Προς το περιεχόμενο

S7/S7 edge nougat


mgee

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 159
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγω πηγα να το βαλω και εγινε softbrick το κινητο :P

Ευτυχως το εφτιαξα. Δεν το πειραζω μεχρι να βγει officially η rom. Παντως μην βιαζεσαι να την βαλεις γιατι η samsung σταματησε το rollαρισμα λογω οτι βρηκαν bugs. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ κάθομαι εδώ με 2ο security update από τη στιγμή που πήρα 7.1.1 official στο 6P... Πολύ το κοσκινίζει η Samsung. Δεν επιτρέπεται για τόσο ακριβή συσκευή να δώσει update σχεδόν 6 μήνες μετά από την κυκλοφορία του... Όταν βγεί και το S8, θα πέσει γερό γράψιμο από την εταιρεία. Δεν το λέω για να αρχίσω flame, αλλά δεν είναι κρίμα να δίνετε λεφτά σε κάτι που έχει κακή υποστήριξη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεσπα απλα ηθελα να μαθω αν την πηρε κανενας κ εντυπώσεις. Θα περιμενω να μου έρθει..

Να σου πω. Όποιος δεν την έχει βάλει ακόμα, χάνει. Τρομερή αύξηση στην αυτονομία και άριστες εντυπώσεις γενικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ κάθομαι εδώ με 2ο security update από τη στιγμή που πήρα 7.1.1 official στο 6P... Πολύ το κοσκινίζει η Samsung. Δεν επιτρέπεται για τόσο ακριβή συσκευή να δώσει update σχεδόν 6 μήνες μετά από την κυκλοφορία του... Όταν βγεί και το S8, θα πέσει γερό γράψιμο από την εταιρεία. Δεν το λέω για να αρχίσω flame, αλλά δεν είναι κρίμα να δίνετε λεφτά σε κάτι που έχει κακή υποστήριξη;

 

Για αλλο λογο παιρνεις s7 για αλλο nexus. Παντως ειναι τραγικη η samsung στα updates, ειναι γνωστο αυτο. Και το αστειο ειναι οτι εβγαλε το 7.0 και οχι το 7.1.1 !!!! Δλδ τωρα που θα παρουν οι συσκευες το update, παλι πισω θα ειναι σε σχεση με τις καινουριες συσκευες και nexus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ κάθομαι εδώ με 2ο security update από τη στιγμή που πήρα 7.1.1 official στο 6P... Πολύ το κοσκινίζει η Samsung. Δεν επιτρέπεται για τόσο ακριβή συσκευή να δώσει update σχεδόν 6 μήνες μετά από την κυκλοφορία του... Όταν βγεί και το S8, θα πέσει γερό γράψιμο από την εταιρεία. Δεν το λέω για να αρχίσω flame, αλλά δεν είναι κρίμα να δίνετε λεφτά σε κάτι που έχει κακή υποστήριξη;

Εμενα με ενδιαφερει να δουλευει σωστα, τωρα αν θα φορα 6 ή 7 ειναι δευτερευον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με ενδιαφερει να δουλευει σωστα, τωρα αν θα φορα 6 ή 7 ειναι δευτερευον

Έλα, όμως, που δεν είναι απλώς αριθμοί, αλλά συνήθως συνοδεύονται από βελτιωμένη συμπεριφορά! Η 7 (nougat) είναι μακράν η καλύτερη έκδοση Android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ κάθομαι εδώ με 2ο security update από τη στιγμή που πήρα 7.1.1 official στο 6P... Πολύ το κοσκινίζει η Samsung. Δεν επιτρέπεται για τόσο ακριβή συσκευή να δώσει update σχεδόν 6 μήνες μετά από την κυκλοφορία του... Όταν βγεί και το S8, θα πέσει γερό γράψιμο από την εταιρεία. Δεν το λέω για να αρχίσω flame, αλλά δεν είναι κρίμα να δίνετε λεφτά σε κάτι που έχει κακή υποστήριξη;

Όχι όταν δουλεύει απροβληματιστα out of the box...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα, όμως, που δεν είναι απλώς αριθμοί, αλλά συνήθως συνοδεύονται από βελτιωμένη συμπεριφορά! Η 7 (nougat) είναι μακράν η καλύτερη έκδοση Android.

Κανενα προβλημα, αρκει να μην εχει bugs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδες να ρωτήσω κάτι πριν κανω καμια βλακεια... Ειχα παρει το S7 απο σκρουτζομαγαζο και νομίζω ειναι ουκρανικο. Αμα φλασαρω την official UK rom 7.0 θα εχω κανα θεμα? Αν έχετε και καποιο λινκ θα βοηθουσε ιδιαίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους σημερα το πρωι μου ηρθε η επισημη αναβάθμιση σε nougat! S7 edge απο cosmote..

Τι εννοεις απο κοσμοτε? Και γιατι δεν ερχεται σε ολα τα s7 edge?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις απο κοσμοτε? Και γιατι δεν ερχεται σε ολα τα s7 edge?

Απο Cosmote=Ελληνικης εισαγωγης(ολων των μεγαλων αλυσιδων).Ετσι λειτουργει εδω και χρονια το Android και αναλογα με την εκδοση του κινητου που εχει απο την χωρα που εισαγεται(Ισπανια,Γερμανια,Αγγλια)θα παρει το καθε κινητο την τελευταια εκδοση σε διαφορετικη ημερομηνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...