Προς το περιεχόμενο

Apple, Facebook, Google, Twitter και Microsoft στρέφονται δικαστικά εναντίον του κλεισίματος των αμερικανικών συνόρων


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ετσι ακριβως. 

 

Καταραμενε Τραμπ εσυ θα φταις αμα βαλουν βομβα οι Τζιχαντιστες (απελευθερωτες των Ισλαμικων δικαιωματων κατα της κακιας δυσης αλλα υπερ παραμονης) στην NY και σκοτωθει ο θειος, του 3ου ξαδερφου του μπατζανακη μου, απο την Αστόρια που θα εχει παει να αγορασει πασχαλινά αυγα.

 

 

Ναι και όχι η πολιτική των 10-15 τελευταίων ετών που κακώς δε συνεχίστηκε από τη Χίλαρι λόγω του ''προβληματικού'' electoral college.

 

Aυτή η περίπτωση ήταν απλή παιδιά,διαλέγεις το διάβολο που δεν ξέρεις,όχι αυτόν που ξέρεις(Χίλαρι).

Εξάλου ο Τραμπ έχει και γαμώ τα γέλια με την καλή έννοια :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Άρα έχεις πρόβλημα λόγου γραπτού κ μάλλον προφορικού σε ότι αφορά λεξιλογιο. Γιατί όταν χρησιμοποιείς λάθος λέξεις για άλλο νόημα αυτό σημαίνει. Επειδή το κάνουν "ολοι" όπως λες δε σημαίνει ότι είναι και σωστό. Τι πάει να πει φιλολογικά και κουραφέξαλα, όταν ξέρω να λύσω μια 2βάθμια εξίσωση είμαι μαθηματικός; Να χρησιμοποιείτε σωστές λέξεις με τις σωστές έννοιες αν θέλετε να σας παίρνουν στα σοβαρά. Πες πως αύριο γίνεται μόδα να λέμε τον εξαεριστήρα τον απορροφητήρα, πάει να πει ότι είναι σωστό; 

 

Αν σε ενόχλησε τόσο πολύ η λανθασμένη χρήση του όρου εκ μέρους μου την παίρνω πίσω. Καλό είναι όμως να βλέπουμε το δάσος.

 

Κανοντάς λοιπόν αυτό, μετα λύπης μου βλέπω απο το thread οτι πολλοί συνάνθρωποί μου έχουν κάνει μια στροφή προς ακραίες φιλοσοφίες ενάντιες στον ανθρωπισμό και την κοινή λογική. Σε όλους αυτούς εύχομαι πραγματικά αν χρειαστούν ΠΟΤΕ την βοήθεια του γείτονα τους, να βρούν την πόρτα του ανοιχτή. 

 

Για μένα εδώ κλείνει το θέμα, αν προσέβαλα κανέναν που δεν το άξιζε...νερό κι αλάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλαμε τα σχολια ενα και ενα αν ειχα ποπ κορν θα ειχα ανοιξει καμια δεκαρια σακουλες με αυτα και με εκεινα... 

 

ειναι λυπηρο παντως που νεοι ανθρωποι θεωρουν οτι το "ξενο" σωνει και ντε ειναι κακο , ηρθε να τους "αλλοιωσει" να τους "επιβληθει" και μιλαμε συναμα για εναν "λαο" που μονιμα ειναι της λογικης μακρια απο τον κωλο μου και ας ειναι δυο δακτυλα.

 

οι ιδιοι ανθρωποι λενε ως παραδοση "τις εκκλησιες" και την επιβολη του θρησκευματος (γιατι εκει το πατε - γιατι ποτε κανενας δεν γυρισε να πει ειναι προσβλητικος ο μπαλος η το πανηγυρι και να απαγορευθουν).

 

οι ιδιοι βεβαια ξεχνανε πως ο "δικος" τους "καθαριος" "λαος" οτι βγηκε "εξω" και με την ιδια "λογικη" και "διεφθειρε" αλλους πολιτισμους και πολιτες.

 

και τελος ξεχνανε ποσο υποκριτες ηταν οι "προγονοι" "τους" οταν καναν την ιδια παπαρια σε προσφυγες απο την μικρα ασια (και υπαρχουν ερευνες και στοιχεια οχι πιπες) . 

 

ειναι οπως το "ανεκδοτο" : "εγω ειμαι ρατσιστης? αυτος ειναι αραπης... "

 

α και κατι τελευταιο αυτοι που κραζουν την τωρινη κυβερνηση (οσο σαπια και να ειναι ) ξεχνουν οτι και οι προηγουμενες τα ιδια σκατα ηταν οσους βολευουν τωρα αυτοι ειχαν βολεψει και αλλοι παλαιοτερα. και οι τραμπουκοι (που θελουν οι συγκεκριμενοι τυποι να ανεβουν ) τα ιδια σκατα θα σας κανουν . 

 

αλλα δεν πειραζει γιατι? "ειναι δικα μας παιδια" 

 

ελληνας : αλλαγη θελω χωρις να αλλαζει τπτ... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το να συγκρίνεις πραγματικούς πρόσφυγες(1922) με τους σημερινούς ''απογοητευμένους τουρίστες'' που μόνο από τη Συρία δεν είναι,αποτελεί ύβρη :-)

 

Εξάλου είναι θέμα ότι με το όλο μπάχαλο που γίνεται,αυτοί που δικαιούνται πραγματικά άσυλο ''χάνονται''...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο στη Apple που ξεμπροστιαζει τον Tραμπ, ο οποιος βαζει να δουλευουν 10χρονα κινεζακια στις οικοδομες του και στα καζινο για μερικα δολαρια, χρωσταει καμια 13αρα δις σε φορους και πουλαει  σπιτια με κατασκευαστικα προβληματα.

Σα να μην εφτανε αυτο τους λεει οτι δεν πιανουν  σωστα τα πραγματα στο σπιτι γι΄αυτο και δε λειτουργουν σωστα η βαζουν πολυ δυναμη και τα λυγιζουν,σε μια περιπτωση  παραδεχτηκε οτι οντως υπαρχει σφαλμα αλλα θελει και λεφτα να τους τα επισκευασει.

Παρολα αυτα τα προβατα συνεχιζουν να τον υποστηριζουν και τον ψηφιζουν...   Oh wait...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το να συγκρίνεις πραγματικούς πρόσφυγες(1922) με τους σημερινούς ''απογοητευμένους τουρίστες'' που μόνο από τη Συρία δεν είναι,αποτελεί ύβρη :-)

 

Επειδή μωρέ και εσύ όταν έχεις τις μαύρες σου και είσαι λίγο απογοητευμένος με την κατάσταση στην Ελλάδα παίρνεις το φουσκωτό σου καταχείμωνο και βγαίνεις οικογενειακή τσάρκα στο φουρτουνιασμένο πέλαγος.

 

Με άλλα λόγια δεν ενδιαφέρει κανέναν το τι αποτελεί ύβρη για εσένα.

 

Πόσα ξενοφοβικά παραληρήματα χωράνε σε ένα thread άραγε?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Προβληματικό επειδή βγήκε ο Trumpf ενώ θα λέγαμε οτι λειτούργησε as intended αν έβγαινε η Χίλαρυ ας πούμε. Ξέρεις για ποιό λόγο λειτουργεί το Electoral College έτσι όπως λειτούργησε ή μπά;

 

Όχι δεν είπα αυτό. Αναφερθηκα απλά στην πραγματική διαφορά ανάμεσα στους 2 υποψήφιους (ως προς τον αριθμό των ψήφων) και τα σχόλια πως "η πλειοψηφία των πολιτών τον ψήφισε".

 

Επίσης αν νομίζετε πως ο Τραμπ μας νοιάζεται, περιμένετε απλά να έρθει η ώρα που θα χρειαστεί να ασχοληθεί μαζί μας...

 

Για μένα το να συγκρίνεις πραγματικούς πρόσφυγες(1922) με τους σημερινούς ''απογοητευμένους τουρίστες'' που μόνο από τη Συρία δεν είναι,αποτελεί ύβρη :-)

 

Εξάλου είναι θέμα ότι με το όλο μπάχαλο που γίνεται,αυτοί που δικαιούνται πραγματικά άσυλο ''χάνονται''...

Σοβαρά τώρα?
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καταρχήν τσέκαρε το διαχειριστικό σου προνόμιο.

 

Ναι σοβαρά,γιατί που διαφωνείς?

"Καταρχάς".

 

Και πριν αγανακτήσετε με τη διαχείριση, να διαβάζετε 2 και 3 φορές τι γράφετε πριν το ποσταρετε. Οι προσωπικές προσβολές δεν έχουν καμία θέση σε ένα φυσιολογικό διάλογο.

 

Και τέλος, διαφωνώ, γιατί όσα γράφεις για τη σύσταση και τις προθέσεις των προσφύγων είναι εκτός τόπου και χρόνου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Καταρχάς".

 

Και πριν αγανακτήσετε με τη διαχείριση, να διαβάζετε 2 και 3 φορές τι γράφετε πριν το ποσταρετε. Οι προσωπικές προσβολές δεν έχουν καμία θέση σε ένα φυσιολογικό διάλογο.

 

Και τέλος, διαφωνώ, γιατί όσα γράφεις για τη σύσταση και τις προθέσεις των προσφύγων είναι εκτός τόπου και χρόνου.

 

Εφόσον οι προσωπικές προσβολές ορθά δεν έχουν θέση σε φυσιολογικό διάλογο γιατί ο χαρακτηρισμός ''Νεάτερνταλ'',σε μερίδα γονέων?

Κανείς δεν είναι τέλειος δεν πειράζει,αλλά δεν μου δικαιολογείς τη διαφωνία και φυσικά κανείς δε μπορεί.

Όποιος διαφωνεί απλά χωρίς αιτιολόγηση, αγνοεί την πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα χαζομάρα είναι . Η απόφαση υπήρχε επί μπαμια για 6 χώρες και ο τραμπάκουλας πρόσθεσε ακόμα την Συρία σε ΗΔΗ απόφαση.  Ο πόλεμος μεταξύ τραμπ και τεχνολογικών κολοσσών είναι στο προσκήνιο και έχουμε ένα power play σε εξέλιξη. Καμμια εταιρία δεν σήκωσε σημαία πριν .Απλά τώρα λίγο το φέρτε πίσω εργαστάσια , άρχισε να φοβίζει .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω για την Αμερικη η οποια ειναι κατασκευασμα μεταναστων και φονεας και δημιουργος προσφυγων ανα τον κοσμο

αλλα η Ελλαδα δεν μπορει να θρεψει οχι λαθρομεταναστες οχι μεταναστες οχι προσφυγες αλλα ουτε ξανθους γαλανοματηδες αγγελους

Ο κοσμακης τρωει και πεθαινει στα σκουπιδια και παμε να το παιξουμε φιλανθρωποι

Τις αμαρτιες και τα εγκληματα των πλουσιων χωρων καλειται να τα φορτωθει η ψωροκωσταινα με την ανυπαρκτη κυβερνηση

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εφόσον οι προσωπικές προσβολές ορθά δεν έχουν θέση σε φυσιολογικό διάλογο γιατί ο χαρακτηρισμός ''Νεάτερνταλ'',σε μερίδα γονέων?

Κανείς δεν είναι τέλειος δεν πειράζει,αλλά δεν μου δικαιολογείς τη διαφωνία και φυσικά κανείς δε μπορεί.

Όποιος διαφωνεί απλά χωρίς αιτιολόγηση, αγνοεί την πραγματικότητα.

Υπάρχει τεράστια διαφορά αν πω πως "ο Τραμπ είναι φασίστας και μλκας" από το να το πω για σένα ενώ σε έχω "απέναντι μου" και συζητάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Apple, το Facebook, η Google, το Twitter και η Microsoft και οι αλλες εταιριες που εχουν την εδρα τους στην αμερικη η σε καποιο φορολογικο παραδεισο?!που εχουν τα εργοστασια τους στην αμερικη η σε καποια ασιατικη χωρα με φτηνα εργατικα χερια?!γαιτι υπερασπιζεστε τις εταιριες δεν μπορω καταλαβω πρεπει να ειστε μετοχοι!!!!
2)γιατι δεν λενε τιποτα στην τουρκια??που καθε μουσουλμανος μπορει να παει χωρις βιζα??αποδεδειγμενα στην ελλαδα ειναι μεταναστες απο καθε χωρα του πλανητη ειναι μουσουλμανοι και θελουν να περασουν στην ευρωπη,αναρωτηθηκατε ποτε γιατι δεν ειναι κανενας χριστιανος?
3)εχετε παει μεταναστες σε ξενες χωρες??οταν πατε εκει σεβεστε τους νομους της χωρας που σας φιλοξενη??οι μεταναστες εδω γιατι δεν τους σεβονται?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τεράστια διαφορά αν πω πως "ο Τραμπ είναι φασίστας και μλκας" από το να το πω για σένα ενώ σε έχω "απέναντι μου" και συζητάμε.

 

Εντελώς ανάλογη περίπτωση με τους γονείς ''Νεάτερνταλ''.

Ο χαρακτηρισμός,που ήταν αναφορά άλλου ατόμου, αφορούσε αυτή τη μερίδα που κάνει κάτι νομίζωντας

ότι θα επικροτηθεί από ξένα ΜΜΕ.

Δεν αφορούσε συζήτηση εδώ ή κάποιον προσωπικά,είναι ξεκάθαρό αυτό,εξάλλου έχω ξαναπεί τη γνώμη μου για αυτούς που γράφουν σε social media,forum ότι το 99,99% υποστηρίζει κάτι για λόγους εντυπωσιασμού,κανείς δεν έχει και ούτε θέλει να βοηθήσει κάποιο πρόσφυγα(γνήσιο ή μη).

 

Εσύ κρίνεις και αυτή είναι και η δουλειά σου,κανένα πρόβλημα.Δεν με απασχολεί αυτό.

Το θέμα για μένα είναι η διαφορετική αντιμετώπιση(δε συμφωνώ με αυτούς και τους αποκαλώ Νεάτερνταλ αλλά μη μου τους λες αυτούς βλαχαδερά γιατί εγώ αυτούς τους παω) σε κοινωνικό επίπεδο,όχι σε επίπεδο φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...