Προς το περιεχόμενο

[IP wifi camera] Digoo DG-M1Q 960P @ Banggood @ 14$ (13€) [ΤΕΛΟΣ]


DrNick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου ήρθε κι εμένα την προηγούμενη εβδομάδα (μπράβο ταχύτητα!). Μπόρεσα να τη συνδέσω στο δίκτυο και να τη δω μέσα από το tablet που ήταν στο ίδιο δίκτυο. Δε δοκίμασα με mobile data. Μόλις δω θα ενημερώσω. 

 

Μέτρια η εικόνα αλλά δεν ξέρω τι έπρεπε ακριβώς να περιμένω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου χει έρθει και εμένα από την προηγούμενη βδομάδα και παίζει μια χαρά μέσα απο οποιοδήποτε wifi αλλά και με mobile data.

Φυσικά όταν την έβαλα το πρώτο πράγμα που έκανα είναι να ψάξω για αναβάθμιση firmware την οποία και είχε και έκανα (κατέβασε το firmware 22.0.0.15)

Καλή εικόνα (για την τιμή), μια χαρά νυχτερινή λειτουργία και μέτριο android app... το desktop app δεν με ενθουσίασε καθόλου παίζει οκ.

Αυτό που πρέπει να αναγνωρίσω σαν μεγάλο θετικό είναι πως όσο και αν το πίεσα δεν είδα disconnects απο άλλα δίκτυα, Mobile data κτλ (κάτι σύνηθες με οποιαδήποτε άλλη ip camera ως τώρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σκεφτείτε οτι με 18-20 ευρω παιρνεις (εχουμε πολλες τετοιες προσφορες που τρεχουν σχεδον συνεχεια) μια που εχει και pan + tilt δυνατοτητες, γιατι ειναι να τρελαίνεσαι στα 13 ευρω για μια που δεν τα εχει αυτα και δεν εχει και το τροφοδοτικο που 1-2-3 ευρω αξιζει οπως και να εχει;

 

Τι ειναι το Pan / tilt :

 

 

commercialpantilt.jpg

 

Δεν ξερω ποσο εχει αλλου, δεν την βρηκα λιγο που εψαξα, αλλα η τιμη μου φαινεται νορμαλ και οχι κατι περιεργο.

Υπάρχει κάποια τέτοια στα 18-20 ευρώ αυτή την στιγμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά, αν η συγκεκριμένη κάμερα υποστηρίζει rtsp, τότε μπορεί κάποιος να βλέπει εικόνα από πολλές 3rd party εφαρμογές από το κινητό του (κάι μέσω 4G).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπάρχει κάποια τέτοια στα 18-20 ευρώ αυτή την στιγμή;

 

Μπορεις να ψαξεις, οπως γραφω και στο quote συχνα μπαινει η τιμη, σε escam και σε sricam. Και σε digoo λιγο φτηνοτερα μονιμα σχεδον.

Σήμερα παρέλαβα την εν λόγω κάμερα αλλά απ' οτι καταλαβαίνω δεν μπορείς να έχεις πρόσβαση με mobile data. 

 

Το έχει καταφέρει κανείς;

 

Εριξα μια παραγγελια 3-2-2017 αλλα ακομα δεν ηρθε, περιμενω.

 

 

Οσοι παραλαβατε τι χρωμα σας ηρθε; Γιατι κατω γραφει οτι στελνουν τυχαια χρωμα μεταξυ μαυρης και ασημι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γνωρίζετε εάν κάνει για εξωτερικό χώρο που τη χρειάζομαι;

 

 

Οχι βεβαια, δεν κανει για εξωτερικο χωρο. Δεν ειναι αδιαβροχη κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι βεβαια, δεν κανει για εξωτερικο χωρο. Δεν ειναι αδιαβροχη κλπ.

Έχεις να προτείνεις κάποια αντίστοιχη που να είναι εξωτερικού χώρου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συγκεκριμένες είναι καλές αν υπάρχει wifi access point σε ακτίνα μικρή χωρίς να παρεμβάλονται πολλοί τοίχοι. Αν υπάρχουν τοίχοι ή αν μπούν σε διαφορετικό όροφο είναι δραματικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά όταν την έβαλα το πρώτο πράγμα που έκανα είναι να ψάξω για αναβάθμιση firmware την οποία και είχε και έκανα (κατέβασε το firmware 22.0.0.15)

Καλή εικόνα (για την τιμή), μια χαρά νυχτερινή λειτουργία και μέτριο android app... το desktop app δεν με ενθουσίασε καθόλου παίζει οκ.

Για αναβάθμιση τη συνδέεις απλά στον υπολογιστή; Desktop app της digoo? Έχεις δοκιμάσει άλλο onvif?

 

Οσοι παραλαβατε τι χρωμα σας ηρθε; Γιατι κατω γραφει οτι στελνουν τυχαια χρωμα μεταξυ μαυρης και ασημι.

Μαύρο παρήγγειλα, μαύρο ήρθε (με άσπρο καλώδιο USB!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μαύρο παρήγγειλα, μαύρο ήρθε (με άσπρο καλώδιο USB!).

 

Δεν παρηγγειλες μαυρο, δεν ειχε επιλογη χρωματος τουλαχιστον μια μερα μετα που παρηγγειλα και εγω. Στο προιον που επιλεγεις για να προχωρησεις, εχει μονο ενα που ενω το δειχνει μαυρο στην φωτο, οπως ξαναγραψα και οπως ειδα λιγα λεπτα μετα την παραγγελια μου, λεει κατω στον πινακα χαρακτηριστικων οτι στελνουν τυχαια χρωμα. Βαζω το σχετικο σημειο για οποιον δεν το εχει δει/προσεξει:

 

post-83099-0-00994500-1487692711_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...