Προς το περιεχόμενο

Αφυγραντήρας με ιονιστή Inventot Eva II E2-ION16L 150 ευρώ [TΕΛΟΣ]


Doc_Chaos_81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σε όλους, παρέλαβα και εγώ.

από ότι φαίνεται , δεν έχω και μεγάλο πρόβλημα υγρασίας παρόλο που νόμιζα ότι στο΄ένα δωμάτιο ότι θα είχε. 

Είμαι στα 55% από μόνος μου . . .

 

και αυτές τις ημέρες Θεσσαλονική την έχουμε μια υγρασία.

 

Βέβαια, το σπίτι δεν έχει πέσει κάτω από 20-22 βαθμούς ποτέ .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ και γω τον ts. Να ρωτήσω τον ανόγω από το POWER και απλά το βάζω στη Continuous λειτουργία ή με σβηστά όλα τα λαμπάκια για 24 ώρες; Ιονιστή έχω ανοιχτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ION20L EVA II στα 189.

 

Παιδιά κανένα μετρητή υγρασίας-θερμοκρασιας καλο έχετε να προτείνετε; Κάτι ΗΑΜΑ του eshop δεν είδα καλές κριτικές.

Καλησπέρα, που το βρηκες τόσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σε όλους, παρέλαβα και εγώ.

από ότι φαίνεται , δεν έχω και μεγάλο πρόβλημα υγρασίας παρόλο που νόμιζα ότι στο΄ένα δωμάτιο ότι θα είχε. 

Είμαι στα 55% από μόνος μου . . .

 

και αυτές τις ημέρες Θεσσαλονική την έχουμε μια υγρασία.

 

Βέβαια, το σπίτι δεν έχει πέσει κάτω από 20-22 βαθμούς ποτέ .. 

 

Αν εχεις θερμανση με καλοριφερ, την δουλεια την κανουν αυτα για τον χειμωνα. Απο ανοιξη θα δεις ομως διαφορα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεταφερθηκε στο σωστο θεμα

 

Οποιος ενδιαφερεται για την αγορα αφυγραντηρα ας το διαβασει απο εδω

 

http://www.insomnia.gr/topic/142222-καθοδήγηση-για-αγορα-αφυγραντήρα/?p=55458907

Επεξ/σία από dionysg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια ερώτηση σχετικά με τα υγρά που μαζευει, κάνουν για το σίδερο; κανονικά δεν είναι απιονισμένο νερό όπως βγαίνει και απο το κλιματιστικό;

ναι σωστα, βεβαια ο χωρος πρεπει να ειναι καθαρος και σε καλη κατασταση.

γιατι αλλιως το νερο σου δεν θα ειναι καθαρο για τις δουλειες που θελεις

Ευχαριστώ και γω τον ts. Να ρωτήσω τον ανόγω από το POWER και απλά το βάζω στη Continuous λειτουργία ή με σβηστά όλα τα λαμπάκια για 24 ώρες; Ιονιστή έχω ανοιχτό;

Οχι καλο ειναι να μηδενεισεις τα λαμπακια στο mode και να ορισεις επιθυμητη υγρασια στους 50% ή 55%

Aν το αφησεις στο continuous δεν θα σταματησει καθολου να εργαζεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου έβγαλε ένδειξη EC, κοιταξα στο βιβλίο του και αναφέρει ότι εχω απώλεια ψυκτικού υγρού.... και πρέπει να τους καλέσω. Δυστυχώς είναι μέχρι τις 16.30. Από Δευτέρα τώρα   :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν εχω μουχλα πουθενα. Μονο υδρατμους και οχι παντα, και 70-75% υγρασια στο υγρασιομετρο.

Οσοι ειστε σαν εμενα, ειδατε διαφορα; Γιατι μερικοι φιλοι λενε οτι ειναι αστειοτητες οι υγραντηρες και ειναι μοδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zerg αν ριξεις την υγρασια απο 70-75% στο 50-55% η διαφορα που θα δεις θα ειναι μεγαλη

Θα ριξεις την υγρασια κατα 30%, ο χωρος σου θα εχει ποιο γλυκια θερμανση γιατι ο αερας θα ειναι στεγνοσ ,χωρισ υγρασια


Σήμερα μου έβγαλε ένδειξη EC, κοιταξα στο βιβλίο του και αναφέρει ότι εχω απώλεια ψυκτικού υγρού.... και πρέπει να τους καλέσω. Δυστυχώς είναι μέχρι τις 16.30. Από Δευτέρα τώρα   :-(

Μιλα μαζι τους , θα στον αλλαξουν αμεσως αυτο ειναι το καλο με τη inventor

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα επικοινώνησα με την Inventor, θα γίνει αντικατάσταση αλλα με παρέπεμψε στο plus4u, η διαδικασία έχει ως εξής: πρέπει να το πάω εγώ ο ίδιος στο plus4u, αυτοι να το στείλουν στην inventor, η inventor να τους στείλει άλλο, το Plus4u θα μου το στείλει σπίτι, με λίγα λόγια θα έχω αφυγραντήρα για τον επόμενο χειμώνα  :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...