Προς το περιεχόμενο

Η Ultrafine 5K οθόνη της LG σταματάει να λειτουργεί όταν τοποθετηθεί κοντά σε router


Panos1221

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κριμα κριμα κριμα στο σπιτι εχω 2 τηλεορασεις lg και ειμαι πολυ ευχαριστημενος

το μονιτορ του υπολογιστη ειναι samsung και ειναι κολητα με τον τοιχο που ειναι κρεμασμενο το ρουτερ και δε κανει καμια παρεμβολη

 

πολυ κακο lg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

κριμα κριμα κριμα στο σπιτι εχω 2 τηλεορασεις lg και ειμαι πολυ ευχαριστημενος

το μονιτορ του υπολογιστη ειναι samsung και ειναι κολητα με τον τοιχο που ειναι κρεμασμενο το ρουτερ και δε κανει καμια παρεμβολη

 

πολυ κακο lg

Και εγώ LG τηλεόραση έχω σπίτι εδώ και χρόνια και είναι άψογη, κρίμα που πήρε τέτοια στροφή αυτή η εταιρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως περα απο το γελοιο της ολης υποθεσης παλι καλα που "διορθώνεται" εστω και με το να μετακινησεις το router. Σκεψου να παθαινε διαλειψεις η οθονη οποτε της καπνισει :P  θα κλαιγανε μανουλες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι ξεχάσανε την "λύση" που είχε δώσει η apple για το iphone 4 και την περίφημη κεραία του, που η Apple έλεγε κρατάτε λάθος το κινητό.... H LG πόσα χρόνια βγάζει της παναγιάς τα μάτια χωρίς κανένα πρόβλημα πέρα από μια δυο εξαιρέσεις και πέσαμε να την φάμε... 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι καλά που υπάρχουν και οι σύμβουλοι του insomnia και παρακαλάνε να κλείσει η lg και συμβουλεύουν την apple να αλλάξει προμηθευτεί πολύ απλά γιατί αυτοί ξερουν.

Σύμβουλοι τους insomnia αυτους ξέρετε αυτούς εμπιστεύεστε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς είναι ένα γνωστό πρόβλημα που αφορά τους πάντες. Να' ναι καλά το USB-3. Μπορεί είτε να μην δουλεύουν σωστά οι εξωτερικές συσκευές ή να καταστρέφει την σύνδεση του WiFi.

http://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/documents/white-papers/usb3-frequency-interference-paper.pdf

Εύκολη λύση. Κλείνεις το WiFi στα 2.4 και κρατάς ανοικτό μόνο στα 5GHz. Δυστυχώς τα 5GHz δεν έχουν τόσο καλή κάλυψη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η LG στα περισσότερα προϊόντα της είναι εταιρεία VFM (κάτι σαν κινέζικο με εγγύηση όμως). Όταν ψάχνεις το VFM έχεις τέτοια προβλήματα. Οι καταναλωτές από την άλλη νομίζουν (ή θέλουν να νομίζουν) πως αγοράζουν Ferrari στα λεφτά του Fiat. «Πήρα μια τηλεορασάρα LG 500€ τούμπανο», Ε δεν είναι τούμπανο γιατί αν ήταν δεν θα είχε 500€ αλλά δε μπορείς να το πεις αυτό στο φίλο σου για να μην τον πληγώσεις J

 

ΥΓ: Το ίδιο ισχύει και για τα κινητά και για όλα, και για όλες τις εταιρείες. Το VFM είναι VFM ΔΕΝ είναι τοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγκεκριμένα μηχανάκια είναι top...Όμως δεν είναι φτιαγμένα για πλήρη κάλυψη από ηλεκτρομαγνητική παρεμβολή. Όπως και τα περισσότερα ηλεκτρονικά για οικιακή χρήση. Ακόμα και αν πρόκειται για high end. Ρώτησε έστω και ένας αν υπάρχουν προβλήματα αν υπάρχει μια απόσταση μισού μέτρου;

 

Σε παρόμοιο πρόβλημα σε Dell, η παρεμβολή ήταν από την κάρτα WiFi του Dell και η απάντηση της εταιρείας ήταν να μειωθεί η εκπομπή του WiFi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...