Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς τόσο βρήκα με την klm

 

Στα 407€ με απευθείας πτήση.

 

Με turkish είναι απευθείας ή με ενδιάμεσες στάσεις;

 

Αλλά το κακό θα είναι ότι πρέπει να πάω Κωνσταντινούπολη πρώτα και μετά πας jfk?

 

(Με βαλίτσες μαζί ποια είναι καλύτερη; Η turkish αν δεν κάνω λάθος αφήνει να πάρεις μαζί μέχρι 2 βαλίτσες ενώ η klm 1)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς τόσο βρήκα με την klm

 

Στα 407€ με απευθείας πτήση.

 

Με turkish είναι απευθείας ή με ενδιάμεσες στάσεις;

 

Αλλά το κακό θα είναι ότι πρέπει να πάω Κωνσταντινούπολη πρώτα και μετά πας jfk?

 

(Με βαλίτσες μαζί ποια είναι καλύτερη; Η turkish αν δεν κάνω λάθος αφήνει να πάρεις μαζί μέχρι 2 βαλίτσες ενώ η klm 1)

 

Ναι είναι μέσω Κωνσταντινούπολης. Για τις βαλίτσες απο ότι βλέπω εδώ ναι ισχύει ότι σου δίνουν δυνατότητα για άλλες δυο βαλίτσες πέρα απο χειραποσκευή άμα κατάλαβα καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά με τις επιθέσεις που γίνονται Τουρκία θέλω να την αποφύγω.

 

Καλύτερα είναι πιστεύω αθηνα-jfk χωρίς να πάω Τουρκία,γλυτωνω και την ταλαιπωρία και ειναι και ίδια τιμη.

 

Οπότε καλύτερη επιλογή θεωρώ ότι είναι απευθείας από το Βενιζέλος να φύγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Σε λίγο καιρό θα μετακομίσουμε, και εδώ και κάποια χρόνια έχω σκεφτεί στο καινούριο μου υπνοδωμάτιο να βάλω στόρια αντί για κουρτίνες. Βέβαια είμαι σε κάποιο δίλλημα, γιατί κάποιοι φίλοι μου που τους το έχω πει, μου λένε καλύτερα κουρτίνες. Ξέρω ότι δεν είναι κανα σπουδαίο θέμα, αλλά θα 'θελα να ακούσω γνώμες. Εσείς τι θα επιλέγατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κατάλαβα, το κόστος που σου έγραψα είναι αυτό που πλήρωσα όταν θέλησα να μεταφέρω στο όνομά μου τη ΔΕΗ του πατέρα μου που είχε πεθάνει, διευκρίνησα οτι είναι τόσο μεγάλο επειδή συμπεριλάμβανε και κόστος επανασύνδεσης το οποίο και θα αφαιρέσεις στο μυαλό σου για να δείς το πραγματικό κόστος της μεταφοράς. :-)

 

(αν και στην ουσία, το καλύτερο είναι να κάνεις μια κλήση στη ΔΕΗ για να ρωτήσεις. Θα σου πούν ακριβώς)

 

Και ποσο είναι το κοστος επανασύνδεσης του κομμενου για να το αφαιρεσω από τα 140?

 

Ποιο ευκολο είναι να κανω κληση εδώ παρα στη δεη. Εξαλλου για λογ/σμο αλλου ρωταω:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποσο είναι το κοστος επανασύνδεσης του κομμενου για να το αφαιρεσω από τα 140?

 

Ποιο ευκολο είναι να κανω κληση εδώ παρα στη δεη. Εξαλλου για λογ/σμο αλλου ρωταω:)

Δεν είναι στάνταρ ποσό, δες εδώ που είναι απο το site της ΔΕΗ: "Υπογράφοντας νέα σύμβαση παροχής ηλεκτρικού ρεύματος πρέπει να πληρώσετε και ένα ποσό ως εγγύηση, το οποίο υπολογίζεται με βάση τα τετραγωνικά του ακινήτου και το είδος της παροχής.".

 

Παρακάτω σου παραθέτω τα links 1 και 2 για τις προδιαγραφές της αλλαγής(δικαιολογητικά και τέτοια) και τον τρόπο υπολογισμού του κόστους(εγγύηση) αντίστοιχα:

 

1)

https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/allagi-onomatos-sto-logariasmo-upografi-sumvolaiou/fusiko-proswpoidiwtis31143

 

2) https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/xrisimes-plirofories-gia-to-logariasmo-sas/egguisi/poio-einai-to-poso-tis-egguisis-pou-prepei-na-kata

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Σε λίγο καιρό θα μετακομίσουμε, και εδώ και κάποια χρόνια έχω σκεφτεί στο καινούριο μου υπνοδωμάτιο να βάλω στόρια αντί για κουρτίνες. Βέβαια είμαι σε κάποιο δίλλημα, γιατί κάποιοι φίλοι μου που τους το έχω πει, μου λένε καλύτερα κουρτίνες. Ξέρω ότι δεν είναι κανα σπουδαίο θέμα, αλλά θα 'θελα να ακούσω γνώμες. Εσείς τι θα επιλέγατε;

υπαρχει και η λυση διπλη κουρτινα.μια κουρτινα λεπτη για να μπορεις την ημερα να την κλεινεις αλλα να εχεις φως  και μια χοντρη κουρτινα αν θες να γινεται το απολυτο σκοταδι μια σου συνηθως απο τα παντζουρια μπαινει φως.δεν θα βαζα στορια οχι οτι δεν βολευουν απλα δεν κανει τοσο "ζεστο" το δωματιο.δειχνει λιγο σαν χωρος εργασιας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποτε είχα πάρει ένα λεωφορείο από το αεροδρόμιο(Ελ.Βενιζέλος) μόνο με 35 λεπτά του € και κατέβηκα δουκίσσης και πήρα μετρό, το θυμάται κανείς αυτό? και επίσης θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει και τώρα και αν μπορώ να το πάρω από δουκίσσης να με βγάλει αεροδρόμιο, διότι θα έχει τάνγκο παράσταση/μιλόνγκα στο αεροδρόμιο Τρίτη 14/2 12 με 1:30 το μεσημέρι και θελω να παω οικονομικά!

 

edit: τελικά πέρασα από το αεροδρόμιο, πήγα με το αμάξι χωρίς διόδια (απο Λαυρίου, προς μαρκοπουλο κλπ) και πήγα εκει στα εκδοτήρια τώρα έβγαζαν μόνο εισητήρια 6 και 3€ μειωμένο για τα express, άρα δεν παίζει το φθηνο πιά!

Επεξ/σία από ChrisTsek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε είχα πάρει ένα λεωφορείο από το αεροδρόμιο(Ελ.Βενιζέλος) μόνο με 35 λεπτά του € και κατέβηκα δουκίσσης και πήρα μετρό, το θυμάται κανείς αυτό? και επίσης θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει και τώρα και αν μπορώ να το πάρω από δουκίσσης να με βγάλει αεροδρόμιο, διότι θα έχει τάνγκο παράσταση/μιλόνγκα στο αεροδρόμιο Τρίτη 14/2 12 με 1:30 το μεσημέρι και θελω να παω οικονομικά!

πότε πήρες τελευταία φορά αυτο το λεωφορείο;

ηταν μπλε του οασα ή κάποιο άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...