Προς το περιεχόμενο

Aποριες για mpchc


nickvas19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αισθάνομαι υποχρεωμένος να γράψω πως ύστερα από πολύωρες δοκιμές και προσπάθειες για να λύσω

το πρόβλημα κατέληξα πως ειναι θέμα των drivers και όχι των media players και θα το τεκμηριώσω διότι

εγκατέστησα και άλλους MP και μου έκανε τα ίδια οι drivers που δημιουργούν το πρόβλημα είναι του Σεπτεμβρίου και

του Οκτωβρίου, έχω εγκαταστήσει τον driver του Αυγούστου και είναι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πάντως για να ξέρεις ότι έχει να ανανεωθεί ο mpchc απο τον ιούλιο του 2017 και έχουν σταματήσει πλέον να ασχολούνται με αυτό τον μίντια πλέιερ. Αν ψάχνεις για κάποιον παραπλήσιο σου προτείνω αυτόν 😏

Επεξ/σία από Χάρης Μυλωνίδης
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Χάρης Μυλωνίδης είπε

πάντως για να ξέρεις ότι έχει να ανανεωθεί ο mpchc απο τον ιούλιο του 2017 και έχουν σταματήσει πλέον να ασχολούνται με αυτό τον μίντια πλέιερ. Αν ψάχνεις για κάποιον παραπλήσιο σου προτείνω αυτόν 😏

Όχι kmplayer, τουλάχιστον όχι από την έκδοση 3 και μετά. Ο km ήταν ένας φοβερός Player με πολλές δυνατότητες και ρυθμίσεις αλλά από τότε που εξαγοράστηκε από την pandora tv έχει γεμίσει χαζομάρες, συν το ότι βγάζει κάθε τρεις και λίγο μήνυμα για ενημέρωση και δεν μπορείς να το απενεργοποιήσεις.
Πλέον pot player που είναι fork του km γραμμένο από τον ίδιο τον δημιουργό του km ο οποίος δεν άντεξε και αποχώρησε από τον km και ξεκίνησε παράλληλο project.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά λέω να μείνω με τον VLC προς το παρόν δεν πειράζω τίποτα γιατι βαρέθηκα

να κανω install και unistall, ευχαριστώ για τις προτάσεις σας κάποια στιγμή θα τους δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Χάρης Μυλωνίδης είπε

Για τον smplayer τι έχεις να πεις τον έχεις δοκιμάσει;

Καλός είναι. Κι αυτός είναι fork του mpc με ανανεωμένο interface.

5 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

Παιδιά λέω να μείνω με τον VLC προς το παρόν δεν πειράζω τίποτα γιατι βαρέθηκα

να κανω install και unistall, ευχαριστώ για τις προτάσεις σας κάποια στιγμή θα τους δοκιμάσω.

Έχει portable έκδοση αν δε θέλεις να κάνεις εγκαταστάσεις.

https://portableapps.com/apps/music_video/potplayer-portable

Το "setup" που κάνει, στην ουσία αποσυμπιέζει τα περιεχόμενα στον φάκελο που θα του πεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Καλός είναι. Κι αυτός είναι fork του mpc με ανανεωμένο interface.

καμια απολυτως σχεση. frontend του mplayer/mpv ειναι.

fork του mpchc ειναι ο mpcbe, ο οποιος αναπτυσσεται ακομη:

https://sourceforge.net/projects/mpcbe/

παντως καλυτερα ο φιλος να χρησιμοποιησει τον smplayer μιας και εχει καλυτερη hardware υποστηριξη απο τους υπολοιπους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, 0ptimu$ είπε

Βασικά θέλω να γλιτώσω από τους codecs που βάζει πακέτο το k-lite. Χρειάζονται άραγε στα 10άρια; 

Θα δοκιμάσω τον smplayer.

Στείλε το klite αδιάβαστο και βάλε τον potplayer ή καθαρό τον mpc-hc.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
5 ώρες πριν, Vasilis T 92 είπε

Παιδιά μια βοήθεια ΣΑΣ παρακαλώ.. γιατι δεν μου παιζει βιντεο τραβηγμενα απο το Samsung Galaxy S8 ???

Δηλαδή τι ακριβώς κάνει; Μαύρη οθόνη ή βγάζει σφάλμα;

Κατέβασε το media info και στήσ' το. Στην πρώτη εκτέλεση επέλεξε στην Προβολή->Κείμενο. Μετά φόρτωσε ένα από τα βίντεο και όταν εμφανίσει τις πληροφορίες επέλεξε τες όλες και κάνε αντιγραφή και επικόλληση σε επόμενο μήνυμα.

Αν θέλεις τράβα ένα άσχετο βίντεο 2-3 δευτερολέπτων και ανέβασε το σε κανένα dropbox/google drive ή όπου αλλού θέλεις και δώσε το λινκ να το δούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, micos000 είπε

Δηλαδή τι ακριβώς κάνει; Μαύρη οθόνη ή βγάζει σφάλμα;

Λοιπον οταν εχω συνδεδεμενο το κινητο με το καλωδιο usb του στο λαπτοπ  για να περασω τα αρχεια απο το κινητο στο λαπτοπ και μολις παω να κανω μετακινηση το βιντεο που θελω να δω εκεινη την στιγμη με το ποντικη μεσα στο προγραμμα για να παιξει δεν μου το κανει μετακινηση καν

και τωρα προσεξα τυχαια οτι οτι βιντεο ειχα περασμενα μεσα στο λαπτοπ που ειναι τραβηγμενα απο το κινητο μου παιζουν κανονικοτατα μολις τα ριχνω μεσα στο προγραμμα φορτομενα απο την μνημη του λαπτοπ.....

καταλαβες?? γιατι γινετε αυτο????

Επεξ/σία από Vasilis T 92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Vasilis T 92 είπε

Λοιπον οταν εχω συνδεδεμενο το κινητο με το καλωδιο usb του στο λαπτοπ  για να περασω τα αρχεια απο το κινητο στο λαπτοπ και μολις παω να κανω μετακινηση το βιντεο που θελω να δω εκεινη την στιγμη με το ποντικη μεσα στο προγραμμα για να παιξει δεν μου το κανει μετακινηση καν

[...]

καταλαβες??

Όχι!

Κάτσε να επιδράσει ο καφές στα εγκεφαλικά μου κύτταρα και να ξαναδιαβάσω την πρώτη παράγραφο μήπως και καταλάβω...

Εν το μεταξύ, πες μου, τα βίντεο που δεν παίζουν είναι όταν τα αναπαράγεις απευθείας από το κινητό; Αυτό με τις μετακινήσεις δεν το κατάλαβα καθόλου.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...