Προς το περιεχόμενο

NES Classic Mini Review


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

το μήκος του καλωδίου του χειριστηρίου το οποίο δεν είναι ούτε ένα μέτρο

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ. ούτε το PolySTATION να ήταν

 

 

Είτε αποφασίσετε να επαναφέρετε στη δράση την παμπάλαια CRT που εδώ και χρόνια βρισκόταν εν αποστρατεία, είτε εμπιστευτείτε την ολοκαίνουρια OLED σας

Το πρώτο κομματάκι δύσκολο το βλέπω με το HDMI :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ. ούτε το PolySTATION να ήταν

 

Το πρώτο κομματάκι δύσκολο το βλέπω με το HDMI :P

 

Το πρώτο λύνεται με κόστος 2-3€ από eBay για ζεύγος καλωδίων επέκτασης.

 

Το δεύτερο, τεχνικά γίνεται με χρήση αντάπτορα.

 

s-l1600.jpg

Επεξ/σία από nikoskon
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα κάποιος να μας πεί πόσα ακριβώς κομμάτια έβγαλε στην αγορά, ώστε να καταλάβουμε πόσο πια μεγάλη ήταν αυτή η ζήτηση για τον emulator της πλάκας.

 

Κι εγώ είχα NES, αλλά πιο πολύ το θεωρώ προσβολή στην νοημοσύνη μου παρά ότι και καλά συγκινήθηκα. Στην τελική όποιος είναι τόσο vintage lover υπάρχει στο ebay και η αυθεντική.

Που για να βρεις την αυθεντικη με τα 30 αυτα παιχνιδια μπορει να ξεπερασεις το χιλιαρικο σε λεφτα... τραβα παιξε στα χιλιαδες emulator που υπαρχουν αφου δεν μπορεις να καταλαβεις που αποσκοπει...

 

εδω ρε σεις κανει 80 ευρω το gamepad του Switch,δεν θα κανει ολοκληρη κονσολα με χειριστηριο 70 ευρω?????

Και 150 -200+ (πχ keyboard) κανει ενα περιφεριακο για pc ... που θες να καταληξεις;

 

Με ένα 100 αγοράζεις ένα παλαιότερο PC 4 core η ακομά καλύτερα ενα νεο Mini pc και παίζεις ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ !!!!

Επισης με 100 ευρω αγοραζεις και ps3, ενα ζευγαρι παπουτσια κτλ. Τι σχεση εχει αυτο με το θεμα;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν ρωταμε τους μαυραγοριτες του ινσομνια που τα πουλανε σε τριπλασια και τετραπλασια τιμη το αν αξιζε τελικα το nes classic mini? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο λύνεται με κόστος 2-3€ από eBay για ζεύγος καλωδίων επέκτασης.

 

Το δεύτερο, τεχνικά γίνεται με χρήση αντάπτορα.

 

s-l1600.jpg

 

Μήπως μπορείς να στείλεις συγκεκριμένα τα καλώδια επέκτασης που πήρες; Αντάπτορα βρήκα μόνο που έχει έξοδο av και μετά άλλο καλώδιο που καταλήγει σε scart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεταμένα λεφτά εφόσον υπάρχουν emulators. Τώρα αν κάποιος είναι μανιακός με το NES ας το πάρει να ησυχάσει, η τιμή δεν έχει σημασία. Κι εγώ είχα φτιάξει ένα MAME arcade cabinet με κόστος άνω των 500 Ευρώ και δε το μετάνιωσα, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο κομματάκι δύσκολο το βλέπω με το HDMI :P

 

Προς το τελος τους υπηρχαν και CRT με HDMI. Είτε 4:3 είτε 16:9.

 

Εγώ από την αλλη τον τελευταιο καιρό εχω αγορασει αρκετα παλια παιχνιδια για android και λιωνω στο tablet. Secret of Mana, Chrono trigger, Final fantasy κλπ. Και οκ αυτά είναι από SNES, αλλα δεν θα με χαλαγε να θυμηθω το λιωσιμο που είχα ρίξει στο NES καποτε. Οπότε τα 70€, αν και αρκετά, δεν είναι υπερβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όντως αίσχος να αισχροκερδούν κάποιοι, όμως για μία κομπίνα χρειάζεται να υπάρχουν και οι δύο πλευρές. Χωρίς κορόιδα δεν γίνεται.

Εγώ πάντως χαίρομαι τα emulator Gameboy, Snes, Sega κλπ, στον υπολογιστή εδώ και πολλά χρόνια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...