Προς το περιεχόμενο

S7/S7 edge nougat


mgee

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 159
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nougat εκδοση σε S7 
και μου απενεργοποιει το
1. video stabilitation
2. motion photo
Επισης μου φιανεται οτι το fingerprint ειναι απαραδεκτο..σπανια ξεκλειδωνει με την πρωτη..
Επίσης στο Google voice
( speed to write )
Πως βάζουμε σημεία στηξης;;
Δοκίμασα να πω "question mark"
Και απλά το γράφει, δεν βάζει ερωτηματικό

Επεξ/σία από koulouri
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μπορει να μου πει καποιος αν ξερει γιατι στο widget edge μου τα μεφανιζει ολα τοσο μικρα?

 

πχ βαζω ενα widge 4x1 και τα μαζευει ολα πανω με μικρα γραμματα και κατω μενει κενο και δεν βγαζεις ακρη με τιποτα τι ειναι γραμμενο παραμονο αν φερεις το κινητο στα μουτρα σου

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το τελευταιο micro-update παρατηρησα πως το κινητο μενει στο lock screen για παντα αν δεν πατησω το power button για να σβησει.Δηλαδη οταν ειναι κλειδωμενο και σβηστή η οθόνη, αν πατησω το home button ανοιγει και μετα μενει ετσι, δε σβηνει αυτοματα οπως εκανε προηγουμενως.

 

Δεν πειραξα καμια ρυθμιση και το αυτοματο κλειδωμα ειναι στο αμεσο αλλα παλι δεν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρώ εδώ και καιρό να χάνεται ο ήχος από το τηλέφωνο κατά την αναπαραγωγή ήχου ή/και στην αναπαραγωγή βίντεο. Αυτό συμβαίνει και περισσότερο σε Facebook(App), Messenger(App), YouTube(App) αλλά και στην μουσική της Samsung(App) κάποιες φορές.

 

Εδώ είναι ένα βίντεο που τράβηξα με το πρόβλημα καθώς ούτε το σέρβις ούτε η τηλεφωνική υποστήριξη της εταιρίας μπόρεσε να με βοηθήσει ο ένας είπε οτι φταίει κάποια εφαρμογή (τρίτου κατασκευαστή, την όποια δεν μπορεί να την ξέρει ο ίδιος) και ο άλλος οτι πρέπει να ελέγξω μια-μια τις εφαρμογές μόνος μου για να βρω τι δημιουργεί το πρόβλημα.

Επομένως έχει πρόβλημα το software της συσκευής και κανένας δεν μπορεί να το κατασκευάσει γιατί ως γνωστόν δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

 

Όπως θα δείτε, ο ήχος έπρεπε να παίζει κανονικά από την αρχή του βίντεο κάτι που δεν συμβαίνει επίσης ανεβοκατεβάζω την ένταση για να αποδείξω ότι δεν είναι. Όταν καταγράφω μια μια τις εφαρμογές κανονικά πρέπει να παίζει ο ήχος συνέχεια κάτι που δεν συμβαίνει παρά μόνο μετά τα 2:29 του βίντεο.

Αν έχει κάποιος παραπάνω γνώσεις, ας βοηθήσει με το τι πρέπει να κάνω και πως να προχωρήσω, μιας και δεν έχω βρεί κάποια λύση.

 

https://www.youtube.com/watch?v=9Pp0aMDCcHg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

παιδια καλησπερα

εβαλα και εγς την τελευταια εκδοση σε s7 edge και ξαφνικα εχω το κινητο μιση ωρα και στην φορτιση και ειχε παρει με τον γρηγορο φορτιστη μονο 10% λεω κατι εγινε μετα το κοιταω να δω αν ηταν ιδεα υστερα απο 1 ωρα κοιταω 94 και μετα απο 1 λεπτα πηγε 100 εβγαλα τον φορτιστη και μ εφαγε 10% για πλακα ...δεν εκανα reset μηπως φταιει αυτο και δεν δουλευει σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...