Προς το περιεχόμενο

coban 303 gps tracker


tornado

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πηρα το παραπανω τρακερ, αλλα εχω κολλησει λιγο στο configuration,

εχει σεταρει κανεις καποιο τετοιο η παρομοιο? πχ ΤΚ102 κλπ?

Επισης θελω να το συνδεσω με καποια web πλατφορμα, ακομα πιο δυσκολο μαλλον....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χρησιμοποιώ σαν πλατφόρμα το tracking-platform.com και είναι πολύ δυνατό! Εχει και mobile application και γενικά το support είναι πολυ δυνατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγω χρησιμοποιώ σαν πλατφόρμα το tracking-platform.com και είναι πολύ δυνατό! Εχει και mobile application και γενικά το support είναι πολυ δυνατό.

Ποιο tracking hardware χρησιμοποιείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι ρυθμιση θες κανεις, αλλα ειναι λιγο δικοπο μαχαιρι,

αν θες να ειναι φουλ ανοικτο σου τσακιζει την μπαταρια, αν θες να αντεχει η μπαταρια

πρεπει να το ρυθμισεις να ανοιγει μονο με δονηση, που σημαινει οτι μπορει να το αφησεις 10 μερες ακινητο το

οχημα και να αντεξει η μπαταρια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το πηρα απο eBay και το εχω σε προσωπικό όχημα. Το εχω συνδέσει κατευθείαν στην μπαταρία του οχήματος (το σύνδεσα σε ασφάλεια του αυτοκινήτου που εχει συνέχεια παροχή), και όποτε θελω να δω που είναι στέλνω ενα sms και μου απαντάει τις συντεταγμένες. 

 

Επίσης εχω αγοράσει και ολοκληρωμένη λύση fleet management απο την παραπάνω εταιρεία που ανέφερα, για τα εταιρικά οχήματα που εχω. Αυτά τα εχω ρυθμίσει να στέλνουν συνέχεια την τοποθεσία τους και οι Teltonika συσκευές καταναλώνουν περίπου 10-12 mb τον μήνα (αποστολή στίγματος ανα 30 δευτερόλεπτα). Θυμαμαι είχα ρωτήσει και για κάποιες αλλες συσκευες (BCE λέγονται) και αυτές κατανάλωναν ακόμα λιγότερα mb!

 

Πάντως σημαντικό να το συνδέσετε κατευθείαν σε ασφάλεια, ώστε να μην εχετε θέματα με μπαταρίες συσκευής κτλ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελέγχεις με ενα δοκιμαστικό κατσαβίδι! Συγκεκριμένα ακουμπας μια - μια τις ασφάλειες οταν το αμάξι είναι σβηστό, και βλέπεις ποια ασφάλεια εχει ρεύμα! 

 

Μετα συνδέει το κόκκινο καλώδιο εχει, το μαύρο σε γείωση και έτσι η συσκευή σου θα λειτουργεί όλη την ώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...