Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πεταω Αθηνα Θεσσαλονικη αλλα δεν εχω μαζι μου ταυτοτητα παρα μονο διαβατηριο.

Η Ryanair μου ζηταει μονο ταυτοτητα στο check in.

δεν πιστευω να υπαρχει θεμα ε?

 

Κανένα, εγώ πετάω με δίπλωμα οδήγησης (το καινούριο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα παραξενου αλλα μη εγκυρου εγγραφου ταυτοποίησης 

 

Η αστυνομία που είχα ρωτήσει λίγο πριν φύγω μου είχε πει "κανένα πρόβλημα, αρκεί να μην πέσεις σε κανέναν παράξενο". Και νομίζω είχα πέσει σε παράξενο που με άφησε τελικά αλλά με μια καθυστέρηση 10-15 λεπτά να ρωτήσει τον υπεύθυνο κλπ. Επίσημα δεν έμαθα ποτέ τι προβλέπεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η αστυνομία που είχα ρωτήσει λίγο πριν φύγω μου είχε πει "κανένα πρόβλημα, αρκεί να μην πέσεις σε κανέναν παράξενο". Και νομίζω είχα πέσει σε παράξενο που με άφησε τελικά αλλά με μια καθυστέρηση 10-15 λεπτά να ρωτήσει τον υπεύθυνο κλπ. Επίσημα δεν έμαθα ποτέ τι προβλέπεται.

Αν ισχυει κατι τετοιο τοτε ειναι ηλιθιο γιατι τοτε χανει την αξια του ληγμένου. Δεν μιλαω για εξωτερικο εκει ισχυει σιγουρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Είμαι ασφαλισμένος στο ΝΑΤ. Που πρέπει να απευθυνθώ για να βγάλω την ευρωπαική κάρτα ασφάλισης ασθένειας;

 

Λογικά στο ΝΑΤ. Το πολύ-πολύ, αν δεν βγάζουν αυτοί ευρωπαϊκές κάρτες ασφάλισης (κάτι το οποίο θεωρώ απίθανο), να σου πουν πού να απευθυνθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποια επίσημη και ενημερωμένη λίστα με τους Ταχυδρομικούς Κωδικούς και τις πόλεις/χωριά που αντιστοιχούν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπάρχει κάποια επίσημη και ενημερωμένη λίστα με τους Ταχυδρομικούς Κωδικούς και τις πόλεις/χωριά που αντιστοιχούν;

σου κανει αυτο?

 

https://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CF%8D%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%B7%CF%84%CE%B1%CF%87%CE%BA%CF%8E%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρόσφατα άλλαξαν οι Τ.Κ. εδώ στην περιοχή που μένω και βλέπω ότι έχει στην λίστα τους καινούριους, οπότε υποθέτω ότι είναι ενημερωμένη, οπότε μου κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικα με τις 24000 θεσεις του ΟΑΕΔ, μπορει να βοηθησει καποιος? Που ακριβως πας για την αιτηση? Για 8μηνο μιλαμε? Μισθος?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με τις 240000 θεσεις του ΟΑΕΔ, μπορει να βοηθησει καποιος? Που ακριβως πας για την αιτηση? Για 8μηνο μιλαμε? Μισθος?

Μπαίνεις με τους κωδικούς σου στο λινκ που κάνεις ανανέωση την κάρτα ανεργίας, και από την στήλη στα δεξιά επιλέγεις το "Αιτήσεις". Εκεί έχει ένα κουμπάκι που μοιάζει με μεγάλο +, πατάς αυτό και βλέπεις την αίτηση την οποία την συμπληρώνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως λέγεται η υπηρεσία που προσφέρουν μερικές εταιρίες που παραλαμβάνουν δέματα από καταστήματα που δεν στέλνουν στην χώρα μας και το προωθούν σε εμάς?

 

mailbox? 

 

αν ναι ψάχνω κάτι αξιόπιστο από γερμανία για ελλάδα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

πως λέγεται η υπηρεσία που προσφέρουν μερικές εταιρίες που παραλαμβάνουν δέματα από καταστήματα που δεν στέλνουν στην χώρα μας και το προωθούν σε εμάς?

 

mailbox? 

 

αν ναι ψάχνω κάτι αξιόπιστο από γερμανία για ελλάδα.  

https://www.mailbox-germany.com/en

 

parcel forwarder germany

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.mailbox-germany.com/en

 

parcel forwarder germany

ευχαριστώ και πως χρησιμοποιώ την υπηρεσία. 

να φανταστώ πρώτα κάνω εγγραφή στο site και μου δίνει την "διεύθυνση" του mail box, 

αγοράζω αυτό που θέλω, το στέλνω στην mailbox και έπειτα μιλάω με αυτούς? 

 

απλά επειδή έχω βρει ένα αντικείμενο σε πολύ χαμιλή τιμή σε σχέση με τον γερμανικό ανταγωνισμό, αν εν τέλη είναι λάθος τιμή. μην πληρώσω τζάμπα το mailbox κανένα 20άρικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...