Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες και βίντεο που «αυτοκαταστρέφονται» παρουσιάζει το Viber


Panos1221

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμένα μπορείτε ρε παιδιά να μου πείτε γιατί το viber είναι τόσο πολύ διαδεδομένο στην Ελλάδα, ενώ το whatsapp όχι;

γιατι το μωβ παντα κερδιζει εναντι του πρασινου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άθλια εφαρμογή το viber σε σχέση με τα υπόλοιπα (whatsapp, signal, etc...). καταναλώνει άπειρους πόρους και εξαντλεί την μπαταρία σε χρόνο dt... και η ποιότητα voice & video call πολύ κατώτερα του ανταγωνισμού... ο μόνος λόγος που διατηρείται είναι εξαιτίας του installed base, που στην Ελλάδα έχει πιάσει καλά..

Standalone desktop application γαρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άθλια εφαρμογή το viber σε σχέση με τα υπόλοιπα (whatsapp, signal, etc...). καταναλώνει άπειρους πόρους και εξαντλεί την μπαταρία σε χρόνο dt... και η ποιότητα voice & video call πολύ κατώτερα του ανταγωνισμού... ο μόνος λόγος που διατηρείται είναι εξαιτίας του installed base, που στην Ελλάδα έχει πιάσει καλά..

 

Εσείς που αλλάζετε app κάθε μέρα έχετε «σπάσει» τα νεύρα στους υπόλοιπους… skype για να μιλάς με τον Νίκο, viber για την Mερούλα, facebook για την Άννα, whatsapp για τον Κώστα, αι σιχτιρ όλοι σας! Μια «εφαρμογή ανα άτομα» έλεος!

 

Ontopic

 

Θα θέλει η π@@@τ@ν@ να κρυφτεί και η χαρά …κτλ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Με την νέα αυτή λειτουργία η οποία είναι διαθέσιμη στις εκδόσεις του iOS και του Android, δίνεται η δυνατότητα «αυτοκαταστροφής» ενός μηνύματος σε ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα από τη στιγμή που θα διαβαστεί από κάποιον χρήστη."

Ερώτηση: εάν έχω android μπορώ να στείλω σε windows phone τέτοιο μήνυμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη λειτουργία την έχει και το bbm της blackberry εδώ και χρόνια. Αλλά ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ενώ το bbm είναι διαθέσιμο για Android κάνεις δεν το χρησιμοποιεί. Προσωπικά το θεωρώ το καλύτερο του είδους. Και σίγουρα το πιο ασφαλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ την απορία του psaris έχω. Με τα screenshots τι γίνεται; Εντάξει τα βίντεο, αλλά τις εικόνες τις τραβάς αμέσως και τις αποθηκεύεις.

Όσο για την αποδοχή του viber, εγώ πιστεύω ότι ήταν λόγω του ότι δε χρειαζόταν να προσθέσεις επαφές και τις έπαιρνε από τον τηλεφωνικό κατάλογο. Δεν ξέρω αν αυτό το έκανε και το whatsapp όμως γιατί δεν το έβαλα ποτέ. Επίσης ήταν και η χρέωση. Δεν ήταν το ποσό (1 δολαριο νομίζω ζητούσε) αλλά το ότι αφού υπήρχε κάτι τζάμπα γιατί να πληρώσουμε για κάτι άλλο;

Εδώ τώρα όμως μου έρχεται στο μυαλό και μια άλλη συζήτηση που γίνεται κατά καιρούς εδώ, αυτή της πειρατείας, ιδίως στις ταινίες. Πολλοί υποστηρίζουν ότι αν έβρισκες ότι ήθελες σε λογικές τιμές δεν θα υπήρχαν παράνομες ταινίες. Αν κρίνουμε από το γεγονός ότι κανείς στην Ελλάδα δεν έδωσε ένα δολάριο για κάτι το οποίο ήταν καταξιωμένο ήδη και με μεγάλη βάση στο εξωτερικό και προτίμησαν όλοι το τζάμπα, ας σκεφτούμε τι ποσό θα ήμασταν διατεθειμένοι να πληρώσουμε για να βλέπουμε ταινίες; Νομίζω ότι αν μας έδιναν κανά 10-20 ευρώ το μήνα για να βλέπουμε από τα συνδρομητικά καλά θα ήταν. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nothing new, τα Secret Messages = End to End με αυτοκαταστροφή υπάρχουν εδώ και χρόνια στο Telegram.

 

Seriously? Το οποίο το χρησιμοποιεί ποιός ακριβώς? Αυτός που έφτιαξε την εφαρμογή και εσύ...? 

 

Λίγο επαφή με την πραγματικότητα παιδιά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Seriously? Το οποίο το χρησιμοποιεί ποιός ακριβώς? Αυτός που έφτιαξε την εφαρμογή και εσύ...? 

 

Λίγο επαφή με την πραγματικότητα παιδιά... 

Ναι έχεις δίκιο λίγη επαφή με την πραγματικότητα δεν θα σε βλάψει: https://telegram.org/blog/100-million

 

Ένα χρόνο πριν είναι το Link που σου παρέθεσα 100,000,000 ενεργοί χρήστες τον μήνα με 15,000,000,000 μηνύματα την ημέρα. Βέβαια την χρησιμοποιούμε όμως ο Pavel και εγώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...