Προς το περιεχόμενο

NFL - MLB - NHL topic


tristeza

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 782
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η αληθεια ειναι οτι δεν παρακολουθησα σχεδον καθολου Preseason οποτε δεν εχω ιδεα τι παιζει..

Ξερω οτι οι δικοι μου (Patriots) δε θα ειναι τοσο καλοι οσοι περσυ. Εφυγαν Amendola, Lewis, Cooks, Gelislee ενω ο Edelman που επιστρεφει απο τον περσινο τραυματισμο εχει suspension 4 αγωνιστικων. Αν το γομαρακι ο Gronk ειναι σε καλη κατασταση κατι γινεται, ειδαλλιως δεν ξερω σε ποιον θα πασάρει ο TB12.

Σε αλλα προγνωστικα, μετα απο χρόνια, πιστευω οι 49ers θα ειναι καλοι. Εχουν πλεον καλο franchise QB (Jimmy G).

Pittsburgh παιζει Week1 χωρις Laveon Bell αλλα δε νομιζω να αποδειχθει ιδιαιτερα μεγαλο προβλημα.. O Cheesburger (LoL) θα παιξει λιγο περισσοτερο passing game στον Brown και για το running game λογικα θα στραφουν στον Conner. Εξαλλου με τη χειροτερη ομαδα της λιγκας (για ακομη μια χρονια) παιζουν: Cleveland.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικο ματσακι το Bears - Packers. Στο δευτερο quarter τραυματιστηκε στο γονατο ο Rodgers και βγηκε με καροτσακι και εκει που λες παει η σεζον για τους Packers, τελικα γυρισε στο δευτερο ημιχρονο και πραγματικα γυρισε το ματς απο 20-0! επικος αν και επαιζε σχεδον κουτσος..

η πλακα ηταν ο backup QB των Packers ο οποιος σε 5-6 snaps ειχε 1 INT και 1 Fumble.. σε φαση που το προπονητικο τιμ των Packers ειπε οτι αν ο Rodgers δεν μπορει να βγαλει το δευτερο ημιχρονο θα βαλουν εναν WR να παιξει QB! χαχχα

εντυπωσιακα κακοι οι Steelers, τα βρηκαν σκουρα με τους Browns. Αυτο δεν το περιμενα. 3 ΙΝΤs o ... Cheeseburger.

Το Dallas μετα απο καμποσες αποχωρησεις (Witten, Bryant) δεν εδειξε πολυ καλο.. αναμενομενο.

Περιμενω να δω Detroit αποψε, εμπιστευομαι αμυνα Matt Patricia (Head coach των Lions πια, πρωην Defensive Coordinator των Patriots).

για να δουμε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Rabican είπε

Επικο ματσακι το Bears - Packers. Στο δευτερο quarter τραυματιστηκε στο γονατο ο Rodgers και βγηκε με καροτσακι και εκει που λες παει η σεζον για τους Packers, τελικα γυρισε στο δευτερο ημιχρονο και πραγματικα γυρισε το ματς απο 20-0! επικος αν και επαιζε σχεδον κουτσος..

Άσε έκλεισα την TV στο ημίχρονο να κοιμηθώ και έχασα την ανατροπή. Ευτυχώς το ξανάδειξε το Fox Sports χτες βράδυ

18 ώρες πριν, Rabican είπε

η πλακα ηταν ο backup QB των Packers ο οποιος σε 5-6 snaps ειχε 1 INT και 1 Fumble.. σε φαση που το προπονητικο τιμ των Packers ειπε οτι αν ο Rodgers δεν μπορει να βγαλει το δευτερο ημιχρονο θα βαλουν εναν WR να παιξει QB! χαχχα

Είχαν δηλώσει μόνο 2 QBs οπότε με τα χάλια του δεύτερου ο τρίτος θα ήταν ο Randall Cobb. Ευτυχώς που δε χρειάστηκε και σκόραρε το φοβερό TD της νίκης στο τέλος.

18 ώρες πριν, Rabican είπε

Περιμενω να δω Detroit αποψε, εμπιστευομαι αμυνα Matt Patricia (Head coach των Lions πια, πρωην Defensive Coordinator των Patriots).

για να δουμε!

Ανέστησαν τους πεθαμένους Jets αυτοί. Το έβλεπα και δεν πίστευα στα μάτια μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NickTheQuick είπε

Ανέστησαν τους πεθαμένους Jets αυτοί. Το έβλεπα και δεν πίστευα στα μάτια μου.

Πραγματικα.. ουτε εγω πιστευα στα ματια μου. Τετοιο χαλι δεν το περιμενα... :(

κριμα γιατι ο Patricia θεωρω ειναι καλος προπονητης (τουλαχιστον σε αμυντικα καθηκοντα). τωρα βεβαια οταν αναλαμβανει ποστο head coach ποτε δεν ξερεις τι γινεται.

ολοκληρη η ομαδα ηταν για κλαματα. Αμυνα, επιθεση, special teams, ασυνεννοησια στην επιθεση, κακα coverages στην αμυνα.. απο οπου και να την επιανες ηταν για λυπηση. και ο Staford; 4 INTs... τι να πεις. Νομιζω ο Patricia ηδη αναπολει τις ημερες που ηταν defensive coordinator στους Pats!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Rabican είπε

Νομιζω ο Patricia ηδη αναπολει τις ημερες που ηταν defensive coordinator στους Pats!

Μπα! Μόλις κοιτάζει το συμβόλαιο του, του περνάει 😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, NickTheQuick είπε

Μπα! Μόλις κοιτάζει το συμβόλαιο του, του περνάει 😜

καλα, σαφως! :P

απλα λογικα εχει πεσει πολλη πιεση πανω του. εφαγε τρελλο γιουχαρισμα η ομαδα απο την εξεδρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χτεσινο ματσακι ενω ξεκινησε ως blowout τελικα μαλλον κατεληξε να εχει ενδιαφερον. Στο δευτερο quarter ηταν 21-0 για τους Bengals αλλα καπου εκει ξυπνησε λιγο ο Flacco, σπρωξαν και λιγο οι διαιτητες με κατι μυστηρια flags που βοηθησαν τους Ravens να σκοραρουν 2 TDs και απεκτησε λιγο ενδιαφερον το παιχνιδι. οι Bengals θελουν λιγο δουλεια ακομη στην επιθεση ωστε να ειναι πιο reliable.

 

στο 3ο quarter την επεσα και δεν ειδα παρακατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια ματσακια χτες..

οι δικοι μου, αναμενομενα, εχασαν απο τους φορμαρισμενους Jags. Η αληθεια ειναι πως στη μεση του παιχνιδιου χασαμε 2 βασικους αμυντικους και, λογικο, μετα οι Jaguars εκαναν παρτυ. Πολυ καλη αμυνα, εξαφανισαν τον Gronk. Ελπιζω με την επιστροφη του Edelman στην 5η εβδομαδα να στρωσει λιγο η ομαδα.

επικος Patrick Mahones, 6 TD passes μεσα στο Pittsburgh! απιστευτο ξεκινημα απο το νεαρο QB.

Οι Vikings πρεπει να βρουν εναν reliable kicker.. εφεραν ισοπαλια εξαιτιας των χαμενων FG.

 

Το επικοτερο της αγωνιστικης ομως, ισως και της χρονιας, ηταν οτι ο Cornerback των Bills αποσυρθηκε απο την ενεργο δραση στη διαρκεια του ημιχρονου. ΛΟΛ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γ@μω τους Στιλερς. Πηγα κουβα εξαιτιας τους. 

Παντως γενικα ειναι δυσκολο να παιξεις στοιχημα στο NFL γιατι μπορει ενα ματς που παει καλα, να αλλαξει αρδην απο ενα τραυματισμο βασικου παικτη και συμβαινει πολυ συχνοτερα απο οτι στο ποδοσφαιρο

Οσο για τους Πατς, η ηττα χθες ειναι απο αυτες τις 4 που θα κανουν σε ολη τη σεζον. Λογικα θα παρουν παλι περπατωντας την AFC East και δεν αποκλειεται να παρουν και πλεονεκτημα εδρας, οι Στιλερς εχουν 0-1-1 ξεκινημα και το division τους ειναι πολυ καλο, ουτε οι Browns δεν ειναι περιγελος. Και κανενας δε θελει το Φοξμπορο το χειμωνα, σε οποια κατασταση κι αν ειναι οι Πατς. Γιατι δε το εχει σε τιποτα ο Darth Sidious να βρει εναν ψηστη χοτ-ντογκ, να τον βαλει RB και να του βγαλει 3TD. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Darth Sidious! επικο! χαχαχαχα

κοιταξε να δεις.. Οι Steelers φετος δεν τρομαζουν, so far. βεβαια παιζουν και χωρις Bell.. αν επιστρεψει ισως γινουν οι γνωστοι Steelers. Στην AFC νομιζω η μια απο τις 2 ομαδες που θα πανε τελικο θα ειναι οι Jaguars. το αλλο spot θα παιχτει μεταξυ Patriots, Steelers (αν σοβαρευτουν) και Chiefs (αν παραμεινει σε αυτα τα στανταρ ο Mahones).

στο αλλο conference εχω πιστη στους Rams! εχω και τον Gurley σε Fantasy League, και τα πανε εξαιρετικα. τρενο για τελικο! χαχαχα

Περα απο την πλακα, Tampa Bay φαινεται να ειναι πολυ φορμαρισμενη. Fitzmagic!

Επεξ/σία από Rabican
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Πατς με τα παλτά που έχουν στον όμιλό τους ξεκινούν κάθε χρόνο με 6-0 (αν και πέρσι νομίζω έχασαν στο Μπάφαλο με απόντα τον Μπρέιντι).

Οι Ραμς φαίνονται ακόμα καλύτεροι από πέρσι με προπονητή το παιδί θαύμα.

Κατά τα άλλα περιμένω πολλές αμφίρροπες κούρσες για τα πλέι-οφφς.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Rabican είπε

Darth Sidious! επικο! χαχαχαχα

κοιταξε να δεις.. Οι Steelers φετος δεν τρομαζουν, so far. βεβαια παιζουν και χωρις Bell.. αν επιστρεψει ισως γινουν οι γνωστοι Steelers. Στην AFC νομιζω η μια απο τις 2 ομαδες που θα πανε τελικο θα ειναι οι Jaguars. το αλλο spot θα παιχτει μεταξυ Patriots, Steelers (αν σοβαρευτουν) και Chiefs (αν παραμεινει σε αυτα τα στανταρ ο Mahones).

στο αλλο conference εχω πιστη στους Rams! εχω και τον Gurley σε Fantasy League, και τα πανε εξαιρετικα. τρενο για τελικο! χαχαχα

Πιστευω οτι για να πας στο SB πρεπει ή να εχεις QB απο το πανω πανω ραφι ή να παιζει ο QB σου ετσι εκεινη τη χρονια (πχ οπως εκανε ο Flacco). Ο Bortles δεν ειμαι σιγουρος οτι μπορει να το κανει αυτο. Και ναι, ειναι δυσκολοκαταβλητοι αλλα στο τελος θα χασουν καπου στα playoffs οταν θα βρουν μπροστα τους εναν top-level QB. Και χρειαζεται και πνευματικη δουλεια βεβαια γιατι περυσι πεταξαν προβαδισμα 10π στην 4η περιοδο και εφαγαν 14 αναπαντητους απο τον μοντελοπνιχτη (που νομιζω επαιζε χωρις Gronk απο ενα σημειο του ματς και μετα)

1 λεπτό πριν, NickTheQuick είπε

Οι Πατς με τα παλτά που έχουν στον όμιλό τους ξεκινούν κάθε χρόνο με 6-0 (αν και πέρσι νομίζω έχασαν στο Μπάφαλο με απόντα τον Μπρέιντι).

Οι Ραμς φαίνονται ακόμα καλύτεροι από πέρσι με προπονητή το παιδί θαύμα.

Κατά τα άλλα περιμένω πολλές αμφίρροπες κούρσες για τα πλέι-οφφς.

Δεν κανουν καθε χρονο το 6-0 αλλα ειναι στο χερι τους να το κανουν, απλα βαριουνται. Περυσι θυμαμαι να παιζουν τελειως νωχελικα σε ενα ματς με τους Τζετς, σε φαση αγγαρειας. Και ειναι κυκλος αυτο, επειδη ειναι οι Πατς στο division αυτο, δυσκολευονται να πεισουν ομαδες βαρβατους FA να υπογραψουν σε αυτους. Οι Ντολφινς χτυπησαν τον Μαννινγκ οταν εφυγε απο Indy αλλα δεν ενδιαφερθηκε γιατι εχεις χαντικαπ για τα πλειοφς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Πιστευω οτι για να πας στο SB πρεπει ή να εχεις QB απο το πανω πανω ραφι

Εδώ φίλε κέρδισε πέρσι η Philadelphia με Nick Foles. Και πριν 3 χρόνια το Denver με Peyton Manning που μπορεί να είναι από τους καλύτερους ever αλλά ήταν ουσιαστικά ξοφλημένος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, NickTheQuick είπε

Εδώ φίλε κέρδισε πέρσι η Philadelphia με Nick Foles. Και πριν 3 χρόνια το Denver με Peyton Manning που μπορεί να είναι από τους καλύτερους ever αλλά ήταν ουσιαστικά ξοφλημένος

Ακριβως. με Foles!!! (αν και περσυ νομιζω η ευθυνη για το χαμενο SB ειναι ΟΛΗ του Belichick που αφησε στον παγκο τον Butler και εβαλε τους πουθεναδες Rowe/Bademoise..

Θελει συνολο, δεν αρκει μονο ο QB, εκτος κι αν ο QB ειναι GOAT οποτε μπορει να στειλει τη μπαλα συστημενη στα χερια οποιουδηποτε. θελει και τυχη φυσικα. Δε μπορω να δεχτω οτι οι Falcons πριν 2 χρονια δεν ηταν καλη ομαδα. ουτε οτι ο Ryan δεν ειναι top QB. μπορει να κρεμασε τελειως στο δευτερο ημιχρονο του SB αλλα οπως και να εχει ειναι καλος QB. παρολαυτα, οι Gronk-less Pats τους τσακισανε..

 

Θα εμμεινω στην προβλεψη μου οτι η μια απο τις 2 ομαδες του τελικου AFC θα ειναι η .... Sacks-onville! :P

 

 

Επεξ/σία από Rabican
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...