Προς το περιεχόμενο

Η Google καλεί κάποιο από το προσωπικό της πίσω στις Η.Π.Α εξαιτίας διατάγματος του Τραμπ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 255
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

Εντάξει δεν την πήρε την εξουσία με τα όπλα, τον επέλεξαν οι ψηφοφόροι. Μ δημοκρατικες διαδικασίες. Ο κάθε ένας που τον κράξει θα έπρεπε να κράζει τον πλησίον του.

Εγω ελπίζω σε δραστικες αλλαγές και ελπίζω να κανει ο,τι υποσχέθηκε. Βαρεθήκαμε τον πολιτικαντισμο, ειδικά απο την κατεστραμενη Ευρώπη like σύστημα διακυβέρνησης*.

* Ανοίξτε οικονομικά νέα να δείτε κατρακύλα με το Ευρώ σε όλη την Ευρώπη.

Αρα σωζουμε την οικονομία αδιαφορωντας για βασικά ανθρώπινα δικαιώματα? Τωρα φοβάμαι περισσότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άνθρωπος που δεν σέβεται βασικά ανθρώπινα δικαιώματα, δεν μπορεί να κάνει κάτι καλό. Αλλά έχουμε φτάσει σε τέτοιο σημείο που θαυμαζουμε τους άξεστους αλλά δυνατούς ταυτόχρονα ανθρώπους...

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω περιμενω με το θεμα του μεξικανικου τοιχου τι θα γινει. θα πεσει χοντρο γελιο εκει.

 

Ακυρώθυκε η συνάντηση Trump-Neto και επίσης ακούγονται κάτι "Ελληνοιδέστατα" τύπου επαναδιαπραγμάτευσης της NAFTA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω περιμενω με το θεμα του μεξικανικου τοιχου τι θα γινει. θα πεσει χοντρο γελιο εκει. 

αυριο να αρχίσουν δεν θα το προλάβουμε. ειναι πάνω απο 2000χλμ οπότε ακόμη και κινέζους να φέρουν έναν αιώνα τον θέλουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εκτός από χαρακτηρισμούς, δεν έγραψες τίποτα «απλό και κατανοητό».

Έγραψα την άποψή μου για τον Τραμπ απλά και κατανοητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυριο να αρχίσουν δεν θα το προλάβουμε. ειναι πάνω απο 2000χλμ οπότε ακόμη και κινέζους να φέρουν έναν αιώνα τον θέλουν

Υπάρχει ήδη τοίχος στα περισσότερα σημεία. Περίπου 500χλμ είναι ακάλυπτα.

 

935d2336-fdc4-11e5-a67d-3b7878286426_600

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα σωζουμε την οικονομία αδιαφορωντας για βασικά ανθρώπινα δικαιώματα?

Φυσικά.

 

Ναι αλλά απο τη στιγμή που το εκλογικό τους σύστημα είναι τέτοιο, αυτοί τον οδήγησαν στην εξουσία.

Επομένως, δε φταίει κανένας εκ' των δυο υποψηφίων.

Φταίει ο κόσμος, όπως πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το φροντιστήριο του δικού μας κόστισε 85 δις, του Trump πόσο λέτε να πάει;

 

Φίλε είσαι τελείως εκτός. Οι κεφαλαιούχοι με το που βγήκε ο Trump ρίξαν το χρήμα με το τσουβάλι στις ΗΠΑ. O Dow Jones ξεπέρασε τις 20.000 μονάδες. Αυτό σημαίνει ότι τον εμπιστεύονται απόλυτα. Πολύ περισσότερο από τον Ομπάμα. Βέβαια αυτό σημαίνει και κάτι άλλο. Ότι ο Τραμπ τους έχει τάξει τυράκι, κι αν σκεφτεί κανένας ότι οι βιομηχανίες όπλων στήριζαν Τραμπ καταλαβαίνει κανείς τι θα ακολουθήσει.  Ίσως να μην κάνει πόλεμο αλλά θα δώσει χοντρά συμβόλαια στις εταιρίες. Και μπορεί να βγήκε ως αντισυστημικός αλλά όσον αφορά το κεφάλαιο και τα λόμπι σίγουρα δεν είναι αντισυστημικός.

Και πολύ καλά κάνει και απαγορεύει την είσοδο μουσουλμάνων στην χώρα. Τόσο καιρό εγώ δεν έχω δει ούτε κανέναν χριστιανό να πάει να ανατιναχτεί, ούτε κανέναν άθεο, ούτε κανέναν ινδουϊστή, ούτε κανέναν σιντοϊστή. . Μονάχα οι μουσουλμάνοι επιτίθονται συνεχώς στις πολιτισμένες κοινωνίες. Ελπίζω να γίνει γρήγορα political correct η θέση του Τραμπ ώστε να πάρουν κι οι δικοί μας εδώ γραμμή.

Ο Τραμπ δεν καθυστέρησε καθόλου να κάνει πράξη όσα υποσχέθηκε στους ψηφοφόρους του και μπράβο του.

Υπάρχει βέβαια ο φόβος να ξεφύγει τελείως καθώς είναι πολύ αυταρχικός αλλά πιστεύω πως δεν θα τον αφήσουν.

Δεν είναι τόσο ανεξάρτητος όσο θέλει να δείχνει και όλα δείχνουν ότι έχει κάνει συμφωνίες κάτω από το τραπέζι με τους κεφαλαιούχους. 

Οι θέσεις του Τραμπ βολεύουν την Ελλάδα. Και η προσέγγιση των ΗΠΑ με την Ρωσία θα μας ωφελήσει και οι αντιισλαμικές του θέσεις, και η διάλυση της Ε.Ε που δυστυχώς απέτυχε να γίνει μια πραγματική κοινωνία των ευρωπαϊκών λαών και κατάντησε όργανο των γερμανικών τραπεζών. Όσο ποιο γρήγορα διαλυθεί πλέον τόσο ποιο γρήγορα θα συνέλθει και η δική μας οικονομία στα πόδια της.

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ήδη τοίχος στα περισσότερα σημεία. Περίπου 500χλμ είναι ακάλυπτα.

 

το τοίχος του τραμπ δεν ειναι κάτι τέτοιο. υποτίθετε οτι θα ειναι ψηλο, τσιμεντένιο και απροσπέλαστο. αυτο που έχουν τώρα ειναι τοιχος απ τα λιντλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα σωζουμε την οικονομία αδιαφορωντας για βασικά ανθρώπινα δικαιώματα? Τωρα φοβάμαι περισσότερο...

ποια βασικά ανθρώπινα δικαιώματα αμερικανων καταπατάει? ειπε οτι δεν θέλει μετανάστες και πρόσφυγες  είναι επιλογή του σαν πρόεδρος

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψα την άποψή μου για τον Τραμπ απλά και κατανοητά.

Κόλλησε η βελόνα;

Επαναλαμβάνω με άλλη διατύπωση:

Έκανες κάποιους χαρακτηρισμούς, αλλά χωρίς αιτιολόγηση.

Αυτό δεν είναι «απλά και κατανοητά», και είναι κάτι πολύ λιγότερο από «άποψη».

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...