Προς το περιεχόμενο

Hp OfficeJet Pro 8600 φθηνα μελανια


lak10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχω τον Hp OfficeJet Pro 8600 και πληρωνω για τα μελανια 90 ευρω υπαρχει καποια πιο φθηνη λυση χωρις να κινδυνευει να χαλασει ο εκτυπωτης? τα @work τι λενε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

90ευρώ έχει όλο το πακέτο με τα 4 μελανιά XL

γενικά ο 8600 είναι "κελεπούρι" γιατί τυπώνει φθηνά και καταργήθηκε. Πρόσεχε με μαιμουδες μην πάθεις  καμιά ζημιά και μετά αναγκαστείς να πάρεις άλλο μηχάνημα και πλέον να ξέρεις ότι δεν βρίσκεις τέτοιο μηχάνημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γιατί δεν παίρνεις συμβατά (όχι τα σαβούρια τα @work φυσικά ότι έχω πάρει απο εκεί είναι απαράδεκτο)

εγώ μόνο με συμβατά άλλων εταιρειών δουλεύω και δεν είχα ποτέ πρόβλημα

Επεξ/σία από linaki_ath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>γιατί δεν παίρνεις συμβατά (όχι τα σαβούρια τα @work φυσικά ότι έχω πάρει απο εκεί είναι απαράδεκτο)</p>

<p>εγώ μόνο με συμβατά άλλων εταιρειών δουλεύω και δεν είχα ποτέ πρόβλημα</p>

 

Έχεις κάποια πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να κανείς πάρα πολλές εκτυπώσεις για να παραπονιέσαι για το κόστος των μελανιών, γιατί μπορεί ως απόλυτες τιμές να είναι ακριβά, αλλά βγάζουν παρά πολλές σελίδες.

 

Α)Οπότε, ρίξε μία ματιά στο eBay για συμβατά επαναγεμιζομενα άδεια δοχεία μελάνης και γέμιζε τα μόνος σου

Β)Εάν βαριεσαι την παραπάνω διαδικασία πάρε κάποιον καινούργιο Epson L/Canon που είναι με σύστημα ink tank.

Μόνο με αυτούς θα έχεις φθηνότερη εκτύπωση, αλλά θα χάσεις σε ταχύτητα κ ευκολίες duplex printing/adf.

 

Προφανώς τα παραπάνω αξίζουν μόνο εάν κανείς πάνω από ~300σελιδες εκτυπώσεις σταθερά/μήνα η εκτυπώνεις φωτογραφίες κοκ.

 

Υ.γ Εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τα @works- εκτος ότι βγάζανε το ~2/3 των εκτυπώσεων των εργοστασιακών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, μέχρι τις 15/2 τρέχει αυτό, να ξέρεις.

φιλε με εσωσες πηρα 2 950xl τα αλλα χρωματα ειναι στη μεση ακομα. τυπωνω 300 σελιδες τον χρονο περιπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και να λήξουν δεν θα έχει θέμα. Δεν μου έχει πάθει ποτέ κάτι hp μελάνι της σειράς 950-951. Εγγύηση δεν θα έχει. Πάντως το 950 το έπαιρνα 26 και τώρα πήγε 34.9 αν δεν έχει προσφορά.

Επεξ/σία από achilles_g_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε με εσωσες πηρα 2 950xl τα αλλα χρωματα ειναι στη μεση ακομα. τυπωνω 300 σελιδες τον χρονο περιπου

Οπότε με ένα μελάνι βγάζεις ~7ετια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...