Προς το περιεχόμενο

Kαταστημα vodafone Αγ.Δημητριου 73 Θεσσαλονικη.Απαραδεκτοι.


David20

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω κλεινοντας θα ηθελα να πω τα εξης :

 1) Ο λογαριασμος δεν ηταν δικος μου αλλα αλλου προσωπου , (εξυπηρετηση εκανα ξινο με βγηκε ) και

 2) Δεν εχω καταθεση ουτε μισο ευρω σε καμια τραπεζα.

 3) Για καποιες κουβεντες που ειπα πχ ζομπι κλπ ζητω συγγνωμη οσους εθιξα ,αλλα πεστε μου

  οι πιο πολλοι γυρω μας  ετσι δεν εχουν γινει;  Ευτυχως οχι ολοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Γιατί οι περισσότεροι ήταν για πληρωμή λογαριασμών και τρώγαν 5λεπτα-10λεπτα ο καθένας.

Οπότε ναι, η δική μου δουλειά που έπρεπε αναγκαστικά να γίνει περιμένοντας στον γκισέ ήταν σημαντικότερη από του αργόσχολου που χάνει τον άπλετό του χρόνο ξοδεύοντας τον δικό μου.

Σημαντικοτερο για εσενα. Σημαντικοτερο και για τον αλλο?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κλεινοντας θα ηθελα να πω τα εξης :

 1) Ο λογαριασμος δεν ηταν δικος μου αλλα αλλου προσωπου , (εξυπηρετηση εκανα ξινο με βγηκε ) και

 2) Δεν εχω καταθεση ουτε μισο ευρω σε καμια τραπεζα.

 3) Για καποιες κουβεντες που ειπα πχ ζομπι κλπ ζητω συγγνωμη οσους εθιξα ,αλλα πεστε μου

  οι πιο πολλοι γυρω μας  ετσι δεν εχουν γινει;  Ευτυχως οχι ολοι.

Σχετικά με το 2, εφόσον μιλάμε για πληρωμή λογαριασμού σημαίνει ότι κάποιος έχει δεσμευτεί με συμβόλαιο. Το βρίσκω λιγάκι αφελές κάποιος να δεσμεύεται με συμβόλαιο χωρίς να έχει ούτε μισό ευρώ σε κάποια τράπεζα για να μπορεί να πληρώνει τους λογαριασμούς.

 

Φυσικά μας λες όμως ότι ο λογαριασμός δεν είναι δικός σου αλλά κάποιου άλλου προσώπου. Αυτό το πρόσωπο δεν έχει κάποια χρήματα στην άκρη; Χρεωστική κάρτα δεν έχει; Γιατί δεν του πληρώνεις τον λογαριασμό μέσω ίντερνετ με την δικιά του κάρτα, αφού πρώτα του εξηγήσεις τι θα κάνεις;

 

Επίσης, αν είναι τεχνολογικά αναλφάβητο άτομο και δεν ξέρει να χειρίζεται υπολογιστή/κινητό/ίντερνετ, γιατί δεν του εξηγείς ότι πηγαίνοντας μόνο 1 φορά στην τράπεζα μπορεί να ζητήσει να πληρώνει με πάγιες εντολές τον συγκεκριμένο λογαριασμό κάθε μήνα που θα βγαίνει και ότι δεν θα ξαναχρειαστεί να ασχοληθεί με αυτό τον λογαριασμό ποτέ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κλεινοντας θα ηθελα να πω τα εξης :

 1) Ο λογαριασμος δεν ηταν δικος μου αλλα αλλου προσωπου , (εξυπηρετηση εκανα ξινο με βγηκε ) και

 2) Δεν εχω καταθεση ουτε μισο ευρω σε καμια τραπεζα.

 3) Για καποιες κουβεντες που ειπα πχ ζομπι κλπ ζητω συγγνωμη οσους εθιξα ,αλλα πεστε μου

  οι πιο πολλοι γυρω μας  ετσι δεν εχουν γινει;  Ευτυχως οχι ολοι.

Xθες παντως το επιχειρημα σου ηταν οτι σ'αρεσει να περπατας ως το καταστημα,  εξ'ου και οι μη ηλεκτρονικες πληρωμες κι οτι οσοι σου ειπαν την εναλλακτικη των ηλεκτρονικων πληρωμων ειναι απλως ζομπι. Σημερα αυτα τα επιχειρηματα μετατραπηκαν/μεταλλαχθηκαν στο οτι εξυπηρετουσες τριτο και δεν εχεις ευρω σε τραπεζες.

 

Θελω να πω, μας τα μασας λιγακι κι εσυ...

 

Τεσπα στην επομενη "εξυπηρετηση σε τριτο" θελω να πιστευω οτι θα εχεις προνοησει "να εχεις μερικα ευρω" για να πληρωσεις ηλεκτρονικα. Αν δε σου δινοταν αυτο το option (βλεπε ορισμενες δημοσιες υπηρεσιες) τοτε βρισε ελευθερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι υπάλληλοι της Voda και της κάθε Voda που όταν πληρώνεις με μετρητά στο γκισέ τα περνάνε σε κάποιο software, είναι ζόμπι και αυτοί; 

 

Θα μας άρεσε αν και ο υπάλληλος όταν του έδινες τα λεφτά, πήγαινε πίσω σε μια αποθήκη με χιλιάδες βιβλία για να βρει που έχει περασμένο τον λογαριασμό σου και να γράψει με το χέρι στην καρτέλα σου ότι πλήρωσες;

 

Έλεος με την τεχνοφοβία - σε τεχνολογικό forum...

 

Ιδιωτική εταιρία είναι, ότι θέλει κάνει (εφόσον παραμένει εντός νόμου). Θα 'πρεπε να χει έξτρα χρέωση άμα πληρώνεις εκεί, γιατί απασχολείς υπάλληλο για μια δουλειά που μπορεί να γίνει με άλλους τρόπους και πιο εύκολα και σε λιγότερο χρόνο και για τους 2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...