Προς το περιεχόμενο

Kαταστημα vodafone Αγ.Δημητριου 73 Θεσσαλονικη.Απαραδεκτοι.


David20

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To τραγικό είναι οτι υπάρχουν ανθρωποι (που γραφουν μάλιστα στο Ινσομνια) που τρέχουν στον γκισέ να πληρώσουν λογαριασμό. Εχουμε 2017....

εντάξει φίλε δέν ειναι ολοι εξυπνοι σάν εσένα ... πού παίζει στά δάχτυλα τό smartphone κ τίς ηλεκτρονικές πληρωμές ....

υπάρχει κ παρα πολύς κόσμος πού γουστάρουν πληρωμές μόνο από κοντά κ δέν παραπονιούνται για την καθυστερηση κ ουτε 

αφηνουν ενα σκατοκινητό smartphone νά μπεί μέ τό ετσι θέλω στη ζωή τους  η καί πολλοί φοβούνται νά πληρώσουν λόγω χάκερς κλπ

,γεμίσαμε από αμερικανιές τή ζωή μας...

κ εγω γουστάρω πληρωμές μόνο από κοντά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εμένα από την άλλη με πειράζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και με ΕΞΟΡΓΙΖΕΙ και με ενοχλεί ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ να πηγαίνω για μια δουλειά 5-15 λεπτά και να περιμένω με τις ώρες επειδή υπάρχουν αργόσχολοι και δημιουργούν σειρές μέτρων πληρώνοντας λογαριασμούς σε γκισέδες λες και είμαστε στο '80.

 

Το ίδιο και με τους συνταξιούχους τους κακομοίρηδες που μόνο στην Ελλάδα είναι ανίκανοι να χειριστούν κάρτες.

Εγω θα ελεγα να προσεχεις τι λες.Δεν ξερεις τι θεμα εχει ο καθενας και γιατι παει γκισε.Μαλλον εισαι μικρη ,τα βρηκες ολα ετοιμα και μιλας εκ του ασφαλους.Αν ειμαστε αργοσχολοι εσυ τι εισαι; 

 Και μιας  και εσυ δεν εισαι αργοσχολη και να μαντεψω ,εξπερ  σε ολα ,πες μας τι εκανες οταν δεν υπηρχαν oι on line πληρωμες.. Ησουν κι εσυ αργοσχολη και ησουν σττην ουρα; Υποθετω πως ναι.

  Ειναι δικαιωμα του καθενος να πληρωνει οπως τον βολευει.Και απο την στιγμη που υπαρχει φυσικο καταστημα

   ,θα παω και απαιτω εξυπηρετηση,ποσο μαλλον αν ειναι ιδιωτικη εταιρια.

Πας στην αντίθετη άκρη βάζοντας ταμπέλα ότι όσοι πληρώνουν τους λογαριασμούς τους online δεν σηκώνουν κεφάλι απο το κινητό.

Τώρα να σου πω ότι δεν έχω ούτε facebook, ούτε ασχολούμαι με το άθλημα των smartphones θα το πιστέψεις;

Την ζωή μου κάνω ευκολότερη εδώ και χρόνια μιας και αυτό που περιγράφεις είναι γεγονός.

Απλα δεν φταίει ο απλός υπάλληλος που κάνει ότι μπορεί και γυρνάει σπίτι με το κεφάλι καζάνι σε τέτοιες δουλειές φαντάζομαι.

Το πιστευω φιλε μου,ουτε εγω εχω .

 Αυτο που λεω δεν ειναι παραλογο,ουτε ειπα οτι φταινε οι εργαζομενοι. Φταιει ο υπευθυνος που εχει αφησει τον κοσμο να κανει μαντεψιες και να μαλωνουν μεταξυ τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις πατησει το ποδι σου ποτε σε εφορια;

 

 

...ή ακόμα χειρότερα σε ΟΑΕΔ; :P

 

 

....ή ακόμα πολύ χειρότερα σε ΙΚΑ?

 

 

η ακόμα χειρότερα στη ΔΕΗ

 

...ή ακόμα χειρότερα στα ΕΛΤΑ Αγίων Αναργύρων (Αττικής);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ακόμα χειρότερα στη ΔΕΗ

 

Μιλάμε για ουρές που φτάνουν και τα 2 τετράγωνα από το κτήριο

Λογικό αφού τα μυαλά που εργάζονται εκεί μέσα,,, όχι οι ταμίες για κάποιον περίεργο λόγο δεν έχουν σκεφτεί να δέχονται κάρτες από όλες τις τράπεζες όπως κάνει πλέον και το παρακμιακό ψιλικατζίδικο της κάθε γειτονιάς και ολόκληρη ΔΕΗ όχι. Οπότε αναγκαστικά αν δεν ξέρεις άλλον τρόπο πρέπει να περιμένεις σε ουρές στην ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απο τα ιδια και στην vodafone στην Kηφισια .Την τελευταια φορα που πηγα ημασταν καμια δεκαρια ατομα σε 2 "ταμεια" στα οποια δεν εχει χωρο για να κατσεις σε μια σειρα οποτε αναγκαστηκα καθεσαι λιγο πιο περα με αποτελεσμα καποιοι εξυπνακιδες να προσπαθουν να χωθουν .Η εξυπηρετηση πιο αργη και απο τον θανατο ,5 λεπτα για να πληρωσεις εναν καταραμενο λογαριασμο και με τους υπαλληλους να πιανουν κουβεντα με καποιους πελατες ενω περιμενουν αλλοι 10 μαλακες απο πισω.Νομιζω πως το θεμα ειναι γενικο στην vodafone..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό αφού τα μυαλά που εργάζονται εκεί μέσα,,, όχι οι ταμίες για κάποιον περίεργο λόγο δεν έχουν σκεφτεί να δέχονται κάρτες από όλες τις τράπεζες όπως κάνει πλέον και το παρακμιακό ψιλικατζίδικο της κάθε γειτονιάς και ολόκληρη ΔΕΗ όχι. Οπότε αναγκαστικά αν δεν ξέρεις άλλον τρόπο πρέπει να περιμένεις σε ουρές στην ΔΕΗ.

 

Πέρα από το e-banking, και πέρα από την πληρωμή μέσω κάρτας σε ατμ (γίνεται σίγουρα με κάρτες Εθνικής και δεν ξέρω επίσης με ποιας άλλης τράπεζας) υπάρχει επίσης και η επιλογή πληρωμής με κάρτα στο site. Οπότε δεν βρίσκω κανένα λόγο να στήνεσαι στην ουρά για να πληρώσεις τη δεη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το e-banking, και πέρα από την πληρωμή μέσω κάρτας σε ατμ (γίνεται σίγουρα με κάρτες Εθνικής και δεν ξέρω επίσης με ποιας άλλης τράπεζας) υπάρχει επίσης και η επιλογή πληρωμής με κάρτα στο site. Οπότε δεν βρίσκω κανένα λόγο να στήνεσαι στην ουρά για να πληρώσεις τη δεη.

 

Κοίταξε προσπάθησα στην αρχή να πληρώσω με κάρτα αμερικάνικη και δεν την πήρε και λέω οκ... αλλά visa και η αμερικάνικη visa και η ελληνική.... μετά πήγα με κάρτα alpha bank πάλι δεν την έπαιρνε γιατί δεν την έχει η ΔΕΗ στο σύστημα.... Δηλαδή τόσα χρόνια που υπάρχει alpha bank η ΔΕΗ δεν μπήκε στον κόπο να την περάσει.... Και γενικά ένα online pos είναι το σύστημα γιατί να μην δέχεται κάρτες από όλο τον κόσμο? Η forthnet γιατί το κάνει? Οπότε αναγκαστικά πήγα στο atm και τα κατέθεσα στις τρεις το πρωί για να αποφύγω την ταλαιπωρία.... το ότι γίνεται μεσώ e- banking γίνεται από alpha bank... το έμαθα μετά.

,γεμίσαμε από αμερικανιές τή ζωή μας...

Η ευκολία δεν είναι αμερικανία.... Το ίντερνετ δίνει την ευκολία... Το να φοβάσαι το 2017 να πληρώσεις μεσώ ίντερνετ λόγο χάκερς είναι τουλάχιστον αστείο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη σειρά:

 

0. Συμπληρώνεις έντυπο διαμαρτυρίας προς τη Vodafone

1. Πας σε άλλο κατάστημα της ίδιας εταιρείας αφού δεν είσαι ικανοποιημένος με αυτό

2. Πας σε άλλη εταιρεία αν δεν είσαι ικανοποιημένος με τις υπηρεσίες που προσφέρει στα καταστήματά της.

3. Repeat τα ίδια στην επόμενη εταιρεία αν παρατηρείς τα ίδια

4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο απλα εκμεταλλευσαι την δυνατοτητα ηλεκτρονικης πληρωμης.

Ναι αλλά με την λογική του ts έτσι γίνεται zombie και κρεμάει ο λαιμός πάνω από το τηλέφωνο..... Βέβαια όταν επιλεγείς παραδοσιακά να πας στον γκισέ να πληρώσεις για να μην γίνεις zombie να βγαίνεις και να γκρινιάζεις ότι ήταν μπάχαλο..... δεν στέκει και πάρα πολύ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά με την λογική του ts έτσι γίνεται zombie και κρεμάει ο λαιμός πάνω από το τηλέφωνο..... Βέβαια όταν επιλεγείς παραδοσιακά να πας στον γκισέ να πληρώσεις για να μην γίνεις zombie να βγαίνεις και να γκρινιάζεις ότι ήταν μπάχαλο..... δεν στέκει και πάρα πολύ.

Μπορεί να το κάνει απο το σπίτι ακολουθώντας τις οδηγίες, έτσι δε θα κρεμάσει ο λαιμός και δε θα γίνει zombie.

 

Οδηγίες πληρωμής λογαριασμών μέσω internet για να μη γίνεις zombie:

skoliosi_pos_na_apoktisei_kaneis_ti_sost

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαγωθηκατε καποιοι να πληρώνει  ηλεκτρονικά για να γλιτώσει την ταλαιπωρια του καταστήματος.

 

Να θυμίσω οτι προϋπόθεση για να γίνει αυτο ειναι να υπάρχουν λεφτα στην τραπεζα. Οπότε πολύς κοσμος δεν το κανει απο βίτσιο αλλα απο ανάγκη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει φίλε δέν ειναι ολοι εξυπνοι σάν εσένα ... πού παίζει στά δάχτυλα τό smartphone κ τίς ηλεκτρονικές πληρωμές ....

υπάρχει κ παρα πολύς κόσμος πού γουστάρουν πληρωμές μόνο από κοντά κ δέν παραπονιούνται για την καθυστερηση κ ουτε 

αφηνουν ενα σκατοκινητό smartphone νά μπεί μέ τό ετσι θέλω στη ζωή τους  η καί πολλοί φοβούνται νά πληρώσουν λόγω χάκερς κλπ

,γεμίσαμε από αμερικανιές τή ζωή μας...

κ εγω γουστάρω πληρωμές μόνο από κοντά...

 

Αν μπορεις και γράφεις εδω μεσα, σιγουρα μπορεις να κανεις και μια online πληρωμη. Δεν χρειαζεται κανενα ιδιαιτερο επιπεδο ιντελεκτουαλ για να πληκτρολογησεις 5 νουμερα και ενα submit.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Οχι ρε κερατα με το ζορι θα πληρωσεις μεσω ιντερνετ καλα κανουν και εχουν αθλια εξυπηρετηση , εσυ φταις που δεν πληρωνεις μεσω ιντερνετ και τολμας να κανεις και παραπονα ". Δυστιχως μερικα τυπακια εδω ειναι περα για περα τραγικα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...