Προς το περιεχόμενο

Htpc με μητρικη απο λαπτοπ


chris_g92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω μια μητρικη απο ενα dell που δουλευει κανονικα. Επειδη δεν ξερω αν  υπαρχει γενικα ενδιαφερον για μητρικες ωστε να την πουήσω, σκεφτομουν να φτιαξω ενα htpc με αυτην. Εχει πανω εναν i7-4510u και μια 840m. αυτα που λειπουν ειναι το heatsink με το ανεμιστηρακι, μια ραμ και το βυσματακι για να παρει ρευμα η μητρικη. Θα αξιζει λετε να δωσω λιγα χρηματα ωστε να το εχω μονημα πανω στην tv?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αξίζει, είχα κάνει παλιότερα ένα τέτοιο, με μια Thermaltake Tidewater υδρόψυξη.

 

Καλό, αθόρυβο και με χαμηλή κατανάλωση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο που με προβληματιζει ειναι που να βρω heatsink ή κατι για ψυξη για το τσιπ του επεξεργαστη και της καρτας. Ισως σε κανα e-bay βρω την ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνεις για universal coolers, πχ για VGA που σε αφήνουν τα επιλέξεις εσύ τις αποστάσεις, ή για universal liquid coolers όπως το thermaltake tidewater.

 

Έχω μια ψύκτρα vga, σου στέλνω πμ αν σε ενδιαφέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνεις για universal coolers, πχ για VGA που σε αφήνουν τα επιλέξεις εσύ τις αποστάσεις, ή για universal liquid coolers όπως το thermaltake tidewater.

 

Έχω μια ψύκτρα vga, σου στέλνω πμ αν σε ενδιαφέρει.

στειλε μου να το δουμε ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε μια ερώτηση σε διάφορα μαγαζάκια που ασχολούντε με επισκευές φορητών μήπως και βρείς τίποτα να κάνεις την δουλειά σου.

Απλά μην δείξεις ότι καίγεσαι και σου ζητήσουν τίποτα τρελά λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...