Προς το περιεχόμενο

Πρώτη φωτογραφία του LG G6 με ελάχιστα περιθώρια στην εμπρόσθια όψη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα παραδειγμα ηταν και το design ως εμφανιση(ασχημο, ομορφο κλπ) ειναι κατι οχι τοσο σχετικο με το θεμα.

 

Το iphone 6s δεν ειναι αβολο, απλα εχει τεραστια bezels οπου θα μπορουσε να χωραει οθονη 5.2" (ισως και λιγο μεγαλυτερη) στο ιδιο πλαισιο ωστε να αυξηθει η παραγωγικοτητα/απολαυση οταν χρησιμοποιεις το κινητο.

Η οθονη του στις 4.7" δεν κανει για πολλα, ειναι σχετικα μικρη,

 

Η apple πιστευω εχει καταλαβει ποσο πισω ειναι σε αυτο το θεμα και τι θελει ο κοσμος, οποτε εστω και καθυστερημενα θα ακολουθησει τον ανταγωνισμο και θα βγαλει κινητο με μικροτερα bezels για μεγαλυτερη παραγωγικοτητα.

δεν κάνει για πολλά... το ακούσαμε και αυτό. Το iPhone δεν είναι Android να έχει μεγάλα elements sto GUI. Κρατάει την συμμετρία στην οθόνη. Παραγωγικότατο είναι και μάλιστα για πάρα πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή το oneplus είναι ελληνικής αντιπροσωπείας και μου τονίζεις το "παραεισαγωγής"; Καλώς ήλθες στην Ε.Ε. παρεμπιπτόντως.

Εσύ προσωπικά αγόρασες S7 την black friday;

To oneplus ουτως ή αλλως μονο απο την εταιρεια το αγοραζεις,και το service του μπορει να εμπλεκει την αποστολη της συσκευης πισω,αλλα τουλαχιστον ειναι ακριβες.

 

Απο αυτα παλι που διαβαζα στο γειτονικο forum για τα προβληματα του G5,ειτε στο πορτακι,ειτε στην οθονη(bleeding,pixel)δεν μπορω να πω τα καλυτερα. Ουτως ή αλλως το Oneplus εμφανισε και πολυ λιγοτερα προβληματα.

 

 

Επίσης δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα, έχοντας δουλέψει S7 Edge εμένα προσωπικά δεν με βόλεψε καθόλου, το δε S7 ήταν μια χαρά δίχως τις Edge. 

Ειναι gimmick η edge οθονη ειδικα για τους γυρω οταν την βλεπουν,γιατι κατα τα αλλα πιο πολλα προβληματα προκαλει (στην εφαρμογη screen protector ή και αρκετων θηκων,ή για μερικους που οντως το βρηκαν αβολο),παρα καλο. Στο μονο που βγαζω το καπελο στην Samsung ειναι που καταφερε παρα πολυ καλα στο S7 edge να κανει ενα phablet 5.5ιντσων να ειναι ανετο στην χρηση με το ενα χερι(για δεδομενα phablet παντα).

δεν κάνει για πολλά... το ακούσαμε και αυτό. Το iPhone δεν είναι Android να έχει μεγάλα elements sto GUI. Κρατάει την συμμετρία στην οθόνη. Παραγωγικότατο είναι και μάλιστα για πάρα πολλά.

Δυστηχως στο παραπανω διαφωνω .Απο iphone 6 σε s7 προσωπικα χαρηκα ευχαριστα που η Samsung εφτιαξε ενα κινητο 5.1 ιντσων στις ιδιες διαστασεις πανω κατω(χρηση με το 1 χερι)με το iphone 6 των 4.7ιντσων που ειχα,και φυσικα πως χωρεσε ανετα και 3000 μπαταρια και ασυρματη φορτιση χωρις να ειναι πολυ χοντρο το κινητο,παλι σε σχεση με το iphone.

 

Και εγω προσωπικα αν και κανω αρκετη χρηση youtube και video ειμαι λατρης της χρησης του κινητου με το ενα χερι ,αλλα το απλο S7 ειναι ισως το ιδανικο κινητο που να προσφερει τοσο ανετη χρηση με το ενα χερι σε σχεση με την οθονη που εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κάνει για πολλά... το ακούσαμε και αυτό. Το iPhone δεν είναι Android να έχει μεγάλα elements sto GUI. Κρατάει την συμμετρία στην οθόνη. Παραγωγικότατο είναι και μάλιστα για πάρα πολλά.

Παλι εχασες το νοημα. Δεν ειναι θεμα συγκρισης android με ios.

Μια οθονη 4.7" δεν ειναι το ιδιο απολαυστικη και παραγωγικη με μια οθονη 5.1 ή 5.5", αυτο ηταν το point.

 

Η apple πιστευω εχει καταλαβει ποσο πισω ειναι σε αυτο το θεμα και τι θελει ο κοσμος, οποτε εστω και καθυστερημενα θα ακολουθησει τον ανταγωνισμο και θα βγαλει κινητο με μικροτερα bezels για μεγαλυτερη παραγωγικοτητα. Δεν μπορει να ξαναβγαλει ναυαρχιδα με 4.7" και τοσο μεγαλο πλαισιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικοτερα, η μεγαλυτερη οθονη αυξανει την παραγωγικοτητα. Οποτε οσο δυνατον μεγαλυτερη οθονησε οσο δυνατον μικροτερο πλαισιο ειναι κατι θετικο και ειναι κατι που κυνηγανε/προσπαθουνε οι εταιρειες. 

 

Ναι η μεγαλύτερη οθόνη αυξάνει την παραγωγηκότητα και το μικρότερο πλαίσιο αυξάνει την εργονομία γενικά αλλά όταν φτάνεις ήδη σε αναλογίες 90%, δεν νομίζω ότι αξίζει πλέον να το συζητάμε. Γίνεται αστείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι η μεγαλύτερη οθόνη αυξάνει την παραγωγηκότητα και το μικρότερο πλαίσιο αυξάνει την εργονομία γενικά αλλά όταν φτάνεις ήδη σε αναλογίες 90%, δεν νομίζω ότι αξίζει πλέον να το συζητάμε. Γίνεται αστείο.

+1

Ενδεικτικα, το iPhone 7 εχει 65% αναλογια(οποτε δεν ειναι καθολου αστειο να το συζηταμε) , απεχει πολυ απο το 90% και πιστευω η apple θα προσπαθησει να το βελτιωσει στο επομενο μοντελο ωστε να πλησιασει τον

ανταγωνισμο, πχ να μπορεσει να βαλει οθονη 5.2" σε ιδιο πλαισιο με το τωρινο iphone 7, οπως το lg g2 του 2013.

 

15q7rsj.jpg

 

 

Αναλογια 90% δεν πιστευω οτι μπορει να φθασουν ακομα οι κατασκευαστες, γυρω στο 80-85% θα παιζουν τα τοπ, μεγαλα μοντελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

Ενδεικτικα, το iPhone 7 εχει 65% αναλογια(οποτε δεν ειναι καθολου αστειο να το συζηταμε) , απεχει πολυ απο το 90% και πιστευω η apple θα προσπαθησει να το βελτιωσει στο επομενο μοντελο ωστε να πλησιασει τον

ανταγωνισμο, πχ να μπορεσει να βαλει οθονη 5.2" σε ιδιο πλαισιο με το τωρινο iphone 7, οπως το lg g2 του 2013.

 

15q7rsj.jpg

 

 

Αναλογια 90% δεν πιστευω οτι μπορει να φθασουν ακομα οι κατασκευαστες, γυρω στο 80-85% θα παιζουν τα τοπ, μεγαλα μοντελα.

Εννοείται, το iPhone χρειάζεται μεγάλη βελτίωση σε αυτό τον τομέα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα g3 ωραια αναλυση αλα μαπα φωτησμος και ξεθωριασμενα χρωματα οχι επειδη ηταν ips αλα ακομα κ για ips ηταν καπως.καλη καμερα μαπα μπαταρια ξεφτηλα τελειως επαιζα κανενα παιχνιδακι σερφαρησμα κτλπ και εφευγε η μπαταρια νερο και ζεστενοτανε πολυ και ερηχνε την φωτηνοτητα που ειδη ηταν χαμηλη και στο τερμα να την ειχες.Χωρης να ζορησω το κηνητο επεφτε φωτηνοτητα σε απλη χρηση πολυ γρηγορα.Α και ειχα το μοντελο με τα 3gb ram..απο τοτε δε ξαναπηρα lg.Σε εμφανηση να πω οτι μαρεσε πολυ.οσο γιαυτο που βλεπω στη φωτο μαρεσει πολυ αλα ας βαλει καμια μπαταρια της προκοπης και ας σταματησει να κοροηδευει το κοσμο λες και ο καθε χρηστης ειναι υποχρεωμενος ναγοραζει παουερ μπανκ και δευτερες μπαταριες επειδη αυτοι ειναι ανικανοι να φτιαξουν συσκευες με μπαταριες που να εχουν εστο και μια μερα μπαταρια.Και θελουν και 600 700ευρ δε ντρεπονται λιγο λεω γω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το oneplus είναι ελληνικής αντιπροσωπείας και μου τονίζεις το "παραεισαγωγής"; Καλώς ήλθες στην Ε.Ε. παρεμπιπτόντως.

Εσύ προσωπικά αγόρασες S7 την black friday;

Πού πήγαν οι αντιπρόσωποι καλέ; Να φωνάξω την Νικολούλη να τους βρει. 

 

Αυτό για τις χιλιάδες αλλαγές, θα ήθελα να μου το τεκμηριώσεις. Χιλιάδες στην Ελλάδα; Στην Αθήνα; Στις 5 εκατομμύρια συνολικές συσκευές; Αν πρόσεξες, στα λεγόμενά μου δεν υπήρξαν αερολογίες. Οπότε ΑΝ θες και είσαι σε θέση γενικώς να μιλήσεις σοβαρά, γράφε γεγονότα.

 

Στο δεύτερο κομμάτι του μηνύματός σου τώρα, ειλικρινά ποιος σε ρώτησε αν με πιστεύεις ή όχι; Και ο χρόνος που έχω αφιερώσει για να σου απαντήσω, υπεραρκετός είναι. Αν σου έκοβα παραστατικό, θα ήταν τριψήφιο το ποσό. 

 

Υ.Γ. Πώς θα ρισκάρεις 600+ ευρώ, όταν το τηλέφωνο έφτασε να κοστίζει €380 (με το ΦΠΑ!) όπως είπα και παραπάνω;

Υ.Γ.2 Ο λόγος που έχω Quick Charge 3.0 φορτιστή αυτοκινήτου και powerbank είναι επειδή το έχω μόνο για κλήσεις (κι αυτές με το ζόρι). Κάποιο άλλο επιχείρημα επιπέδου Γ' Δημοτικού για να αντικρούσεις τα όσα λέω, έχεις; ή να φωνάξω το μικρό μου ξαδερφάκι να σε βοηθήσει;

Ποιο κοπανος πεθαίνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται, το iPhone χρειάζεται μεγάλη βελτίωση σε αυτό τον τομέα.

Ας μεγαλώσει τις οθόνες της όσο θέλει. Μόνο να μην κάνει την πατάτα και το γυρίσει σε edge μοντέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το ότι ξαφνικά υπάρχει κριτήριο κινητό που είναι σκέτο οθόνη δεν μπορώ να το καταλάβω, τι θα αυξηθεί η παραγωγικότητα σας αν έχετε ένα κινητό που είναι σκέτο οθόνη και δεν μπορείς να το πιάσεις άνετα από πουθενά; Ναι δείχνει διαφορετικό και φουτουριστικό αλλά μέχρι εκεί, τι εμμονή είναι αυτή που σας έχει πιάσει;

Είναι απλό. Έχεις μικρότερη συσκευή και μεγαλύτερη οθόνη. Το iPhone Plus για παράδειγμα είναι μεγαλύτερο από το Note 3 που έχω και έχει μικρότερη οθόνη. Προσωπικά το θεωρώ τεχνολογικά χειρότερο μόνο και μόνο γι' αυτό το λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

C25ijXwXUAA3RGt.jpg

 

https://twitter.com/venyageskin1?lang=el

 

inspired by.... the verge leak

Ωραίο είναι αλλά αυτό το κακό ελάττωμα να βάζουν το λογότυπο στο μπροστά μέρος του κινητού. Αφού θα το βάλεις στο πίσω μέρος του κινητού όπως και να έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...