Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τη θεωρείτε ευανάγνωστη; Αν όχι τι θα αλλάζατε;

Ό,τι αναφέρθηκε, συν: γενικά πρέπει να δώσεις αποστάσεις και καθαρή στοίχιση, για ισορροπία στο χώρο και για να αναπνεύσουν τα πάντα στο μάτι. Mιας που κόβω φλέβες, σε εικόνα:

 

Wkjllkjh.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 979
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει ακούσει κανείς αν η Πειραιώς θα αρχίσει να χρεώνει μια "υπηρεσία" προς 25 ευρώ τον χρόνο, κάθε χρόνο, κάτι σαν ασφάλεια κλοπής χρημάτων;

 

Έχω λογαριασμό σε αυτή την τράπεζα και πήγα σήμερα να κάνω μια κατάθεση, μου είπαν ότι αυτή η υπηρεσία τώρα είναι προαιρετική και κοστίζει 25 ευρώ τον χρόνο, αλλά σκέφτονται σε λίγο καιρό να την κάνουν υποχρεωτική για όλους τους πελάτες και θα αυξήσουν την τιμή στα 40 ευρώ τον χρόνο, δηλαδή θα παίρνουν απόλους 40 ευρώ με το έτσι θέλω. Πάντως αν γίνει κάτι τέτοιο με χάνουν από πελάτη τους.

 

Καινούργιο φρούτο αυτό.

Έτσι αυθαίρετα τον έκαναν σε γνωστό μου.

Προσωπικά θα ανέβαινα πάνω στο ταμείο και θα καθόμουν εκεί μέχρι να μου επιστρέψουν τα 25€ μου.

 

Θέλω να ανοίξω παράθυρο στον τοίχο του δωματίου μου, θα έχω πρόβλημα με τον νόμο ?

 

Θεωρητικά ναι.

Απαγορεύεται οποιαδήποτε μετατροπή αν δεν έχεις άδεια από την πολεοδομία.

Πρακτικά, αν το σπίτι σου είναι στο πουθενά και δεν έχεις μαλάκες γείτονες, μπορείς να το κάνεις, αλλά ρώτα και ένα μηχανικό για τη στατικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ακούσει κανείς αν η Πειραιώς θα αρχίσει να χρεώνει μια "υπηρεσία" προς 25 ευρώ τον χρόνο, κάθε χρόνο, κάτι σαν ασφάλεια κλοπής χρημάτων;

 

Έχω λογαριασμό σε αυτή την τράπεζα και πήγα σήμερα να κάνω μια κατάθεση, μου είπαν ότι αυτή η υπηρεσία τώρα είναι προαιρετική και κοστίζει 25 ευρώ τον χρόνο, αλλά σκέφτονται σε λίγο καιρό να την κάνουν υποχρεωτική για όλους τους πελάτες και θα αυξήσουν την τιμή στα 40 ευρώ τον χρόνο, δηλαδή θα παίρνουν απόλους 40 ευρώ με το έτσι θέλω. Πάντως αν γίνει κάτι τέτοιο με χάνουν από πελάτη τους.

 

Μη πιστευεις ότι ραδιο-αρβυλα ακους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη πιστευεις ότι ραδιο-αρβυλα ακους.

Το έκαναν μπροστά μου αυτό με τα 25€.

Παρέδωσαν την κάρτα ανάληψης και του είπαν πως σου έχουμε πάρει 25€ 'για το καλό σου βρε κουτό'.

Οπότε εκεί πάει το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκαναν μπροστά μου αυτό με τα 25€.

Παρέδωσαν την κάρτα ανάληψης και του είπαν πως σου έχουμε πάρει 25€ 'για το καλό σου βρε κουτό'.

Οπότε εκεί πάει το πράγμα.

 

Τωρα μιλαμε σοβαρα ή λεμε ανέκδοτα? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη πιστευεις ότι ραδιο-αρβυλα ακους.

Δεν το άκουσα από κάποιον περαστικό, υπάλληλος της τράπεζας προσπάθησε να μου πουλήσει αυτή την υπηρεσία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το άκουσα από κάποιον περαστικό, υπάλληλος της τράπεζας προσπάθησε να μου πουλήσει αυτή την υπηρεσία.

Εδώ του λέω πως έγινε μπροστά μου και νομίζει ότι τον κοροϊδεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ότι υπάρχει σαν προαιρετική υπηρεσία, τώρα αν το κάνουν υποχρεωτικό, θα πάρουν τα τέτοια μου.

 

Anyway,

 

Βλέπω τον τελευταίο καιρό η κατανάλωση ρεύματος έχει φτάσει 700+ το τετράμηνο απο τα 400 που ήταν παλιά. Ηλεκτρικό θερμοσίφωνα δεν βάζω, ηλεκτρική θέρμανση δεν έχω.

 

Το ψυγείο είναι? Μόνο αυτό μου έρχεται στο νου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ότι υπάρχει σαν προαιρετική υπηρεσία, τώρα αν το κάνουν υποχρεωτικό, θα πάρουν τα τέτοια μου.

 

Anyway,

 

Βλέπω τον τελευταίο καιρό η κατανάλωση ρεύματος έχει φτάσει 700+ το τετράμηνο απο τα 400 που ήταν παλιά. Ηλεκτρικό θερμοσίφωνα δεν βάζω, ηλεκτρική θέρμανση δεν έχω.

 

Το ψυγείο είναι? Μόνο αυτό μου έρχεται στο νου...

 

Πληρωνεις ΥΚΩ(Νησιά / Κοινωνικό Τιμολόγιο / Πολύτεκνοι κ.λπ.).

Με άλλα λογια, πληρωνεις αυτα που δεν πληρωνουν άλλοι.

 

Επισης, πληρωνεις ΕΤΜΕΑΡ(Ανανεώσιμες Πηγές Ενέργειας), δηλαδη το φαγοποτι απο τα φωτοβολταικα καποιων.

 

ΕΡΤ, κ.α. πιστευω τα γνωριζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ότι υπάρχει σαν προαιρετική υπηρεσία, τώρα αν το κάνουν υποχρεωτικό, θα πάρουν τα τέτοια μου.

 

Anyway,

 

Βλέπω τον τελευταίο καιρό η κατανάλωση ρεύματος έχει φτάσει 700+ το τετράμηνο απο τα 400 που ήταν παλιά. Ηλεκτρικό θερμοσίφωνα δεν βάζω, ηλεκτρική θέρμανση δεν έχω.

 

Το ψυγείο είναι? Μόνο αυτό μου έρχεται στο νου...

Το οικιακό ψυγείο ξέρω ότι δεν καίει τόσο ρεύμα, κάτι άλλο πρέπει να είναι!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ανανεωση ληγμενου διαβατηριου παω αστυνομια με :

φωτογραφιες,

αποδειξεις πληρωμης των παραβολων (ή τον 20ψηφιο αριθμο e-παραβολου) και

φωτοαντιγραφο αστυνομικης ταυτοτητας ?

 

Δεν ξεχνω κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κουριερ.

Με παιρνει τηλ λεει ειστε σπιτι να παραδωσω? λεω οχι, περαστε αυριο. Λεει, γινεται να το αφησω καπου γιατι ειναι βαρυ αντικειμενο? Εξαλλου πληρωμενο ειναι, λεει. λεω οχι περαστε αυριο. επιμενει, λεει σε καποιο μαγαζι γνωστου σας? γιατι ειναι βαρυ το αντικειμενο και θα με εξυπηρετουσε να το αφησω σημερα. αντε λεω οκ αφηστε το στην ταδε διευθυνση φιλου μου.

παιρνω τηλ φιλο, παει ο κουριερ και αφηνει. με παιρνει τηλ ο φιλος μου μετα απο 2 ωρες λεει ηρθε ο κουριερ παλι και θελει να παρει πισω το δεμα!

παιρνω τηλ κουριερ λεω τι γινεται? λεει με ειδοποιησαν απο εταιρια οτι πρεπει να το παρω πισω. Λεω περαστε αυριο απο μενα να συνεννοηθουμε.

παιρνω τηλ το μαγαζι που το αγορασα λεω τι γινεται? τιποτα λενε, ολα καλα με την πληρωμη σας (ειχα πληρωσει με καρτα). λεω αυτο εγινε με κουριερ. λενε δεν ξερουμε κατι.

ο κουριερ αφαντος την επομενη μερα, ουτε καποιο τηλ.

 

Σας εχει τυχει κατι τετοιο? λιγο υποπτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ακούσει κανείς αν η Πειραιώς θα αρχίσει να χρεώνει μια "υπηρεσία" προς 25 ευρώ τον χρόνο, κάθε χρόνο, κάτι σαν ασφάλεια κλοπής χρημάτων;

 

Έχω λογαριασμό σε αυτή την τράπεζα και πήγα σήμερα να κάνω μια κατάθεση, μου είπαν ότι αυτή η υπηρεσία τώρα είναι προαιρετική και κοστίζει 25 ευρώ τον χρόνο, αλλά σκέφτονται σε λίγο καιρό να την κάνουν υποχρεωτική για όλους τους πελάτες και θα αυξήσουν την τιμή στα 40 ευρώ τον χρόνο, δηλαδή θα παίρνουν απόλους 40 ευρώ με το έτσι θέλω. Πάντως αν γίνει κάτι τέτοιο με χάνουν από πελάτη τους.

Ημουν πριν κανα μηνα Εθνικη και περιμενα να αλλαξω κατι στοιχεια και στο διπλανο γραφειο μπιρι μπιρι μια δαιμονια υπαλληλος εψησε μια κυρια για παρομοιο θεμα, 20-25 ευρω για ασφαλεια σε περιπτωση που κλαπει η καρτα η κατι τετοιο.Ειπα να πεταχτω και να την αποτρεψω αλλα ειπα να δωσω τοπο στην οργη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ότι υπάρχει σαν προαιρετική υπηρεσία, τώρα αν το κάνουν υποχρεωτικό, θα πάρουν τα τέτοια μου.

 

Anyway,

 

Βλέπω τον τελευταίο καιρό η κατανάλωση ρεύματος έχει φτάσει 700+ το τετράμηνο απο τα 400 που ήταν παλιά. Ηλεκτρικό θερμοσίφωνα δεν βάζω, ηλεκτρική θέρμανση δεν έχω.

 

Το ψυγείο είναι? Μόνο αυτό μου έρχεται στο νου...

Βρες αναλογους περσινους λογαριασμους και συγκρινε καταναλωση σε kwh, εκεί θα καταλάβεις αν η αυξηση ειναι απο την κατανάλωση ή απο τα κερατιάτικα

 

 

 

Επισης, πληρωνεις ΕΤΜΕΑΡ(Ανανεώσιμες Πηγές Ενέργειας), δηλαδη το φαγοποτι απο τα φωτοβολταικα καποιων.

 

ΕΡΤ, κ.α. πιστευω τα γνωριζεις.

ΑΥΤΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...