Προς το περιεχόμενο

Castlevania [2017] Netflix


Getta Robo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά στις παραγωγές του Netflix είμαι προετοιμασμένος ότι θα δώ οπωσδήποτε στοιχεία προώθησης της λεγόμενης "απο-ευασθητοποίησης των σεξουαλικών ταμπού".

Σε αυτόν τον τομέα το Netflix και κάθε Netflix το έχουν καταφέρει σε μεγάλο βαθμό, διότι αυτές οι σκηνές με βρίσκουν εδώ και καιρό αδιάφορο ως προς το σεξουαλικό τους περιεχόμενο, αρκεί όμως αυτό που βλέπω να εξυπηρετεί την εξέλιξη της ιστορίας.

Για την παρούσα σκηνή, ώς μέρος της ιστορίας του Alucard όπως παρουσιάζεται στη σειρά, δεν έχω ιδιαίτερες ενστάσεις, αντίθετα δείχνει πόσο διψασμένος ήταν ο φίλος μας για ανθρώπινη επικοινωνία και επαφή. Τώρα θα πεί κάποιος ότι αυτό μπορούσαν να το δείξουν με 1000+2 διαφορετικούς τρόπους.

Συμφωνώ, οπότε όταν θα φτιάξουμε το δικό μας Netflix, θα φροντίσουμε στις δικές μας παραγωγές να είμαστε κάπως πιό συγκρατημένοι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
12 λεπτά πριν, panther_512 είπε

όταν θα φτιάξουμε το δικό μας Netflix, θα φροντίσουμε στις δικές μας παραγωγές να είμαστε κάπως πιό συγκρατημένοι.

Άντε, τι περιμένουμε τότε; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρκετά καλή η νέα season. Ήταν κάπως ποιο αδύναμη από την προηγούμενη, αλλά βλέπονταν, άσχετα εάν είχε μερικά άκυρα πράγματα.
 Ελπίζω,  η τετάρτη να έχει καλύτερο villain.
 Πιστεύω πως θα μπορούσαν να μην έβαζαν καθόλου τον Alucard στη νέα season και να έδειχναν λίγο περισσότερο Isaac. Μιας και η ιστορία του alucard δεν ήταν και κάτι το σημαντικό.

 Επίσης, μην συγκρίνετε την σειρά με τα παιχνίδια. Μπορεί να βασίζετε σε αυτά, αλλά δεν έχει καμιά σχέσει με αυτά. Ποιο πολύ είναι ένα alternative universe castlevania με τους ίδιους χαρακτήρες, αλλά με διαφορετικό story, κάτι σαν τα lords of shadows. 
 
Και για τα παιχνίδια που βασίζετε κάνει καλή δουλειά. Εντάξει, μπορεί να είναι ιστορική σειρά και να δημιούργησε ένα είδος(ποιο πολύ το symphony of the night), αλλά από ιστορία δεν ήταν κάτι το τρομερό(αυτό ισχύει και για τα παλιά και το reboot).

Επίσης τι weebika λέτε; Αμερικάνικο cartoon είναι,όχι anime. Ποιο πολύ μου θυμίζει το spawn the animated series πάρα κάποιο anime. 


 

Spoiler
 
 
 
 
Spoiler

Λέτε ο alucard να επιστρέψει ως villain σε κάποια season;
 Εγώ πιστεύω πως θα μπορούσε. Γιατί δεν νομίζω να δείξουν τους απόγονους belmont.
Και από το τέλος της season, από ότι κατάλαβα θα αργήσουν αρκετά να επιστρέψουν τον δράκουλα στην σειρά. 

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
9 ώρες πριν, Thresh είπε

13 Μαΐου βγαίνει η 4η season.

Και τελευταία..με νέα σειρά spin off στο ίδιο σύμπαν να ετοιμάζεται

https://www.ign.com/articles/castlevania-to-end-in-season-4-spinoff-series-planned-at-netflix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ψιλο οκ απο μενα η τελευταια season.

Ναι μεν ειχε τις διαφορες στιγμες της στους κακους των 2 πλευρων(δεν γινομαι πιο συγκεκριμενος λογω spoiler),πιο δραστηριος ο Alucard(ευτυχως)αλλα δεν μου πολυ αρεσε ο ρυθμος/πλοκη της, ο Germain και η καταλληξη των Isaac/Hector.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα στο επεισόδιο 3 και μου φαίνεται decent πάντως χωρίς να έχει κάτι σουπεργουαου. Θα επανέλθω μόλις αξιωθώ και δώ και τα υπόλοιπα γιατί υπερισχύει ο ύπνος τελευταία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τέλος η σειρά!

Πάρα πολύ ικανοποιημένος! Το climax εκρηκτικό και με διάρκεια, ενώ έδειξε έντονα τις video-game ρίζες της σειράς. 

Το τέλος κάπως το παρατραβήξανε.

Επειδή όμως μου άρεσε πάρα πολύ τους συγχωρώ 🙂

Σε γενικές γραμμές η σειρά είναι από τις καλύτερες που έχω δεί και λυπάμαι που τελείωσε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...