να κανει ενημερωση και του εμφανισε το ιδιο, εκει ειναι ολη η μαγεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι το άκουσε τυχαία όταν πήγε δίπλα στο κουτί να συνδέσει κάτι εμένα μου λέει ότι υπήρχε αλλά ήταν ανεπαίσθητο, μπορεί να κάνω βέβαια και λάθος.

Το αν ο παλιός οδηγός δίνει παραπάνω ρεύμα ή όχι δεν θα το πω εγώ άλλος το έχει μπροστά του το μηχάνημα ;)

Μπορεί να δίνει και λιγότερο, κανείς δεν ξέρει.

Το θέμα δεν είναι τι προκαλεί το CW το θέμα είναι ότι ρώτησε ο ts τι μπορεί να είναι και νομίζω απάντηση πήρε από το σύνολο των ποστ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή τύχη. Επίσης δεν είναι θέμα του καταστήματος η επιστροφή και κανένα κατάστημα δε θα κάνει RMA από μόνο του για coil whine. Στείλε απευθείας μήνυμα στη Saphire και ρώτα τους αν δέχονται RMA για coil whine σε 470 το οποίο είναι 50-50 και πολύ πιθανόν να σου ζητήσουν να πληρώσεις τουλάχιστον ένα από τα δύο μεταφορικά αν όχι και τα δύο.

 

Βασικά αν έχει και πάνω από μήνα που την αγόρασες παίζει να σε απορρίψουν εξαρχής μιας και σπάνια να μην ξαναδιατεθεί στην αγορά μια κάρτα με coil whine. Συνήθως αν δεχτεί τέτοιο RMA μια εταιρεία είναι μόνο και μόνο για να μη δυσαρεστήσει τον πελάτη.

 

Όμως και RMA να κάνεις την κάρτα σου, κανείς δε σου λέει ότι δε θα σου έρθει πάλι κάρτα με coil whine. Πόσοι εδώ μέσα κάναν RMA για coil whine και τελικά πήραν μια κάρτα με το ίδιο ή και περισσότερο... coil whine.

 

Επίσης το coil whine πέρα από το ότι δε δηλώνει κανένα απολύτως πρόβλημα του προϊόντος, είναι τόσο συνηθισμένο που αν ψάξεις μία μία της ηλεκτρονικές συσκευές που έχεις στο σπίτι σου και σίγουρα όλους τους μετασχηματιστές θα πρέπει να κάνεις RMA το μισό σπίτι.

 

Και το coil whine δεν προέρχεται από τους πυκνωτές. Το λέει και στην ονομασία. Coil...

Την κάρτα την έχω 3 μήνες και δεν με απασχολεί καθόλου το τι θα την κάνουν μετά και αν θα την κυκλοφορήσουν ξανά στην αγορά ή όχι. Να μην γινόταν εξαρχής το πρόβλημα για να μην είχαν τέτοιου είδους επιστροφές.

Φυσικά και θα απευθυνθώ στο κατάστημα, από εκεί δεν την αγόρασα; Γιατί να μπαίνω εγώ σε διαδικασία επικοινωνίας-αποστολής ενώ μπορεί να το κάνεις κάποιος άλλος για μένα έχοντας απλά την απόδειξη αγοράς.

 

Το τι θεωρεί μια εταιρεία πρόβλημα είναι τελείως σχετικό, τα λεφτά της κοιτάζει κι εγώ επίσης τα δικά μου. Αναφέρει κάπου μέσα στα χαρτιά πως ο κάθε θόρυβος είναι φυσιολογικός; Δεν κατάλαβα, θα κάτσω να απολογηθώ γιατί δεν γουστάρω θορύβους που πριν δεν υπήρχαν; Αυτό έλειπε να μην δέχονται και επιστροφές, με τα λεφτά των άλλων δεν παίζουμε!

 

Εδώ ο άλλος άλλαξε 10 προβληματικές κάρτες γραφικών και μου λες αν υπάρχει πιθανότητα να μου τύχει πάλι το ίδιο; 100 επιστροφές θα κάνω μέχρι να μου κάτσει μια καλή ή μέχρι να λήξει η εγγύηση, στην τελική αν δω πως αυτό τυχαίνει και στις επόμενες απλά δεν αγοράζω ποτέ ξανά υλοποίηση της sapphire και πάμε αλλού, απλά πράγματα. Προσωπικό μου κόλλημα είναι το πόσες επιστροφές θα κάνω όπως επίσης και το πόσο θα σκεφτώ τα χρήματα μου.

 

Πουθενά μέσα στο σπίτι δεν ακούω κανέναν θόρυβο σε καμία συσκευή, και ξαναλέω από τη στιγμή που δεν υπήρχε εξαρχής ο θόρυβος δεν τον θέλω στον υπολογιστή μου. Το τι θέλει να κάνει ο καθένας δεν με απασχολεί. Δηλαδή αν σταματήσει να λειτουργεί η κάρτα κάποιου και δεν θέλει την εγγύηση επειδή έχει τα φράγκα για την αλλαγή, σημαίνει πως πρέπει να κάνω το ίδιο. Εάν εσύ το θεωρείς νορμάλ όλα καλά, δυστυχώς διαφωνούμε.

 

Δεν με ενδιαφέρει από τι προέρχεται ο θόρυβος με την ονομασία coil whine.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι το άκουσε τυχαία όταν πήγε δίπλα στο κουτί να συνδέσει κάτι εμένα μου λέει ότι υπήρχε αλλά ήταν ανεπαίσθητο, μπορεί να κάνω βέβαια και λάθος.

Το αν ο παλιός οδηγός δίνει παραπάνω ρεύμα ή όχι δεν θα το πω εγώ άλλος το έχει μπροστά του το μηχάνημα ;)

Μπορεί να δίνει και λιγότερο, κανείς δεν ξέρει.

Το θέμα δεν είναι τι προκαλεί το CW το θέμα είναι ότι ρώτησε ο ts τι μπορεί να είναι και νομίζω απάντηση πήρε από το σύνολο των ποστ.

Σωστος φιλτατε και τα ειπα κι εγω αυτα που λες οτι ισως να ακουγοταν ηδη και οταν το πηρε γραμμη να του σφηνωθηκε τοτε στο μυαλο οπως και στον φιλο του και απλα να ειναι κατι που επαιξε η ομαδικη ψυχολογια τον ρολο της... Και οπως ειπες και προειπα επισης, οτι δεν ειμαστε και στο μηχανημα διπλα και τελος του ειπα και πως απ ο,τι ξερω το CW θεωρειται φυσιολογικο μεσα στα πλαισια της εγγυησης απο αρκετες εταιριες και αναλογως την περιπτωση φυσικα. Και τελος ναι, υπαρχει περιπτωση να την δεχτουν πισω και να του τυχει αλλη με χειροτερο coil.. :fear:Ολα πιθανα ειναι και απλα πρεπει να μαθουμε τελικα τι θα κανει ο ts για να βγαλει ακρη κ εννοειται ελπιζουμε να βγαλει ακρη ωστε να βγαλουμε κι εμεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που έκανες bold το coil, εγώ δεν το είπα γιατί και στα καλά που γράφουν είναι επιθετικός.

Οπότε μιας και οι cyber Rambo είναι αρκετοί πλέον βαρέθηκα να τονίσω το αυτονόητο.

 

Αυτό με το RMA πάντως έχει γίνει σε αρκετούς από εδώ μέσα, πήγαν για μαλλί και βγήκαν κουρεμένοι, νομίζω υπάρχει τουλάχιστον ένας που άλλαξε δύο κάρτες και τελικά έμεινε με την χειρότερη γιατί βαρέθηκε τα πάνε έλα ;)

Γιατί να θεωρείς επιθετικό κάποιον επειδή έχει αντίθετη άποψη με εσένα; Βρες μου μέσα στην sapphire πως ο θόρυβος είναι φυσιολογικός και θα σε παραδεχτώ. Cyber Rambo επειδή σκέφτομαι τα λεφτά μου; Ελεύθερα μπορείς να κάνεις ότι θες τα δικά σου.

 

Ε, λοιπόν εγώ θα είμαι ο πρώτος που ή θα κάνω αμέτρητες αλλαγές μέχρι να πετύχω μία χωρίς θόρυβο ή θα την στείλω και πάω σε άλλη εταιρεία, αν μου τύχει και με την άλλη εταιρεία, θα πάω πάλι σε άλλη μέχρι να τις πάρω όλες και να έχω pc χωρίς κάρτα γραφικών. Σε κάλυψα;

 

Σε κανέναν γνωστό μου δεν ακούγεται τίποτα πέρα από τα φανς, μόνο σε έμενα μετά την ενημέρωση όπως και στην rx480 από το φιλαράκι μου που μπορεί να ήταν τέρμα σύμπτωση και να μην έχει καμία σημασία το update. Δεν αντιλέγω και δέχομαι όλες τις απαντήσεις, να δέχεστε όμως και τις γνώμες των άλλων.

Το ότι το άκουσε τυχαία όταν πήγε δίπλα στο κουτί να συνδέσει κάτι εμένα μου λέει ότι υπήρχε αλλά ήταν ανεπαίσθητο, μπορεί να κάνω βέβαια και λάθος.

Το αν ο παλιός οδηγός δίνει παραπάνω ρεύμα ή όχι δεν θα το πω εγώ άλλος το έχει μπροστά του το μηχάνημα ;)

Μπορεί να δίνει και λιγότερο, κανείς δεν ξέρει.

Το θέμα δεν είναι τι προκαλεί το CW το θέμα είναι ότι ρώτησε ο ts τι μπορεί να είναι και νομίζω απάντηση πήρε από το σύνολο των ποστ.

Τι έπρεπε δηλαδή να έχω τέρμα τα ηχεία για να δεχτείς πως όντος είναι πρόβλημα ο ήχος; Πήγα να συνδέσω το gamepad και το άκουσα, πολύ ή λίγο με ενοχλεί πως αλλιώς να το πω; Φυσικά και πήρα απαντήσεις και σας ευχαριστώ όλους. Παίζει και λίγο το παράθυρο που απομονώνει το θόρυβο, η μουσική που μπορεί να ακούς, η ταινία...

Καλο! Και στο τελος λεει να ακουγονται τα τροφοδοτικα τους!  Ρε μηπως πηγε και ο αλλος αφου εκανε την ενημερωση στο πισω μερος και απλα ακουσε κατι που ηδη ακουγοταν αλλα νομιζε οτι τοτε παρουσιαστηκε?

 

Ο αλλος τελικα ψαχνεται κι αυτος με αυτον τον ηχο η΄ απλα το προσπερασε ετσι φιλε ts?

 

Παίζει να πήρα ολοκαίνουργιο σύστημα και να μην άκουγα το παραμικρό; Πριν ήμουν για καφέ με το φιλαράκι μου και αύριο θα πάω την κάρτα σπίτι του να το τσεκάρουμε και στις 2 κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα αν δεν βαλεις τους προηγουμενους ωστε να το σιγουρεψεις, τι να το κανεις? Παντως ειδες οτι κι εγω δεν σε απεκλεισα εντελως απο αυτο που ελεγες γιατι υπηρχε και ο φιλος σου που το εκανε και του συνεβει κι αυτουνου... Αλλα ειπειδη ξανα λεω οτι δεν ειμαστε σιγουροι για τιποτα, πρεπει να γυρισετε σε παλια εκδοση οδηγων και να σταματησει  ετσι το προβλημα(ελπιζω) ωστε να τελειωνει επισημα το θεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...