Προς το περιεχόμενο

Δίνεται αμοιβή

Poulovas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γράψε ένα κείμενο και κόλα το στις κολώνες της ΔΕΗ και στο αυτοκίνητο σου που θα λέει:

"Παρακαλώ αυτοί που μου πήρατε το λαπτοπ... επειδή έχω κάποια αρχεία δουλειάς, ανεβάστε τουλάχιστον τα αρχεία και στείλτε μου το link στο ... και κρατήστε το λαπτοπ"

έτσι, θα κρατήσουν τα πάντα αλλά τουλάχιστον θα πάρεις τα αρχεία. ΑΝ ΔΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 116
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Ναι καθόλου δεν έχει να κάνει με την περιοχή μιας και όπως όλοι ξέρουμε είναι το ίδιο να αφήνεις το αμάξι σου στο Μεταξουργείο που οι 99 στους 100 που κυκλοφορούν εκεί είναι πρεζάκια και μαύροι, με το

σε 3-4 γλώσσες...

Εγώ πάλι θυμάμαι δεκαετία '90 όταν έλεγες "μάνα πάω Μετρόπολις να πάρω το νέο CD των Iron Maiden" δεν σου έλεγε καν "ζακέτα να πάρεις"....   Ακόμα και τα τζάνκια τότε ήταν σχεδόν ακίνδυνα. Τα τελευτ

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γράψε ένα κείμενο και κόλα το στις κολόνες και στο αυτοκίνητο σου που θα λέει:

"Παρακαλώ αυτοί που μου πήρατε το λαπτοπ... επειδή έχω κάποια αρχεία δουλειάς, ανεβάστε τουλάχιστον τα αρχεία και στείλτε μου το link στο ... και κρατήστε το λαπτοπ"

έτσι, θα κρατήσουν τα πάντα αλλά τουλάχιστον θα πάρεις τα αρχεία. ΑΝ ΔΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ.

Επειδή είναι δεδομένο ότι αυτά τα άχρηστα παράσιτα θα έχουν γνώσεις χειρισμού Η/Υ και φυσικά την διάθεση να βοηθήσουν τον OP.

Τραγική κατάσταση....που να ξεχυθούν και τα "περιορισμένα" ορκς. 

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Επειδή είναι δεδομένο ότι αυτά τα άχρηστα παράσιτα θα έχουν γνώσεις χειρισμού Η/Υ και φυσικά την διάθεση να βοηθήσουν τον OP.

Τραγική κατάσταση....που να ξεχυθούν και τα "περιορισμένα" ορκς. 

Τίποτε δεν είναι δεδομένο. Και το πιθανότερο είναι να είναι ακόμη μια τρύπα στο νερό.

Ας κλαίει την μοίρα του λοιπόν , σύμφωνα με αυτά που λες.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Γράψε ένα κείμενο και κόλα το στις κολώνες της ΔΕΗ και στο αυτοκίνητο σου που θα λέει:

σε 3-4 γλώσσες...

• Like 16
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Υπαρχει ενα μεγαλο ποσοστο του κοσμου που θεωρει οτι δεν υπαρχει εγκληματικοτητα στο μεταξουργειο κτλ και οτι ειναι πολυ ασφαλεστερα απο αλλες πολεις της ευρωπης. Υπηρχε ενα θεμα εδω παλαια που το εξηγουσαν

Δεν αποκλείεται αυτός ο κόσμος να διατηρεί/διατηρούσε καταστήματα στο Μεταξουργείο. Να το εξηγήσω εγώ. Στη γειτονιά μου εδώ και σε άλλες πόλεις της Ευρώπης δεν μου έχει συμβεί ποτέ τίποτα. Ξεχωριστή περίπτωση εκτός Ευρώπης το Σικάγο όπου στο αμάξι που βρισκόμουν, σταματημένο σε φανάρι, έπεσαν δύο μαύροι πάνω και το κούναγαν δεξιά αριστερά.

Τρεις φορές που πέρασα με τα πόδια από το Μεταξουργείο:

α) μου έκλεψαν το κινητό από την τσέπη του μπουφάν χωρίς να καταλάβω το παραμικρό

β) περνάνε μπροστά μου διάφοροι πακιστανοί/αφγανοί και μου απλώνουν την παλάμη με κάτι διάφανα σακουλάκια με λευκή σκόνη

γ) μια φορά που σταμάτησα 20 δευτερόλεπτα να ανάψω ένατσιγάρο, μου την έπεσε ένας από τους παραπάνω παρακαλώντας να τον μαμήσω για 10 ευρώ.

Αν ένα μεγάλο ποσοστό του κόσμου τα  θεωρεί όλα αυτά νορμάλ, έχουμε μεγάλο πρόβλημα. Όσο για το φίλο μας, απορώ πώς αρκέστηκαν στο λαπτοπ και δεν σήκωσαν και το αμάξι, όπως πολλά μυρμήγκια μαζί σηκώνουν μια φλούδα από μήλο. 

Το Μεταξουργείο και η Ομόνοια ήταν ανέκαθεν υποβαθμισμένες περιοχές, αλλά ως ένας από τους σιτεμένους της παρέας, μπορώ να διαβεβαιώσω ότι μέχρι το 1990 πέρναγες χωρίς να κινδυνεύεις. Η υποβάθμιση οφειλόταν στα μπουρδέλα και τους τσοντοσινεμάδες.

• Like 6
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Υπαρχει ενα μεγαλο ποσοστο του κοσμου που θεωρει οτι δεν υπαρχει εγκληματικοτητα στο μεταξουργειο κτλ και οτι ειναι πολυ ασφαλεστερα απο αλλες πολεις της ευρωπης. Υπηρχε ενα θεμα εδω παλαια που το εξηγουσαν

ναι οπως λεγανε και για το Κουκακι πως ειναι η καλυτερη περιοχη της Ευρωπης κατι τετοιο νομιζω  :P

• Like 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

ναι οπως λεγανε και για το Κουκακι πως ειναι η καλυτερη περιοχη της Ευρωπης κατι τετοιο νομιζω  :P

κάτι δημοσιεύματα είδα τις προάλλες οτι τα Εξάρχεια είναι από τις πιο γραφικές γειτονιές της Ευρώπης και must τουριστικός προορισμός  :eek:

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εγώ πάλι θυμάμαι δεκαετία '90 όταν έλεγες "μάνα πάω Μετρόπολις να πάρω το νέο CD των Iron Maiden" δεν σου έλεγε καν "ζακέτα να πάρεις"....

Ακόμα και τα τζάνκια τότε ήταν σχεδόν ακίνδυνα. Τα τελευταία χρόνια έχει γίνει nogo περιοχή, κυρίως μετά την Ισλαμαμπαντοποίηση.

• Like 7
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Poulovas καλη τυχη με τα αντικειμενα που σου εκλεψαν. Η περιοχη ειναι μπαρουτι, υπαρχουνε παρα πολλα κρουσματα, αλλα δυστυχως η -σοβαρη- αστυνομευση ειναι μηδανικη.

κάτι δημοσιεύματα είδα τις προάλλες οτι τα Εξάρχεια είναι από τις πιο γραφικές γειτονιές της Ευρώπης και must τουριστικός προορισμός  :eek:

Το καλοκαιρι σκαγανε Ρωσσοι με συνοδο που τους ελεγε τι παιζει με την περιοχη. Οργανωμενοι παντα. Ηταν απιστευτο θεαμα!

• Like 5
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

στις "πιο κουλ" νομιζω αν ειναι αυτο που πέτυχα και εγώ στην av.. με την έννοια της πιο εναλλακτικής γειτονιάς που όντως είναι..

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Μου ξύπνησες μνήμες 15 ετών όταν σε παρόμοια περίπτωση ο μπάτσος που ήρθε μου λέει; "Μα καλά εδώ βρήκες να το παρκάρεις; Εδω κλέβουν"

Καλά ρε μπάτσε της μεγάλης των μπάτσων σχολής αφου γνωρίζετε πως εδώ κλέβουν γιατί δεν βάζετε δύο όργανα να ανεβοκατεβαίνουν τον δρόμο; Στην Εθν. Αμύνης στην Θεσσαλονίκη, έξω απο την Φιλοσοφική. Ωρα 9.30 το βράδυ.

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Μου ξύπνησες μνήμες 15 ετών όταν σε παρόμοια περίπτωση ο μπάτσος που ήρθε μου λέει; "Μα καλά εδώ βρήκες να το παρκάρεις; Εδω κλέβουν"

Καλά ρε μπάτσε της μεγάλης των μπάτσων σχολής αφου γνωρίζετε πως εδώ κλέβουν γιατί δεν βάζετε δύο όργανα να ανεβοκατεβαίνουν τον δρόμο; Στην Εθν. Αμύνης στην Θεσσαλονίκη, έξω απο την Φιλοσοφική. Ωρα 9.30 το βράδυ.

Αυτό ακριβώς εννοούσα σε προηγούμενο μήνυμα. Το σύστημα είναι live και κανείς δεν ασχολείται.

Όλοι γνωρίζουν και κανείς δεν κάνει το αυτονόητο. Και δεν ζητάω τον ράμπο, μια απλή περιπολία στις περιοχές αυτές πιστεύω θα απέτρεπε τις μισές διαρρήξεις. Σήμερα ήμουν εγώ, αύριο θα είναι εσύ, η οικογένειά σου, οι φίλοι σου, κτλ.

Την επόμενη του συμβάντος έκοβα βόλτες στη περιοχή που με έκλεψαν με ένα φίλο. Περίπου ίδια ώρα. Έβλεπα ομάδες 3-4 ατόμων (max. ηλικία 20 ετών) να κοιτάνε τα αμάξια και να τα πλευρίζουν. Πετάχτηκα ακριβώς απέναντι στη Τροχαία και μου είπαν να καλέσω το 100... Κι εγώ ο αφελής είχα την ψευδαίσθηση ότι κοντά στη τροχαία δεν θα κινδύνευε το αμάξι μου.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δυστυχώς, το κράτος είναι ανύπαρκτο.

Και δεν συμβαίνει τώρα, είναι αρκετά χρόνια έτσι.

Μου έχει συμβεί Θεσσαλονίκη, πήραν μία φωτογραφική και κάπου 500€ από το πορτοφόλι της γυναίκας.

Από τότε, μου έχει έρθει πολλές φορές στο μυαλό, να αφήσω το αυτοκίνητο με παράθυρα ανοικτά, με 100 ευρώ στο ταμπλό και όποιος βάζει χέρι, να του ρίχνω με ένα rifle από μακρυά.

Είχε συμβεί το 2004. Πρέπει να το έχω ξανά γράψει εδώ.

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.