Προς το περιεχόμενο

S7/S7 edge nougat


mgee

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα δεν πέρασες μια ενημέρωση ασφαλείας απλα διαφορετική έκδοση του Android είναι, με της αλλαγές που κάνουν μπορεί και μια εφαρμογή μα σου δημιουργεί πρόβλημα, εγώ που την έχω από όταν πρωτοβγήκε μετά από επαναφορά δεν έχω κανένα απολύτως θέμα η κόλλημα, αν δεν θέλεις να κάνεις επαναφορά μην είσαι από αυτούς που βγαίνουν μετά και κατηγορούν την Samsung η την κάθε samsung για προβληματικες αναβαθμίσεις, στο Myphone.gr αρκετοί είχαν θέμα με την μπαταρία χώρος επαναφορά

Δεν είναι δικαιολογία αυτό. Αν δεν μπορούν να εξασφαλίσουν την απρόσκοπτη μετάβαση από έκδοση σε έκδοση να μη βγάζουν αναβαθμίσεις, αν δε το χουν γιατί προσπαθούν δηλαδή; Ειδικά από τη στιγμή που δεν υπάρχει λύση τύπου 1 click backup/restore προφανώς και θα τους κατηγορώ για ανικανότητα αν χρειάζεται να τρώω τη μέρα μου πάνω απ το τηλέφωνο κάθε φορά που βγάζουν αναβάθμιση. Μη δικαιολογούμε τα αδικαιολόγητα. Απορώ πως είστε τόσο ανεκτικοί κάποιοι, τη στιγμή ειδικά που το αντίπαλο δέος προσφέρει και πλήρες backup/restore και δεν έχω ακούσει να απαιτεί factory reset για να δουλέψει κάθε φορά που βγαίνει update. 

Αντί να πιέσουμε προς τη σωστή κατεύθυνση, τους χαϊδεύουμε τ αυτιά, ε όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 159
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αν δεν θέλεις να κάνεις επαναφορά μην είσαι από αυτούς που βγαίνουν μετά και κατηγορούν την Samsung η την κάθε samsung για προβληματικες αναβαθμίσεις

Οχι εδω εισαι λαθος και κακως επιμενεις κιολας. Αυτο ειναι κατι που επρεπε να το ειχε ηδη τσεκαρει η Samsung και να εβγαζε ενα μνμ ειδοποιησης σε οποιον κατεβαζει την εκδοση ,να κανει επαναφορα ρυθμισεων οποτε μπορει.

 

Χωρια που ουτως ή αλλως δεν εχει λογικη αυτο το πραγμα.

Νεα εκδοση λειτουργικου περναω, για ποιο λογο να σβησω ολα οσα εχω και να τα ξαναπερασω?

Δεν είναι δικαιολογία αυτό. Αν δεν μπορούν να εξασφαλίσουν την απρόσκοπτη μετάβαση από έκδοση σε έκδοση να μη βγάζουν αναβαθμίσεις, αν δε το χουν γιατί προσπαθούν δηλαδή; Ειδικά από τη στιγμή που δεν υπάρχει λύση τύπου 1 click backup/restore προφανώς και θα τους κατηγορώ για ανικανότητα αν χρειάζεται να τρώω τη μέρα μου πάνω απ το τηλέφωνο κάθε φορά που βγάζουν αναβάθμιση. Μη δικαιολογούμε τα αδικαιολόγητα. Απορώ πως είστε τόσο ανεκτικοί κάποιοι, τη στιγμή ειδικά που το αντίπαλο δέος προσφέρει και πλήρες backup/restore και δεν έχω ακούσει να απαιτεί factory reset για να δουλέψει κάθε φορά που βγαίνει update. 

Αντί να πιέσουμε προς τη σωστή κατεύθυνση, τους χαϊδεύουμε τ αυτιά, ε όχι.

Στο παραπανω συγκεκριμενο σχολιο συμφωνω απολυτα. Ειδικα για οσους εχουν περασει πολλες εφαρμογες και αρχεια και μουσικη ειναι τσαμπα ταλαιπωρεια. Ε αυτο ελειπε να τους πουμε μπραβο και απο πανω. Τι επαναφορα ρυθμισεων και μλκιες. Αλλα οταν μου εχεις το ρημαδο touchwiz αυτα συμβαινουν.

 

Επαναφορα ρυθμισεων και πρασινα αλογα. Σε stock android(για να μην πω για ios) συσκευες(σχεδον παντα) δεν χρειαζεται ποτε να κανεις επαναφορα ρυθμισεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μα δεν ειναι μονο για τα samsung το παραπανω σε οτι κινητο εχω δοκιμασει dirty flash ειχα προβληματα , δυστηχως ειναι ο τροπος που δουλευει το android ετσι ,ακομα και τα nexus στα developer forum σου αναφερουν για καθαρη εγκατασταση για σωστο troubleshooting ,το ιδιο εινια και στα windows αρκετοι οταν καναν την τζαμπα αναβαθμιση φωναζαν για προβληματα κτλ , μετα απο καθαρη εγκατασταση εστρωσαν τα περισσοτερα προβληματα που ειχαν ,

Αν δεν βρουνε τροπο να αναβαθμιζεται μονο τα αρχεια που χρειαζεται και οχι να περνας ενα image πανω στην παλια εγκατασταση οπως γινεται τωρα παντα θα υπαρχουν τα προβληματα στις αναβαθμισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα backup στο cloud, και restore. Τι το θελα. Με έπιασαν τα νεύρα μου.

Εξαφανίστηκε για κάποιο λόγο το galaxy labs. Μέσω αυτού στο MM, σου δινόταν η δυνατότητα να εξαφανίσεις το app drawer και όλες οι εφαρμογές που είχες εγκατεστημένες, να εμφανίζονται στο homescreen.
Όταν έκανα το update σε Nougat, ήταν έτσι ακριβώς, δεν μου το "χάλασε". Μόλις έκανα restore στα factory settings μου έβγαλε πάλι εικονίδιο κάτω δεξιά και εμφανίζει εκεί όλες τις εφαρμογές, παρόλο που έκανα και restore from backup....

Αν έχει βρει κάποιος τρόπο να εμφανίζω πάλι όλες τις εφαρμογές στο homescreen ας δώσει ένα tip. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν ειναι μονο για τα samsung το παραπανω σε οτι κινητο εχω δοκιμασει dirty flash ειχα προβληματα , δυστηχως ειναι ο τροπος που δουλευει το android ετσι

Δεν νομιζω οτι ειναι ο κανονας αυτο γιατι προβληματα υπαρχουν ακομα και με επαναφορα ρυθμισεων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την Ινδία είναι φίλε μου

Ορίστε https://samsung-firmware.org/download/Galaxy%20S7%20Edge/3bh9/INS/G935FXXU1BPJJ/G935FODD1BPJJ/

ακόμα δεν έχω πάρει το nougat ενώ έχει κυκλοφορήσει το update σε Ινδια . Τι παίζει ρε παιδιά ο μοναδικός είμαι που δεν έχω αναβαθμιστεί ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν νομιζω οτι ειναι ο κανονας αυτο γιατι προβληματα υπαρχουν ακομα και με επαναφορα ρυθμισεων.

Δεν αντιλέγω σε αυτό αλλά όταν έκανα την αναβάθμιση το κινητό το αισθανόμουν βαρύ κολλήματα σε animation που δεν είχα πριν σκάλωματα σε πολλά πράγματα που πριν γινόταν στιγμιαία μετά την επαναφορά λύθηκαν

Στις ρομ του s7 η Samsung πιστεύω έχει κάνει πολύ καλή δουλειά πάντως, και στο λέει άτομο που πριν το s7 edge είχα Nexus και one plus one /2και άλλαζα ρομ σχεδόν καθημερινά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντωσ την εχω απο προχθες.....στη διαρκεια μπαταριας εχω δει μεγαλη διαφορα.....επαναφορα δεν εκανα γιατι βαρεθηκα αλλα εαν δω τπτ κολληματα θα κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως κατεβάζω το firmware του 6 που είχα..
Ξενέρωσα πολύ με το App Drawer που δεν μπορεί να φύγει, και για να είμαι ειλικρινής, διαφορά στην μπαταρία δεν έχω δει.
Με την 6 ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος, οπότε, εμπρός, πίσω!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Oυτε γω εκανα factory reset. Μονο ενα wipe cache partition μετα το update εκανα. Δεν εχω κανενα προβλημα.

αυτό που λες πώς γίνεται?

επίσης το έκανες πρίν ή αφού εγκατέστησες το nougat ?

χάνονται δεδομένα έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το έκανα. χωρίς factory reset. Έκανα κι εγώ  wipe cache partition  https://www.youtube.com/watch?v=AFuud8bdKxQ  και δεν έχασα δεδομένα.  Φαίνεται να λειτουργεί μια χαρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια χωρις factory reset πως βλεπετε το κινητο απο θεμα αυτονομιας και λαγκ.Στο διπλανο φορουμ διαβαζω πολλα θεματα σε οσους δεν εκαναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...