Προς το περιεχόμενο

Η Google καλεί κάποιο από το προσωπικό της πίσω στις Η.Π.Α εξαιτίας διατάγματος του Τραμπ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι χώρες που έχει επιβληθεί τo ban έχουν ήδη restrictions απο νομοθέτημα που εφαρμόστηκε το '15 επι Ομπάμα:

 

https://www.cbp.gov/travel/international-visitors/visa-waiver-program/visa-waiver-program-improvement-and-terrorist-travel-prevention-act-faq

 

Σε καμία περίπτωση δεν είναι λοιπόν Muslim ban όπως πάνε να προπαγανδίσουν ορισμένοι στις ΗΠΑ. Το αν θα αποδώσει ή όχι ουσιαστικά αποτελέσματα είναι αμφίβολο, αλλά δεν είναι κάτι το οποίο δεν είχε βάση απο πρίν.

Έχει αναφερθει και παραπάνω, σταματήστε να παραπληροφορείτε.

Το διάταγμα αφορά και μόνιμους κατοίκους με κανονικότατη βίζα (ie την ειχαν απο πριν αρα δεν υπήρχε περιορισμός γι αυτούς) με μοναδικό κριτήριο την καταγωγη από τις 7 χώρες. Γι αυτό επενέβησαν ομοσπονδιακοί δικαστές και μπλόκαραν τις επαναπροωθήσεις.

 

After the order was signed, students, visitors and green-card-holding legal permanent United States residents from the seven countries — and refugees from around the world — were stopped at airports in the United States and abroad, including Cairo, Dubai and Istanbul. Some were blocked from entering the United States and were sent back overseas.

 

https://www.nytimes.com/2017/01/29/us/trump-refugee-ban-muslim-executive-order.html?_r=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 255
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ πάλι δεν έχω ακούσει πολλές φράσεις, όπως "δεν είχα κουτάλι να φάω και χρησιμοποίησα ένα στυλό που είχα πάνω μου" ή "ήθελα να ανάψω ένα κερί αλλά δεν είχα αναπτήρα οπότε πήρα ένα βιβλίο που είχα εκεί δίπλα". Καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι η κολοκυθιά δεν είναι και ιδιαίτερα ισχυρό επιχείρημα σε μία συζήτηση.

Την κολοκυθια την παιζεις εσυ. Το κουταλι ειναι για φαγητο, το στυλο ειναι για να γραφεις, ο αναπτηρας ειναι για να αναβεις φωτια, το βιβλιο ειναι για να διαβαζεις και τα οπλα ειναι να σκοτωνουν.

 

Εσυ συγκρινες αυτοκινητα με οπλα για να μας δειξεις οτι αφου τα αυτοκινητα παρολο που εχει σκοτωθει κοσμος δεν εχουν απαγορευτει γιατι να απαγορευτουν τα οπλα.

 

Και λες οτι παιζω εγω την κολοκυθια. Μαλιστα..

 

Οσο για τις κουλες φρασεις, εσυ το ξεκινησες με το τα οπλα ειναι για ψυχαγωγια. :)

 

Edit: Επισης οπως γνωριζεις στις περισσοτερες χωρες οι κυνηγοι, ερασιτεχνες και επαγγελματιες, βγαζουν αδεια οπλοφοριας.

 

Παρολα τα ατυχηματα και τις δολοφονιες που εχουν γινει με κυνηγετικα οπλα εξακολουθουν να εκδιδονται αδειες.

 

Οποτε οταν ενα οπλο χρησιμοποιειται για αυτο τον σκοπο δεν βλεπω να υπαρχει προβλημα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εν τω μεταξύ πάνω που ο Καναδάς αντέδρασε στον Τραμπ και είπε πως δεν έχουν θέμα με τη βίζα κλπ, στο καπάκι εισβολή ενόπλων σε τζαμί με 6 νεκρούς και αρκετούς τραυματίες... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχουμε αναθεωρηση/επικαιροποιηση της συμφωνιας ΗΠΑ-Ελλαδα για θεματα ασφαλειας με σημαντικη εκρεμοτητα τις γελοιες ταυτοτητες που εχουμε μεχρι σημερα και την εκδοση νεων με βιομετρικα στοιχεια οπως στα διαβατηρια .

 

 

 

http://www.kathimerini.gr/893877/article/epikairothta/ellada/kainoyrgia-symfwnia-me-hpa-gia-thn-asfaleia?platform=hootsuite

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχουμε αναθεωρηση/επικαιροποιηση της συμφωνιας ΗΠΑ-Ελλαδα για θεματα ασφαλειας με σημαντικη εκρεμοτητα τις γελοιες ταυτοτητες που εχουμε μεχρι σημερα και την εκδοση νεων με βιομετρικα στοιχεια οπως στα διαβατηρια .

 

 

 

http://www.kathimerini.gr/893877/article/epikairothta/ellada/kainoyrgia-symfwnia-me-hpa-gia-thn-asfaleia?platform=hootsuite

Καλά γάμησε τα, όταν πηγαίνω στο εξωτερικό σε αεροδρόμιο να πετάξω, δίνω την ταυτότητα και με κοιτάνε περίεργα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά γάμησε τα, όταν πηγαίνω στο εξωτερικό σε αεροδρόμιο να πετάξω, δίνω την ταυτότητα και με κοιτάνε περίεργα.

Ναι ρε φιλε πραγματικα καταντια ,πατσαβουροχαρτο της δεκαετιας του 70 ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε φιλε πραγματικα καταντια ,πατσαβουροχαρτο της δεκαετιας του 70 ...

Χαχά εμένα έχει φύγει και η μία στρώση ζελατίνας από πάνω και η δεύτερη έχει αρχίσει να ξεκολλάει επίσης :P μην σχολιάσω την καμπύλη από το πορτοφόλι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν δεν βιαζομαι, απο μαζοχισμο δινω ταυτοτητα στα αεροδρομια και οχι το διαβατηριο για να κοψω φατσες και αντιδρασεις!

:devil:

Όταν ταξίδεψα αεροπορικώς στα βαλκάνια δεν έτυχα περίεργες αντιδράσεις :P Όταν το δοκίμασα κατά την δύση τους φαινόταν παράξενο για ταυτότητα :P ακόμα και τώρα την ταυτότητα δίνω  :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά φτιάνει ο γούγλης. 

Αυτό το "διάταγμα" είναι το γελοιοδέστερο παλιόχαρτο που έχει βγει για να ρίξει στάχτη στα μάτια των ψηφοφόρων από τα δικά μας επί 2015 και Δημοψηφίσματος.

 

21 από τα 22 καλόπαιδα της 9/11 ήταν από την ΣΑ, το Κατάρ και το Ντουμπάι(μαζί με τους Σαούντ) στηρίζουν τους φανερά "μετριοπαθείς" τζιχαντιστές της Συρίας από το 2012, το Πακιστάν έχει "νόμιμο" σαλαφιστικό/μουτζαχεντίν παρακράτος στα βόρεια του και παρόλα αυτά κανένα από τα παραπάνω δεν θεωρείται απειλή για τις ΗΠΑ από τον περτικαλί πρόεδρα και το επιτελείο του ΑΜΑΝ που τον περιβάλλει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aλυσιδωτες επιτωσεις και με ευρυ φασμα ο αντικτυπος των νεων μετρων 

 

 

 

 

Link.png Site: ΗEmirates άλλαξε τη σύνθεση των πληρωμάτων της λόγω διατάγματος Τραμπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ πάνω που ο Καναδάς αντέδρασε στον Τραμπ και είπε πως δεν έχουν θέμα με τη βίζα κλπ, στο καπάκι εισβολή ενόπλων σε τζαμί με 6 νεκρούς και αρκετούς τραυματίες... 

Δυστυχως για αρκετους αυτο δεν ειναι το ιδιο. :( Ανθρωποι 2 ταχυτητων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οταν δεν βιαζομαι, απο μαζοχισμο δινω ταυτοτητα στα αεροδρομια και οχι το διαβατηριο για να κοψω φατσες και αντιδρασεις!

:devil:

 

Και γω τα έκανα αυτά μέχρι που ένας Γερμανός με κοίταξε με βλέμμα "δεν θα φύγεις ποτέ από το αεροδρόμιο" και του είπα "sorry sorry έχω και διαβατήριο"! Όπου φυσικά μου επέστρεψε το αστειάκι μου μιας και είχα ξεχάσει να υπογράψω στο διαβατήριο στη δεύτερη σελίδα και μου είπε "χάρη σου κάνω..."  :ph34r:

 

Εν τω μεταξύ το γεγονός πως η αντικατάσταση των ταυτοτήτων μας καθυστερεί εξαιτίας της ...εκκλησίας, με ξεπερνάει!  :shock:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...