Προς το περιεχόμενο

Τα πάντα περί Custom water cooling


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πολλή πολλή προσοχή στον τυπάκο εδώ πέρα   

μου πούλησε το 2ο από τα ψυγεία και το cpu block. το μεν ψυγείο είναι βαμμένο γκρι και με άσχημο τρόπο χωρίς να το αναφέρει και το block δεν είναι αυτό του λινκ χωρίς να το αναφέρει επίσης.
το ψυγείο δεν το είχε αφήσει να στεγνώσει καλά και είχε βγάλει μέσα στη συσκευασία νερά.
τα λεφτά τα ήθελε με κατάθεση και οχι αντικαταβολή για να είναι σίγουρος προφανώς ότι δε θα μπορώ να του επιστρέψω τα πράγματα.
η εγγύηση βέβαια ψευδώς αναφέρει ότι ισχύει για ΟΛΑ όσα δίνει αφού με αυτό που έχει κάνει στο ψυγείο για ποια εγγύηση μιλάμε;;; 
αυτή τη στιγμή όπως είναι το σύστημα των κριτικών στις αγγελίες δεν μπορώ να κάνω κριτική για να προειδοποιηθεί οποιοσδήποτε άλλος που θα δει την αγγελία.

20190719-151250.jpg

 

 

 

Επεξ/σία από juno12
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, juno12 είπε

πολλή πολλή προσοχή στον τυπάκο εδώ πέρα   

μου πούλησε το 2ο από τα ψυγεία και το cpu block. το μεν ψυγείο είναι βαμμένο γκρι και με άσχημο τρόπο χωρίς να το αναφέρει και το block δεν είναι αυτό του λινκ χωρίς να το αναφέρει επίσης.
το ψυγείο δεν το είχε αφήσει να στεγνώσει καλά και είχε βγάλει μέσα στη συσκευασία νερά.
τα λεφτά τα ήθελε με κατάθεση και οχι αντικαταβολή για να είναι σίγουρος προφανώς ότι δε θα μπορώ να του επιστρέψω τα πράγματα.
η εγγύηση βέβαια ψευδώς αναφέρει ότι ισχύει για ΟΛΑ όσα δίνει αφού με αυτό που έχει κάνει στο ψυγείο για ποια εγγύηση μιλάμε;;; 
αυτή τη στιγμή όπως είναι το σύστημα των κριτικών στις αγγελίες δεν μπορώ να κάνω κριτική για να προειδοποιηθεί οποιοσδήποτε άλλος που θα δει την αγγελία.

20190719-151250.jpg

Καλά είναι να ζητάμε φωτο από τα parts ,εγώ χωρίς φωτο πρώτα δεν αγοράζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου απάντησε κιόλας αφού είναι λειτουργικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!!!! και μιλάνε από μόνες τους οι κριτικές του.
φυσικά αφού δεν μπορείς να κάνεις κριτική πριν κάνει ο πωλητής πως να μην έχεις μόνο θετικές;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, juno12 είπε

μου απάντησε κιόλας αφού είναι λειτουργικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!!!! και μιλάνε από μόνες τους οι κριτικές του.
φυσικά αφού δεν μπορείς να κάνεις κριτική πριν κάνει ο πωλητής πως να μην έχεις μόνο θετικές;;;

Δεν φταιει κανενας αλλος εκτος απο εσενα. Χιλιες φορες το εχουμε πει πριν γινει το οτιδηποτε ζηταμε απο τον πωλητη να μας ορισει σαν αγοραστες ωστε να μπορουμε να αφησουμε αξιολογηση ακομη και αν στραβωσει κατι. Ξεκαθαρα λαθος δικο σου αυτο. Ελπιζω να εμαθες κατι. 

Επεξ/σία από mixalis95320
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δίκιο σου μεγάλο έλα όμως που με τόσες θετικές πείθεσαι πιο εύκολα...
εν τω μεταξύ ποτέ δεν κάνω κατάθεση αλλά έκανα εξαίρεση γι'αυτόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, juno12 είπε

μου απάντησε κιόλας αφού είναι λειτουργικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!!!! και μιλάνε από μόνες τους οι κριτικές του.
φυσικά αφού δεν μπορείς να κάνεις κριτική πριν κάνει ο πωλητής πως να μην έχεις μόνο θετικές;;;

πεστον θα κανω κοινοποιση αυτο που μου συνεβη  σε ολο το forum σε 20 σημεια να το δουν ολοι  αλλιως τα λεφτα μου πισω και  κανε καταγγελια σε mod για ψευδη περιγραφη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σοβαρα τωρα σου πουλησε σαβουρα και δεν την δεχεται και πισω? σοβαρα?? δηλαδη ρε παιδια  μπορει ο καθε χαχανουλης εδω μεσα να εκμεταλλευεται  την " εμπιστοσύνη " η "καλη την πιστη " των μελων και να μην υπαρχει καποια τιμωρια ...εγω δεν βλέπω λάθος τους αγοραστή πάντως,  αλλα τραγικη η επιτηδευμένη παράληψη του πωλητή  .. δεν ειναι οτι  ειναι βαμενο .. ειναι οτι χτυπημένο οτι εχει φυγει η μπογια  και φενετε σαν ραδ 15ετιας.. αλλα παρ ολα αυτα γραφει άψογη κατάσταση.....

Επεξ/σία από emperorN
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, mixalis95320 said:

Δεν φταιει κανενας αλλος εκτος απο εσενα. Χιλιες φορες το εχουμε πει πριν γινει το οτιδηποτε ζηταμε απο τον πωλητη να μας ορισει σαν αγοραστες ωστε να μπορουμε να αφησουμε αξιολογηση ακομη και αν στραβωσει κατι. Ξεκαθαρα λαθος δικο σου αυτο. Ελπιζω να εμαθες κατι. 

Τίποτα δε τον εμποδίζει να ανταποδώσει την αρνητική όμως μετά.

Εμένα ένας τυπάκος μου έστειλε πριν μια εβδομάδα έναν i3 + stock cooler + μια alpenfohn απλή ψύκτρα, θεωρητικά δηλαδή... Πρακτικά απλά τα πέταξε όλα όπως ήταν μέσα σε ένα κουτί (ναι, με κουβέρτες σκόνης, ακαθάριστες πάστες, η cpu να κουδουνίζει και να κοπανιέται), το κόλλησε με μονωτική σε 2 μεριές και τα έστειλε... Α, έλειπε και το ένα κλιψάκι της ψύκτρας άρα δε μπορώ να τη χρησιμοποιήσω. Τέλειο;

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GeorgeMan είπε

Τίποτα δε τον εμποδίζει να ανταποδώσει την αρνητική όμως μετά.

Εμένα ένας τυπάκος μου έστειλε πριν μια εβδομάδα έναν i3 + stock cooler + μια alpenfohn απλή ψύκτρα, θεωρητικά δηλαδή... Πρακτικά απλά τα πέταξε όλα όπως ήταν μέσα σε ένα κουτί (ναι, με κουβέρτες σκόνης, ακαθάριστες πάστες, η cpu να κουδουνίζει και να κοπανιέται), το κόλλησε με μονωτική σε 2 μεριές και τα έστειλε... Α, έλειπε και το ένα κλιψάκι της ψύκτρας. Τέλειο;

Απο το να μην μπορει να αφησει καθολου ειναι καλυτερο παντως. Τουλαχιστον βλεπουν και οι αλλοι οτι κατι δεν πηγε καλα σε καποια συναλλαγη του. Ειμαστε off topic. Ας σταματησουμε εδω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, juno12 είπε

πολλή πολλή προσοχή στον τυπάκο εδώ πέρα   

μου πούλησε το 2ο από τα ψυγεία και το cpu block. το μεν ψυγείο είναι βαμμένο γκρι και με άσχημο τρόπο χωρίς να το αναφέρει και το block δεν είναι αυτό του λινκ χωρίς να το αναφέρει επίσης.
το ψυγείο δεν το είχε αφήσει να στεγνώσει καλά και είχε βγάλει μέσα στη συσκευασία νερά.
τα λεφτά τα ήθελε με κατάθεση και οχι αντικαταβολή για να είναι σίγουρος προφανώς ότι δε θα μπορώ να του επιστρέψω τα πράγματα.
η εγγύηση βέβαια ψευδώς αναφέρει ότι ισχύει για ΟΛΑ όσα δίνει αφού με αυτό που έχει κάνει στο ψυγείο για ποια εγγύηση μιλάμε;;; 
αυτή τη στιγμή όπως είναι το σύστημα των κριτικών στις αγγελίες δεν μπορώ να κάνω κριτική για να προειδοποιηθεί οποιοσδήποτε άλλος που θα δει την αγγελία.

20190719-151250.jpg

Απορώ πράγματικα γιατί δεν κάνεις αναφορά αγγελίας με το παραπάνω σχόλιο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω εργαλεία για hard tube 12/10mm από Ελλάδα? 

Επίσης υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός για τα υγρά που πρέπει να βάλουμε μέσα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@akoinonitos το ψυγείο που έχει στις alphacool είναι 360 x 60 το δουλεύεις με μόνους ανεμιστήρες η push pull???  Σκέφτομαι να αλλάξω ψυγείο αλλά δεν ξέρω τι να πάρω 60αρι η 45αρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, birel-motosport είπε

@akoinonitos το ψυγείο που έχει στις alphacool είναι 360 x 60 το δουλεύεις με μόνους ανεμιστήρες η push pull???  Σκέφτομαι να αλλάξω ψυγείο αλλά δεν ξέρω τι να πάρω 60αρι η 45αρι

Το εναν ειναι της Phobya 360x60 και το αλλο ek 360x30 και τα δυο με μονους ανεμιστηρες ειναι. Αναλογα τι θες να ψυξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...