Προς το περιεχόμενο

[Powerbank] Xiaomi Powerbank 2 10000mAh Quick Charge 2.0 @ xxxxxx ~ 13€ [ΑΚΥΡΑ - ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΕΙ ΕΛΛΑΔΑ]


Questioner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 200
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει γίνει σε κανέναν απο αυτούς που ακυρώθηκαν refund?

Παιδιά είπαμε πως να γίνει refund απο την στιγμή που σήμερα άνοιξαν πρώτη μέρα; Περιμένετε 2-3 μέρες κ λογικά θα σας γίνει, ,διαφορετικά στείλτε τους μήνυμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έγινε άμεσα refund από το πρώτο ποστ μου την επόμενη ημέρα που ανοίχθηκε το θέμα, οπου ανέφερα ότι μου ειπώθηκε για το πρόβλημα που έχουν να αποστείλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει πάντως μεγάλη εντύπωση τι μπορεί να γίνεται με τις μπαταρίες και τώρα γράφουν πως περιμένουν certification για να αρχίζουν να τα στέλνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδώ μου είχε έρθει μήνυμα για ακύρωση και refund από την 1η μέρα, το αποδέχτηκα, αλλά δεν έχει γίνει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά εγώ πιστεύω ότι θα ακυρώσουν, με την ίδια λογική θα έπρεπε να μας αφήνει κ το gearbest να αγοράζουμε μπαταρίες untracked, μιας κ το site είναι της δικιάς του παρέας.

Κρατάω μικρό καλαθι αλλά αν το στείλουν το powerbank αξίζει άπειρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά εγώ πιστεύω ότι θα ακυρώσουν, με την ίδια λογική θα έπρεπε να μας αφήνει κ το gearbest να αγοράζουμε μπαταρίες untracked, μιας κ το site είναι της δικιάς του παρέας.

Κρατάω μικρό καλαθι αλλά αν το στείλουν το powerbank αξίζει άπειρα.

 

Κι εμένα αυτή είναι η άποψή μου. Βέβαια αν για κάποιο λόγο κάποιος δεν έχει ενημερωθεί από κάποιο forum ή deal site για το τι παίζει, θα είναι σε αναμονή εδώ και τόσες μέρες χωρίς να ξέρει κάτι. Αν λοιπόν δεν είναι παπάτζα αυτό που είπε τελευταία ο rep στο ozbargain, θα έπρεπε να είχαν στείλει ένα mail ενημέρωσης ώστε να ξέρουμε τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

60 μερες δεν ηταν ρε παιδια το dispute? δηλ θα πρεπει να περιμενεις 6 μηνες για να ανοιξεις ticket να παρεις τα λεφτα σου πισω? ποτε το αλλαξαν?

 

Περαν αυτου εμενα ηρθε σημερα το refund..

Απλα μπηκα και στο site και εκανα 2ο notice οτι σας εγραψα οτι επιλεγω refund κλπ...και σημερα μετα απο 2 εργασιμες τα εστειλαν. Για δοκιμαστε αν ειστε μονο με το πρωτο notice το αυτοματοποιημενο.

post-208681-0-59756500-1486123673_thumb.jpg

post-208681-0-64650300-1486123724_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕΤΑ τις 60 μερες ειναι το οριο για να πεις στο μαγαζι πχ "δεν εφτασε θελω τα λεφτα μου πισω"

 

το χρονικο οριο για dispute στο paypal ειναι ΜΕΧΡΙ 180 μερες, ελληνικα μιλαμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕΤΑ τις 60 μερες ειναι το οριο για να πεις στο μαγαζι πχ "δεν εφτασε θελω τα λεφτα μου πισω"

 

 

 

το χρονικο οριο για dispute στο paypal ειναι ΜΕΧΡΙ 180 μερες, ελληνικα μιλαμε.

θα σου προτεινα να γινεις καθηγητης τοτε φιλαρακο, γιατι και παλι δε το διατυπωνεις σωστα. Εχεις δικαιωμα να ανοιξεις dispute απο τις 60 μερες και μετα εως και τις 180 οπως λες..αλλιως τοτε πεταξε το πουλακι...με τον πωλητη μιλας οποτε θες αλλα ως συνηθως μετα το περας των ημερων που αναγραφει η αποστολη που κυμαινεται στις 45 μερες απο κινα.

 

Αριγκατο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλαρακος σου σιγουρα δεν ειμαι, μια χαρα το διατύπωσα αλλα και παλι δεν το καταλαβες.

 

dispute στο paypal ανοιγεις και απο την πρωτη μερα αν θες, οχι μετα τις 60 που λες εσυ.

 

σχετικα με την αποστολη κλπ ολα τα κινεζικα δουλευουν με τις 60 μερες, τοτε δλδ μπορεις να τους ζητησεις τα χρηματα σου πιο πριν τσαμπα σαλιο, οι 45 μερες που λες εσυ ειναι οι "estimated" για να φτασει και δεν χρησιμευει σε τιποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...