Προς το περιεχόμενο

Nioh [PS4]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τα αχρηστα items ναι γεμιζεις ευκολα και τα souls που δινουν στο offer ειναι ελάχιστα, θα μπορουσαν να κανουν ενα συστημα σαν το d3 για αυτο, να τα σπας δηλαδη και να χρησιμευουν τα materials για craft higher tier items.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 369
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για τα αχρηστα items ναι γεμιζεις ευκολα και τα souls που δινουν στο offer ειναι ελάχιστα, θα μπορουσαν να κανουν ενα συστημα σαν το d3 για αυτο, να τα σπας δηλαδη και να χρησιμευουν τα materials για craft higher tier items.

 

Αφού δε πρόλαβες να τα δεις όλα βρε τι γράφεις και μπερδεύεις τον κόσμο :-D

Μπορείς είτε να τα κάνεις offer στο shrine όπως σου πα για am®ita ή να τα κρατήσεις για τον blacksmith μετά στο starting point.

 

Εκεί είτε μπορείς να τα πουλήσεις για plain gold ή να τα σπάσεις (disassemble) για τα ανάλογα crafting materials. Είναι λίγο πολύ όπως το diablo όσο πιο rare τόσο περισσότερο gold/higher quality materials. Γενικά ο blacksmith έχει αρκετές options μέχρι και refashion βάλαν τώρα.

 

Χρειάζεσαι και το gold κυρίως για soul match στα όπλα (ανέβασμα item level) και αλλαγή των properties.

 

Το game έχει 2 currencies δηλαδή δεν είναι σαν τα souls (αν και το ds1 είχε και το soft humanity σε λιγότερο βαθμό).

 

Αυτό που δεν έχω δει ακόμα είναι unique/legendary weapons αλλά ίσως έτσι μετράνε αυτά από τα rewards των missions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι με το λιγο που ειδα στο dissasembly δεν σου δινει higher tier materials, αυτο που ελεγα εγω ειναι να μαζευεις ενα συγκεκριμένο αριθμο και να τα κανεις trade σε higher quality.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι με το λιγο που ειδα στο dissasembly δεν σου δινει higher tier materials, αυτο που ελεγα εγω ειναι να μαζευεις ενα συγκεκριμένο αριθμο και να τα κανεις trade σε higher quality.

 

Αν κάνεις dissassemble μπλε και μωβ παίρνεις higher quality materials σίγουρα, αλλα και τα lower quality γίνονται craft σε higher όπως πχ τα gems στο D3. 3 tiers είναι νομίζω όλα και όλα, ενώ υπάρχουν και unique crafting items όπως πχ τα ogress claws (για αυτό κρατάω και μια πισινή για uniques).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το build diversity φαινεται αρκετα καλο

 

Δεν νομιζω πως συμφωνω με αυτο, γι'αυτο κραταω μια πισινη...

 

Δεν ξερουμε αν και ποσα abilities θα ειναι για καθε weapon και τι impact θα εχει στο gameplay,,,αν αξιζει δηλαδη,,,αλλιως τι diversity να εχεις με 7 builds ολα κ ολα?

 

Επισης ναι τα movesets ειναι αρκετα, αλλα θα ειναι δυνατο να κανεις πολλα διαφορετικα build (diversity) ?

 

Για τα αχρηστα items ναι γεμιζεις ευκολα και τα souls που δινουν στο offer ειναι ελάχιστα, θα μπορουσαν να κανουν ενα συστημα σαν το d3 για αυτο, να τα σπας δηλαδη και να χρησιμευουν τα materials για craft higher tier items.

 

καλα ηλιθιοτερο συστημα απο του d3 δεν υπαρχει,,,να μαζεψουν τα ασυμμαζευτα απο το αθλιο trading system. στην πυρα ολοι τους.

 

εδω απλα θελει toned-down τα drops, αλλα οπως ειπα απο πανω στον naji δεν ξερω τι diversity και impact θα εχει στο game,,,μισα πραγματα δειχνουν στο demo...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος παντων με ολα τα στραβα του στο d3 εκαναν αρκετες αλλαγες με τα αχρηστα mats και τωρα μπορεις να πεις οτι χρησιμεύουν, πχ για να κανεις reforge rare>legendary θες 50 common mats απ'οτι θυμαμαι που σημαινει οτι τα εκαναν χρήσιμα οσο μπορούσαν. Θα δουμε με το nioh αν θα γινει το ιδιο η θα φτασεις σε ενα σημειο να μην τα σηκώνεις καν. Δεν με απασχολει και πολυ το θεμα παντως, το loot system μου αρεσε αρκετα.

 

Για build variety δεν ανησυχώ καθόλου εγω παντως πιστευω θα με καλυψει 100%, δεν ειμαι και τυπος που κανει 100 builds και διαφορα niche κολπα, σε ολα τα soulsborne εχω κανει τα standard 3-4 καλα builds (σε καθε game εννοω) και επαιζα περισσοτερο αυτο που μου αρεσε το gameplay του(greatsword fan :P).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@zeke και εγω δεν ειμαι απολυτα σιγουρος, αλλα στο ντεμο δοκιμασα 4-5 διαφορετικα οπλα με διαφορετικα στατς, επισης τα στανσες προσθετουν πολυ πραμα στα ηδη υπαρχοντα οπλα, καθε boss encounter θελει και διαφορετικο στανσε για να εισαι πιο αποτελεσματικος, ας ελπισουμε να υπαρχει μεγαλο βαθος στα σκιλλς και να βγουνε αρκετα builds 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...