Προς το περιεχόμενο

Η Google καλεί κάποιο από το προσωπικό της πίσω στις Η.Π.Α εξαιτίας διατάγματος του Τραμπ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρακαλω πολυ δειτε το.. Στην χειροτερη θα σπαταλησετε 21:20 απο τον χρονο σας..

 

http://www.newsbomb.gr/kosmos/news/story/766123/deite-olokliro-to-ypopsifio-gia-oskar-ntokimanter-tis-dafnis-matziaraki-4-1-miles-vid

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 255
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν υπαρχει ο ορος "assault rifle"  ειναι μπουρδα για τις θειτσες που το αναπαραγουν στα σουπερμαρκετ  οπως οι δικοι μας λενε για ολα φταινει οι Γερμανοι .Rifles ειναι και επειδη ειναι μαυρα και δεν εχουν ξυλινα κοντακια η' μερη  (λολ) τα  βαφτισαν  ta δημοκρατικα  ΜΜΕ κυριως assault rifles .

Στην πραγματικοτητα ειναι οπλα μεγαλου διαμετρηματος που χρησιμοποιουνται στην σκοποβολη  αναψυχης και στην αθλητικη σκοποβολη ,στο κυνηγι  και  φυσικα γιa home  defence  γιατι οχι ?

 

Εδώ βλέπουμε μια θείτσα που φτιάχνει όπλα και τα ονομάζει assault rifles, δεν θα πήρε το memo από το insomnia για τα ονόματα... :-(

Heckler & Koch::Assault Rifles

 

Ένας άλλος διαχωρισμός φαίνεται να είναι και λόγο του μεγέθους της σφαίρας, όσα χρησιμοποιούν την 5,56mm σε σχέση με τα παλιότερα και την 7,62mm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνετε πόσο έχουμε ξεφύγει από το topic ε?

Εχεις δικιο αλλα εχω να πω οτι ειναι το πρωτο τοπικ τετοιου τυπου που εχει κρατηθει υψηλο επιπεδο κουβεντας απο οποιαδηποτε πλευρα. Ναι βγηκαν 2-3 ορεξατοι για καυγα αλλα δεν ξεφυγε.

 

Εξαλλου ΤΕΛΕΙΩΣ εκτος topic δεν ειναι τιποτα απο αυτα που εχουν γραφτει μιας και ακομα και τα οπλικα αφορουν την ρεμπουπλικανικη πλευρα των Αμερικανων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιράν μπορει να μην εισαι σε θέματα δικαιοσύνης,αλλα όσο αφορά τον διαχωρισμό κρατους-εκκλησίας στα υπόλοιπα,μια χαρά εισαι ιράν της ευρώπης.

Θα πεθάνουμε και εκκοσμικευση δεν θα δούμε.

Το σχόλιο μου έχει να κάνει μόνο με την υπερβολή που είχε η σύγκριση.

Όσο για το αν είσαι το Ιράν της Ευρώπης, εγώ ξέρω ότι Μ. Παρασκευή μπορώ να πάω έξω από μια μητρόπολη με ένα τάπερ κοψίδια και να μη μου συμβεί τπτ, αντε να μου επιτεθούν 2,3 γραφικοί. Κάνε το ίδιο με χοιρινό στο Ιράν της Ασίας.

Αυτά τες πα συνεχατε μην ενοχλαω :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται σοβαρά για το ζήτημα που προκάλεσε την αντίδραση της Google, η σελίδα της DHS είναι εξαιρετικά κατατοπιστική (και με πολύ απλούστερη γλώσσα από αυτή του προεδρικού διατάγματος): https://www.dhs.gov/news/2017/01/29/protecting-nation-foreign-terrorist-entry-united-states

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε Apple vs Samsung να ήταν το θρεντ.

 

Άμα έβγαινε η Killary στάνταρ θα είχαμε ήδη πόλεμο. Ο Trump είναι επιχειρηματίας, και το βλέπει λίγο αλλιώς το θέμα. Είδαμε και τον Ομπαμα τι έκανε. Τι έκανε? Απολύτως τίποτα. Πολύ σωστοί μαζεύτηκαν εδώ μέσα. Δε κοιτάμε καλύτερα τα δικά μας τα χάλια? Που το 2015 το έπαιζε ήρωας και τώρα έχει γίνει ο κλόουν της Ευρώπης. Τσέκαρετε την σελίδα του το στο φβ να δείτε τι γίνεται. Αίσχος απλά.

Η Killary απλά ίσως να ήταν πιο... πολιτική. Η μόνη αλλαγή που ήλπιζα για τον κόσμο και όχι μόνο για την Αμερική ήταν ο Bernie Sanders. Αλλά δεν είχε ούτε media ούτε κατασκευαστικές ούτε εμπόρους πολέμου για να τον υποστηρίξουν. Και αυτός θα νικούσε πιστεύω τον Trump αέρα... Γιατί αυτό το  χαζό κατ' εμέ δίλημμα Trump ή Χίλαρι έδιωξε πολλούς από τους ψηφοφόρους που ήθελαν αλλαγή από το να πάνε να ψηφίσουν

 

Α και για να ξεκαθαρίσουμε την ηλίθια καραμέλα. Όσοι κοροϊδεύουμε - τρέμουμε τον Trump διότι τον θεωρούμε έναν κλόουν με πυρηνικά στο χέρι, δεν υποστηρίζουμε Ομπάμα και Χίλαρι.

Όπως επίσης όποιος βρίζει τον Τσίπρα δεν θέλει Μητσοτάκη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα σωζουμε την οικονομία αδιαφορωντας για βασικά ανθρώπινα δικαιώματα? Τωρα φοβάμαι περισσότερο...

Δεν υπάρχει θεσμοθετημένο από κανένα, ανθρώπινο δικαίωμα ελεύθερης μετακίνησης σε όποια χώρα θέλεις. 

Νόμιζα ότι απαγορεύονται οι πολιτικές συζητήσεις σε αυτό το φορουμ. όταν μπαίνουν τέτοιες ειδήσεις είναι προφανές ότι πρόκειται περί πολιτικού θέματος. Επιτρέπεται τελικά να σχολιάζουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χαρά του μουσουλμάνου είναι η δική σου σκλαβιά. Ειδικά άμα είσαι και γυναίκα.

Υπάρχουν ορισμένοι κόμποι που δεν λύνονται αλλά κόβονται. Αυτό κάνει κι ο Τραμπ. Τους στέλνει να μείνουν εκεί που βασιλεύουν τα ΠΙΣΤΕΥΩ και οι συνήθειες τους. Εφόσον δεν αποδέχονται τις αξίες, τους νόμους και τα ανθρώπινα δικαιώματα του Δυτικού κόσμου δεν έχουν καμιά θέση σε αυτόν. Η Σουηδική Αραβία δεν δέχεται κανέναν πρόσφυγα ή μετανάστη γιαυτό και δεν την έβαλε στην λίστα. 

Άμα θέλει η καγκελάριος της Γερμανίας μετανάστες να ναυλώσει αεροπλάνα της Lufthansa να τους παραλαμβάνει από την φίλη Τουρκία. Αλλιώς να το βουλώσει και να μην ταλαιπωρεί αθώα κράτη που βρίσκονται ανάμεσα, αλλά και τους ίδιους.

 

Τέλος να πω ένα μπράβο στον Τράμπ που ανέφερε τους Χριστιανούς της μέσης Ανατολής. Τα πραγματικά θύματα δηλαδή.

Tι να σχολιασω απο τουτο εδω το μνμα δεν ξερω...να φανταστω τα ιδια ισχυουν και απτην αναποδη, και αρα τι σκατα κανουν οι Αμερικανοι στη Μεση Ανατολη αφου δεν αποδεχονται τις αξιες και τα ΠΙΣΤΕΥΩ των ανθρωπων εκει? 

 

Και συμφωνω, οι Χριστιανοι ειναι τα πραγματικα θυματα. Πιαστηκαν κοροιδα με την υποσχεση της μεθανατων ζωης και πλουτιζουν την εκκλησια. Τα σεβη μου

 

Παντως μια βδομαδα στην εξουσια και μου μοιαζει πολυ φασιστικο το ολο καθεστως στην Αμερικη. Το οποιο δεν ειναι καταναγκη κακο, αλλα οταν ηγετης ειναι ενας πανιβλακας...

Ναι, θα χτίσει το τείχος του με τα λεφτά που θα βγάλει από τους δασμούς στα Μεξικάνικα προϊόντα. Γελάνε κι οι πέτρες...

Το οποιο τελικα θα το πληρωσουν οι Αμερικανοι πολιτες. Genius

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά χώρα με πλεόνασμα δημοκρατίας μου θυμίζει που ή ακολουθείς την κομματική γραμμή ή σε διαγράφει?

χμ.

Μου διαφεύγει το όνομα.

:ph34r:

Δεν υπάρχει θεσμοθετημένο από κανένα, ανθρώπινο δικαίωμα ελεύθερης μετακίνησης σε όποια χώρα θέλεις. 

 

Δεν κατάλαβες.

To θεσμοθετημένο δικαίωμα ειναι η πίστη σε ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ φανταστικο φίλο.

Οταν του λες ΣΑΝ ΚΡΑΤΟΣ οτι θα του συμπεριφέρεσαι διαφορετικά επειδή το εξασκεί,δεν του αφήνεις και πολλές επιλογές.

http://www.un.org/en/universal-declaration-human-rights/

 

To ίδιο δικαίωμα εξασφαλίζει με λιγο διαφορετικά λογια και η 14η τροπολογια του αμερικάνικου συνταγματος,

οτι δηλαδή το κρατος δεν θα σου φερθει διαφορετικά εξαιτίας των θρησκευτικών σου πιστεύω,και θα σου δώσει τις ιδιες ευκαιρίες.

 

 

Το σχόλιο μου έχει να κάνει μόνο με την υπερβολή που είχε η σύγκριση.

Όσο για το αν είσαι το Ιράν της Ευρώπης, εγώ ξέρω ότι Μ. Παρασκευή μπορώ να πάω έξω από μια μητρόπολη με ένα τάπερ κοψίδια και να μη μου συμβεί τπτ, αντε να μου επιτεθούν 2,3 γραφικοί. Κάνε το ίδιο με χοιρινό στο Ιράν της Ασίας.

Αυτά τες πα συνεχατε μην ενοχλαω :D

Θα μου επιτρέψεις να επιθυμώ  να ζω οχι στο λιγότερο ιράν ,αλλά στο καθόλου.

Ντεμεκ κατοικοι ευρώπης,δα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβες.

To θεσμοθετημένο δικαίωμα ειναι η πίστη σε ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ φανταστικο φίλο.

Οταν του λες ΣΑΝ ΚΡΑΤΟΣ οτι θα του συμπεριφέρεσαι διαφορετικά επειδή το εξασκεί,δεν του αφήνεις και πολλές επιλογές.

http://www.un.org/en/universal-declaration-human-rights/

 

To ίδιο δικαίωμα εξασφαλίζει με λιγο διαφορετικά λογια και η 14η τροπολογια του αμερικάνικου συνταγματος,

οτι δηλαδή το κρατος δεν θα σου φερθει διαφορετικά εξαιτίας των θρησκευτικών σου πιστεύω,και θα σου δώσει τις ιδιες ευκαιρίες.

Το διάταγμα -μεταξύ άλλων, κατά την γνώμη μου πιο σημαντικών για μας- απαγορεύει την είσοδο στις ΗΠΑ, για τις επόμενες 90 μέρες από την υπογραφή του σε πολίτες συγκεκριμένων κρατών. Δεν είναι άμεσα κριτήριο η θρησκευτική πίστη (δεν θα μπορούσε να είναι). Το αν είναι θετικό ή αρνητικό είναι μεγάλη συζήτηση - προσωπικά πιστεύω ότι είναι απλά επίδειξη πυγμής από τον νέο πρόεδρο...

Η 14η τροπολογία αναγνωρίζει - παρέχει διαφορετικές εγγυήσεις για α) πολίτες των ΗΠΑ και β) για ανθρώπους που βρίσκονται εντός την δικαιοδοσίας των ΗΠΑ. Κάποιος που θέλει απλά να ταξιδέψει στις ΗΠΑ δεν ανήκει ούτε στην μία, ούτε στην άλλη κατηγορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν κατάλαβες.

To θεσμοθετημένο δικαίωμα ειναι η πίστη σε ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ φανταστικο φίλο.

Οταν του λες ΣΑΝ ΚΡΑΤΟΣ οτι θα του συμπεριφέρεσαι διαφορετικά επειδή το εξασκεί,δεν του αφήνεις και πολλές επιλογές.

http://www.un.org/en/universal-declaration-human-rights/

 

To ίδιο δικαίωμα εξασφαλίζει με λιγο διαφορετικά λογια και η 14η τροπολογια του αμερικάνικου συνταγματος,

οτι δηλαδή το κρατος δεν θα σου φερθει διαφορετικά εξαιτίας των θρησκευτικών σου πιστεύω,και θα σου δώσει τις ιδιες ευκαιρίες.

 

 

Αναφέρεται ρητά σε όσους και μόνο έχουν αμερικανική υπηκοότητα, είναι ήδη αμερικάνοι πολίτες. Οι κάτοικοι των εν λόγω χωρών δεν είναι, ούτε υπάρχει κανένα ανθρώπινο δικάιωμα από κανένα οργανισμό ότι μπορούν να πάνε όπου θέλουν. Αν ξέρεις ότι δεν ισχύει πες μου την διαδικασία αυριο να πάω ΗΠΑ να πάρω και άνετα υπηκοότητα να γλιτώσω από την την χαζοχαρούμενη χώρα μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμας γιατί μας πιάνει τέτοιος  φανατισμός ; ας κοιτάμε τα δικά μας   -  εδώ πιστεύουνε ότι βλακεία υπάρχει και ας μην έχουν πάει απέναντι τουρκια μεριά  να δούνε μόνοι τους τι γίνεται  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...