Προς το περιεχόμενο

Πρώτη φωτογραφία του LG G6 με ελάχιστα περιθώρια στην εμπρόσθια όψη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα το g3 μου τρεμοπαιζε η οθονη και το πηγα εντος εγγυσησσης για επισκευη! Μου ειπα οτι ειχε κανει η πλακετα....σημειωτέων οταν το πηγα δουλευε απλα τρεμοπαιζε...τεσπα πηρα το κινητό μου πίσω σε 2 μηνες ακριβως...οι οχλήσεις μου απλα δεν τους ενδιεφεραν..με την απαντηση παντα : κύριε το ονο που μπορειστε κανετε ειναι υπομονη...ελεος!

 

Ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο την συσκευη απλα δεν θα ξαναπαρω τιποτα lg λογω ελλειψης υποστήριξης!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ωραία τα λες, αλλά εγώ επανέρχομαι σε αυτό που λέω τόσο καιρό..

 

 

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η LG ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ? 

 

πες μου σε ποιο μεγάλο κατάστημα αυτή τη στιγμή πωλείται g5? 

 

 

το μόνο g5 που μπορείς να πάρεις είναι από δω, ούτε τα σκρουτζομάγαζα δεν έχουν πλέον

 

http://www.skroutz.gr/s/8413492/LG-G5-32GB.html

 

η αντιπροσωπεία στην ελλάδα έχει τελείωσει και μιλάμε για το αν θα το πάρουμε.. 

Είχα πάει πριν κάνα μήνα στον Κωτσόβολο για να πάρω LG κινητό και μου είπαν, πως μόνο το G5 έχουν και πως η αντιπροσωπία έχει κλείσει στην Ελλάδα, αλλά και σε άλλες χώρες στην Ευρώπη γενικότερα. Το service συνεχίζει να υπάρχει  και να δέχεται κινητά αλλά χωρίς την παρουσία της LG για κινητά στην Ελλάδα. Απότι κατάλαβα μόνο οι οικιακές συσκευές έμειναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι λενε για το ποσο απαισιο ειναι το σερβις της LG ενω σε μενα, περα απο το γεγονος οτι ηταν παντα ολοι αψογοι, τη μια φορα που ετυχε να μ καθυστερησουν το κινητο μ εστειλαν γραμμα ζητώντας μου συγνωμη και μ εκαναν δωρο ενα μπρελοκ :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Speak for yourself και άσε το τι διαβάζεις γύρω-γύρω. Αν έχεις ιδία εμπειρία, ευχαρίστως να συζητήσουμε.

 

Η δική μου εμπειρία με τα LG τηλέφωνα είναι άριστη. Δεν θα μιλήσω για κοντινό περίγυρο.

Σε σύνολο 20 μηνών χρήσης G3, V10, G5 ούτε ίχνος bootloop ή βλάβης.

Σε σύνολο 48 μηνών (24+24), iPhone 4/4S  μία βλάβη κάποιο από τα δύο (δεν θυμάμαι ποιο, για να καταλάβεις).

Σε σύνολο 6 μηνών (3+3) Samsung Note2/Note 4, μία hardware βλάβη το καθένα + 1 bootloop δώρο.

Σε σύνολο 9 μηνών Sony Xperia Z, ένα bootloop.

το ότι δεν υπάρχουν αντιπρόσωποι πλέον της lg αυτό δεν σου λέει τίποτα ?το ότι έχει γεμίσει το σέρβις με κινητά της lg ούτε αυτό σου λέει τίποτα ?το ότι έχουν γίνει χιλιάδες αλλαγές πλακέτας ούτε αυτό σου λέει τίποτα ? Τώρα αν δεν έβγαλε τίποτα το δικό σου εκτός το ότι δεν σε πιστεύω θα έλεγα αν όντως εί άι έτσι μάλλον το έχεις μόνο για κλήσεις και δεν το έχεις ζεστάνει.Γιατί αν το ζεστάνεις χαλάει .

αφού σου άρεσε τόσο πήγαινε πάρε και το επόμενο μοντέλο εγώ προσωπικά είχα lg 3 και κάτι optimus και δεν το γλύτωσα το σέρβις.δεν θα ρισκάρουμε 600'+ ευρώ για να τρέχουμε και να μην φτάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι λενε για το ποσο απαισιο ειναι το σερβις της LG ενω σε μενα, περα απο το γεγονος οτι ηταν παντα ολοι αψογοι, τη μια φορα που ετυχε να μ καθυστερησουν το κινητο μ εστειλαν γραμμα ζητώντας μου συγνωμη και μ εκαναν δωρο ενα μπρελοκ :P

Αυτό πρώτη φορά το ακούω. Πριν μισή ώρα ξαναπηραμε τηλέφωνο και η απάντηση ήταν:κύριε τάδε για πολλοστή φορά σας ενημερώνουμε ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο υλικό για διεκπεραίωση του σέρβις σας. Όχι μόνο δεν ενημέρωσαν αλλά είχανε και ύφακι. Και όταν τους στείλαμε την συσκευή 20 Νοεμβρίου, είπαν σε 6-8 εργάσιμες μέρες θα είναι έτοιμο. Αν δεν είναι αυτό ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, τότε δεν ξέρω τι είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι λενε για το ποσο απαισιο ειναι το σερβις της LG ενω σε μενα, περα απο το γεγονος οτι ηταν παντα ολοι αψογοι, τη μια φορα που ετυχε να μ καθυστερησουν το κινητο μ εστειλαν γραμμα ζητώντας μου συγνωμη και μ εκαναν δωρο ενα μπρελοκ :P

Αφου δεν σου εδωσαν συσκευη αντικαταστασης λογω του οτι καθυστερησαν,εγω στη θεση σου μπεγλερι θα τους ζηταγα για να περναει η ωρα και το γραμμα χωνι για πασατεμπο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία τα λες, αλλά εγώ επανέρχομαι σε αυτό που λέω τόσο καιρό..

 

 

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η LG ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ? 

 

πες μου σε ποιο μεγάλο κατάστημα αυτή τη στιγμή πωλείται g5? 

 

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-lg-g5-32gb-titanium/prod8050813pp/

 

https://www.germanos.gr/product/lg-g5/20326562/

 

http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/LG-Smartphone-G5-Xriso-LGH850-AGRCGD.htm

 

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/162414-lg-g5-titanium

 

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_lg-g5-titan-lgh850-agrctn-1179760.html

 

 

το μόνο g5 που μπορείς να πάρεις είναι από δω, ούτε τα σκρουτζομάγαζα δεν έχουν πλέον

 

http://www.skroutz.gr/s/8413492/LG-G5-32GB.html

 

η αντιπροσωπεία στην ελλάδα έχει τελείωσει και μιλάμε για το αν θα το πάρουμε.. 

 

LG δεν ειναι μονο το G5.

 

Το LG G5 εχει αντικατασταθει απο το φθηνοτερο LG G5 SE το οποιο ειναι διαθεσημο σε 10αδες καταστηματα:

https://www.skroutz.gr/s/10112367/LG-G5-SE-32GB.html?from=most-popular&keyphrase=lg+g5+se

 

Απο τη στιγμη που υπαρχει service το αν υπαρχει Ελληνικη αντιπροσωπεια δεν με ενδιαφερει καθολου, εξαλλου δεν αγοραζω τηλεφωνα Ελληνικων αντιπροσωπειων παρα μονο παραεισαγωγες γιατι δεν μου περισευουν λεφτα να τα πληρωνω εως και σε 2πλασιες τιμες.

 

Θα περιμενω μερικους μηνες να πεσει η τιμη, θα διαβασω πολλα reviews, και αν το κινητο ειναι καλο και μου αρεσει θα το παρω. Αν οχι εχω πολλες αλλες επιλογες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πρώτη φορά το ακούω. Πριν μισή ώρα ξαναπηραμε τηλέφωνο και η απάντηση ήταν:κύριε τάδε για πολλοστή φορά σας ενημερώνουμε ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο υλικό για διεκπεραίωση του σέρβις σας. Όχι μόνο δεν ενημέρωσαν αλλά είχανε και ύφακι. Και όταν τους στείλαμε την συσκευή 20 Νοεμβρίου, είπαν σε 6-8 εργάσιμες μέρες θα είναι έτοιμο. Αν δεν είναι αυτό ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, τότε δεν ξέρω τι είναι.

Εγω παλι οσες φορες μ χρειαστηκε σερβις (παντα για κτ μικρο) παντα ειχα την καλυτερη δυνατη εξυπηρετηση. Δεν μπορω να καταλαβω τι αλλαξε. Για παραδειγμα οταν το nexus 5 ειχε ενα θεματακι με την μπαταρια μεσα σε 4 μερες το ειχα πισω. Αντιστοιχα και το nexus 6 και το LG G3 και το G4  που περασαν απο τα χερια μ οταν χρειαστηκε να τα στειλω μ τα κρατουσαν 5 μερες μαξ και μετα τα ειχα πισω.  Βεβαια ολα ειχαν μικροπροβληματα που κατα πασα πιθανοτητα ηταν απο ελαττωματικες παρτιδες (πχ το G3 ειχε ενα θεμα με το touch σε καποια σημεια της οθονης, χωρις να μ πεσει ομως)

 

Αφου δεν σου εδωσαν συσκευη αντικαταστασης λογω του οτι καθυστερησαν,εγω στη θεση σου μπεγλερι θα τους ζηταγα για να περναει η ωρα και το γραμμα χωνι για πασατεμπο...

Ευτυχως η καθυστερηση ηταν της ταξης των 2 ημερων και μαλιστα δεν εφταιγαν αυτοι αλλα το κουριερ που θα μ το εφερνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα αυτα είναι μικρα bezel,  τοτε εγω είμαι ο σπαιντερμαν.. 

Το mate 8 έχει μικρότερα απο αυτα της φωτο.. 

Το s7egde δεν εχει καθόλου αριστερά δεξια..  Και ολα αυτα 90% οθονη δεν εχουν. 

Καλα με το mimix που λεει το αρθρο,  δε σχολιαζω καν γιατι ειναι ιεροσυλία.. 

 Κατσε να βγει το s8 με τα ανυπαρκτα bezel,  αν βγει σύμφωνα με τις φημες,  και θα αναρωτιουνται ολοι γιατί δεν πουλάει παλι η lg.. 

 

 

Αμα αυτα είναι μικρα bezel,  τοτε εγω είμαι ο σπαιντερμαν.. 

Το mate 8 έχει μικρότερα απο αυτα της φωτο.. 

Το s7egde δεν εχει καθόλου αριστερά δεξια..  Και ολα αυτα 90% οθονη δεν εχουν. 

Καλα με το mimix που λεει το αρθρο,  δε σχολιαζω καν γιατι ειναι ιεροσυλία.. 

 Κατσε να βγει το s8 με τα ανυπαρκτα bezel,  αν βγει σύμφωνα με τις φημες,  και θα αναρωτιουνται ολοι γιατί δεν πουλάει παλι η lg.. 

Ελάχιστα περιθώρια περιμετρικά τις οθόνης σου λέει έχει όχι μηδαμινά στα πλαϊνά. 90% οθόνη είναι. τι παραπονιέσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LG δεν ειναι μονο το G5.

 

Το LG G5 εχει αντικατασταθει απο το φθηνοτερο LG G5 SE το οποιο ειναι διαθεσημο σε 10αδες καταστηματα:

https://www.skroutz.gr/s/10112367/LG-G5-SE-32GB.html?from=most-popular&keyphrase=lg+g5+se

 

Απο τη στιγμη που υπαρχει service το αν υπαρχει Ελληνικη αντιπροσωπεια δεν με ενδιαφερει καθολου, εξαλλου δεν αγοραζω τηλεφωνα Ελληνικων αντιπροσωπειων παρα μονο παραεισαγωγες γιατι δεν μου περισευουν λεφτα να τα πληρωνω εως και σε 2πλασιες τιμες.

 

Θα περιμενω μερικους μηνες να πεσει η τιμη, θα διαβασω πολλα reviews, και αν το κινητο ειναι καλο και μου αρεσει θα το παρω. Αν οχι εχω πολλες αλλες επιλογες.

για κάθε εταιρεία τέτοιου μεγέθους η ναυαρχίδα είναι το Α και το Ω

 

το se σε καμιά περίπτωση δεν αντικαθιστά κάτι, πώς αντικαθιστά με πολύ χειρότερο soc

 

απλά δεν υπάρχει πλέον lg, μίλα λίγο με κανένα του χώρου και θα καταλάβεις τι παίζει 

 

το ότι ξεστοκάρουν δε λέει κάτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...