Προς το περιεχόμενο

Kαταστημα vodafone Αγ.Δημητριου 73 Θεσσαλονικη.Απαραδεκτοι.


David20

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θεωρω επιεικως ΤΡΑΓΙΚΟΤΑΤΗ την κατασταση που επικρατει στο καταστημα  vodafone στην Αγ Δημητριου 73 στη Θεσσαλονικη.Πηγα να πληρωσω ενα λογαριασμο και μπροστα μου το χαος.Η λεξη "οργανωση " παντελως αγνωστη σε ολους.Πελατες να στεκομαστε οπου να ναι χωρις να υπαρχει ενα ταμειο για πληρωμες και καποιο ξεχωριστο ταμειο -γραφειο για αλλα θεματα.Πελατες να χωνονται απ το πουθενα μπροστα απο αλλους που ηδη περιμενανε-περιμεναμε την σειρα μας,και χωρις κανεις εκει μεσα να ξεκαθαριζει ποιος περιμενει και που.Οποιος θυμοταν εκλεβε την σειρα του αλλου ειτε εν γνωσει του ειτε εν αγνοια του.
 Θα προτεινα να ανοιξουν τα ματια  και να μαθουν την λεξη "οργανωση" και επισης καλο ειναι να αλλαξουν δουλεια και να κανουν κατι αλλο..Το καλυτερο ειναι  το καταστημα να κλεισει γιατι ετσι κι αλλιως δεν εξυπηρετει σε τιποτε η υπαρξη του. Στην ταλαιπωρια ειναι πρωτοι βεβαια.Αν νομιζετε οτι ειμαι παραξενος και ανυπομονος κανετε λαθος.Κι αλλοι εκει μεσα πηραν αναποδες  και φωναζανε.Εχω υπομονη να περιμενω οπουδηποτε εκτος αν νιωθω οτι υποτιμουν την νοημοσυνη μου.

  Ηδη εστειλα κι ενα ωραιο mail  στη vodafone να δω τι θα απαντησουν.Αν απαντησουν δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μηπως θες να αστυνομεύει ο υπάλληλος ποιος κλέβει την σειρά του άλλου, ποιος είναι πρώτος και ποιος δεύτερος;

Μήπως να συντομεύει με τους πελάτες ανεξαρτήτως εάν ακούει 550 μπαρούφες την ημέρα και προσπαθεί να απαντήσει με χαμόγελο να μην χάσει και την δουλειά του ο άνθρωπος;

 

Αν δεν υπαρχει παιδεία σε εμάς τους ίδιους ως καταναλωτές, πελάτες και προσπαθούμε να φάμε την θέση του άλλου, βρίζουμε επειδή βιαζόμαστε και όλοι οι άλλοι καθυστερούν εκτός απο εμάς , τότε ξεκινάς λάθος.

 

Επίσης δεν είναι το μόνο μαγαζί που έχει τόσο κόσμο. Σχεδόν όλα τα Γερμανός, Vodafone , κ.τ.λ πάνω κάτω τα ίδια είναι.

Προσωπικά πληρώνω online τους λογαριασμούς και γλιτώνω την ταλαιπωρία. Δοκίμασε το δεν χρειάζεσαι e-banking :)

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω επιεικως ΤΡΑΓΙΚΟΤΑΤΗ την κατασταση που επικρατει στο καταστημα  vodafone στην Αγ Δημητριου 73 στη Θεσσαλονικη.Πηγα να πληρωσω ενα λογαριασμο και μπροστα μου το χαος.

 

To τραγικό είναι οτι υπάρχουν ανθρωποι (που γραφουν μάλιστα στο Ινσομνια) που τρέχουν στον γκισέ να πληρώσουν λογαριασμό. Εχουμε 2017....

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μηπως θες να αστυνομεύει ο υπάλληλος ποιος κλέβει την σειρά του άλλου, ποιος είναι πρώτος και ποιος δεύτερος;

Μήπως να συντομεύει με τους πελάτες ανεξαρτήτως εάν ακούει 550 μπαρούφες την ημέρα και προσπαθεί να απαντήσει με χαμόγελο να μην χάσει και την δουλειά του ο άνθρωπος;

 

Αν δεν υπαρχει παιδεία σε εμάς τους ίδιους ως καταναλωτές, πελάτες και προσπαθούμε να φάμε την θέση του άλλου, βρίζουμε επειδή βιαζόμαστε και όλοι οι άλλοι καθυστερούν εκτός απο εμάς , τότε ξεκινάς λάθος.

 

Επίσης δεν είναι το μόνο μαγαζί που έχει τόσο κόσμο. Σχεδόν όλα τα Γερμανός, Vodafone , κ.τ.λ πάνω κάτω τα ίδια είναι.

Προσωπικά πληρώνω online τους λογαριασμούς και γλιτώνω την ταλαιπωρία. Δοκίμασε το δεν χρειάζεσαι e-banking :)

Θεωρω οτι δεν διαβασες καλα αυτο που εγραψα.Ξαναλεω οτι εχω υπομονη να περιμενω καπου που  να εχει οργανωση και μαλιστα ατελειωτα.Αν αυτοι πιστεουν οτι θα περιμενω σε ενα μαγαζι ανοργανωτο οπου ο καθενας κανει οτι να ναι,δεν θα το ανεχτω.

Δεν ανεφερα πουθενα οτι ο εργαζομενος θα αστυνομευει..Ας βαλουν ξεχωριστο ταμειο για πληρωμες και ενα αλλο για αλλα ζητηματα.

 Δεν χρειαζεται ντοκτορα στην αστροφυσικη για να καταλαβουν οτι ετσι τραβαμε ταλαιπωρια.Ελαχιστο μυαλο θελει νομιζω.

Τελος ειμαι υποχρεωμενος να κανω on line πληρωμη;...Υπαρχει νομος ;..Αν το φυσικο καταστημα ειναι γιουχου εγω τι φταιω;Τα στοιχειωδη ζηταω και αυτοι κοιμουνται.

To τραγικό είναι οτι υπάρχουν ανθρωποι (που γραφουν μάλιστα στο Ινσομνια) που τρέχουν στον γκισέ να πληρώσουν λογαριασμό. Εχουμε 2017....

Επισης τραγικο  ειναι σε καταστημα IΔΙΩΤΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ να ζητας τα απολυτως στοιχειωδη και να μην τα εχεις.

Ξαναλεω: Ειναι υποχρεωτικο κατα την γνωμη σου να πληρωνω on line;

  Ημουν βεβαιος οτι ολοι σχεδον  θα λεγατε για on line  πληρωμες κλπ.

 Εγω θα  προτεινα για καποιους-καποιες να σηκωσουν το κεφαλι απ το smartphone μην τους πατησει κανα αμαξι στο δρομο και μπας και γλυτωσουν απ την εξαρτηση του "χωρις smartphone δεν γινεται" κλπ κλπ ..Και το θετω φιλικα,χωρις ιχνος κακιας.

  Τελος ειναι τραγικο να υπαρχει θεμα στο insomnia "Τι σαγιοναρες φορατε ;" και να απαντα ενα τσουρμο κοσμος λες και το θεμα ειχε να κανει με την λυση του Κυπριακου...

Επεξ/σία από David20
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εγω θα  προτεινα για καποιους-καποιες να σηκωσουν το κεφαλι απ το smartphone μην τους πατησει κανα αμαξι στο δρομο και μπας και γλυτωσουν απ την εξαρτηση του "χωρις smartphone δεν γινεται" κλπ κλπ ..Και το θετω φιλικα,χωρις ιχνος κακιας.

  Τελος ειναι τραγικο να υπαρχει θεμα στο imsomnia "Τι σαγιοναρες φορατε ;" και να απαντα ενα τσουρμο κοσμος λες και το θεμα ειχε να κανει με την λυση του Κυπριακου...

 

Σου έχω λύση:

 

ron-swanson-computer-throw-out-parks-and

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις πατησει το ποδι σου ποτε σε εφορια;

 Σε αντιθεση με πολλους ναι,εχω πατησει και εχω μαθει να περπαταω απειρα χιλιομετρα μεσα στην πολη μου.Τουλαχιστον δεν εχω γινει ζομπι με το κεφαλι κατω και τα μουτρα μεσα στην οθονη του τηλεφωνου.

  Εσυ εχεις σηκωσει κεφαλι ποτε απ το smartphone;

   Ξερω οτι δεν το σχολιασες ειρωνικα, ουτε κι εγω.

Απλη περιγραφη της Ελλαδος....καμια εκπληξη

Εδω θα συμφωνησω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....ή ακόμα πολύ χειρότερα σε ΙΚΑ?

αυτό μπηκα να γραψω, εαν κατσεις ενα πρωι στο ικα στις ουρες και μετρας ποσσοι το παιζουν καρκινοπαθεις, νεφροπαθείς και λοιποι αναπηροι θα βγάλουμε περιπου 80% της χώρας με αναπηρία..

 

@TS με την καινουργια διαμόρφωση που έκαναν σε πολλα καταστηματα συμβαίνει αυτό το χαος που λες, εχω και στην αττικη σχετικα παραδείγματα μπουρδελων απο θέμα σειράς και οργάνωσης. Απλα δεν ξαναπήγα... :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σε αντιθεση με πολλους ναι,εχω πατησει και εχω μαθει να περπαταω απειρα χιλιομετρα μεσα στην πολη μου.Τουλαχιστον δεν εχω γινει ζομπι με το κεφαλι κατω και τα μουτρα μεσα στην οθονη του τηλεφωνου.

  Εσυ εχεις σηκωσει κεφαλι ποτε απ το smartphone;

   Ξερω οτι δεν το σχολιασες ειρωνικα, ουτε κι εγω.

Καποια στιγμη πρεπει να αφησουμε τους σχολιασμους των 50αρηδων της προηγουμενης δεκαετιας.

 

Ειτε μας αρεσει ειτε οχι περιβαλομαστε απο οθονες, ειτε αυτες ειναι κινητου, υπολογιστη, της οθονης που ελεγχεις τις τιμες προιοντων στο σουπερμαρκετ, του νεου ηλεκτρονικου εισητηριου (δε νομιζω να πηγαινεις με τα ποδια για να μη κοιτας και αυτη την οθονη). 

Δεν ειναι ανωτερος αυτος που παει στην ουρα να πληρωσει ενα λογαριασμο απο αυτον που τον πληρωνει απο τον υπολογιστη του.

 

Η δουλεια μου δε μου επιτρεπει να κραταω κεφαλι στο κινητο μου, ωστοσο, δε σηκωνω κεφαλι απο την οθονη που απεικονιζονται οι ακτινογραφιες μου/σου/του/της.

 

Η αληθεια ειναι πως εαν πληρωνες το λογαριασμο σου ηλεκτρονικα θα ειχες αποφυγει τη σημερινη σου ταλαιπωρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια στιγμη πρεπει να αφησουμε τους σχολιασμους των 50αρηδων της προηγουμενης δεκαετιας.

 

Ειτε μας αρεσει ειτε οχι περιβαλομαστε απο οθονες, ειτε αυτες ειναι κινητου, υπολογιστη, της οθονης που ελεγχεις τις τιμες προιοντων στο σουπερμαρκετ, του νεου ηλεκτρονικου εισητηριου (δε νομιζω να πηγαινεις με τα ποδια για να μη κοιτας και αυτη την οθονη). 

Δεν ειναι ανωτερος αυτος που παει στην ουρα να πληρωσει ενα λογαριασμο απο αυτον που τον πληρωνει απο τον υπολογιστη του.

 

Η δουλεια μου δε μου επιτρεπει να κραταω κεφαλι στο κινητο μου, ωστοσο, δε σηκωνω κεφαλι απο την οθονη που απεικονιζονται οι ακτινογραφιες μου/σου/του/της.

 

Η αληθεια ειναι πως εαν πληρωνες το λογαριασμο σου ηλεκτρονικα θα ειχες αποφυγει τη σημερινη σου ταλαιπωρια.

Μην εχεις την εντυπωση οτι ειμαι "δεινοσαυρος"..Ασχολουμαι με την τεχνολογια,με αρεσει πολυ, τοσο που δεν φανταζεσαι. Παει αυτο.

 Δεν ειναι θεμα ανωτεροτητας να πληρωνει καποιος ηλεκτρονικα.Καλο ειναι,απ την στγμη ομως που υπαρχει φυσικο καταστημα και ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ, ΑΠΑΙΤΩ να εχει οργανωση.Δεν με χαλαει να περιμενω ωρες σε τραπεζες,το χω κανει χιλιαδες φορες,ξερω τι θα δω,δεν εχω σχεση με τους συνταξιουχους που νομιζεις !!! Ομως δεν μπορω το οτι να ναι.Απλο δεν ειναι;

  Επισης πηγαινω με τα ποδια γιατι το γουσταρω τρελα,τα λεωφορεια τα αποφευγω.Προσφερουν γελοιες υπηρεσιες σε σχεση με το αντιτιμο....(Μιας και ανεφερες τα ηλεκτρονικα εισιτηρια δηλαδη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπως ετσι ειναι και η vodafone της περιοχής μου.

Εχουν στριμωχτεί 5-6 ταμεια, κοσμος και υπάλληλοι, ο ενας πανω στον άλλον, με απίστευτη φασαρία σε εναν παρα πολυ μικρο χώρο. Ομορφιές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπως ετσι ειναι και η vodafone της περιοχής μου.

Εχουν στριμωχτεί 5-6 ταμεια, κοσμος και υπάλληλοι, ο ενας πανω στον άλλον, με απίστευτη φασαρία σε εναν παρα πολυ μικρο χώρο.

Ομορφιές..

Ετσι ειναι.Θελει 5 με 6 πτυχια βλεπεις να εχει καποιος για να καταλαβει οτι θελει ταμεια για πληρωμες και ενα ξεχωριστο για αλλα ζητηματα.Στοκοι ολοι τους.Διαμορφωση νεου τυπου και π@π@ρια μπλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...