Προς το περιεχόμενο

[Powerbank] Xiaomi Powerbank 10000mAh@banggood ~ $14.39


JohnnyX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με sg post

Με china post

Mε malaysia post

 

 

Έφαγα άκυρο και με τα 3

 

 

(Πιστεύω δεν κάνουν εξαίρεση αναλόγως το post της κάθε χώρας...Όλα περνάνε από ελενχο ώστε να δουν τι είναι και αν υπάρχει "κίνδυνος" )

 

Τι είδους "κίνδυνος" να υπάρχει??? Μα καλά εκεί στο ΕλΒελ είναι "ηλίθιοι"?? Δλδ το πακέτο επέζησε, δεν έγινε τιποτα περίεργο στο αεροπλάνο να κινδυνέψει η πτήση και ο κίνδυνος επί εδάφους στο μηχάνημα ακτινων χ που σκανάρει και βλέπει ότι είναι μπαταρίες και όχι βόμβα ποιος είναι???

 

Θα το καταλάβαινα να το έκοβε το κινέζικο αεροδρόμιο και να μην το φόρτωνε καν στο αεροπλάνο για λόγους ασφαλείας. Αλλα το να φτάνει με ασφάλεια στη χώρα προορισμού και να το κόβει το τελωνείο για θέμα ασφάλειας είναι τραγικό. Να το κόβει για τελωνειακούς λόγους (πχ απαγορεύεται η εισαγωγή του Χ αγαθού από την Ψ χώρα) να το καταλάβω. Αλλά για λόγους ασφαλειας και επικινδυνότητας δεν κολλάει.

 

Αντιστοίχως όταν αρκετά εμπορεύματα έρχονται μέσω Κίνας με κοντέινερ που δεν υπάρχει αντίστοιχος "αυστηρός" έλεγχος και ξεφορτώνονται μπαταρίες ή είδη με ενσωματωμένες μπαταρίες, εκεί δεν υπάρχει κίνδυνος??? Φαρισαϊσμός σε όλο του το μεγαλείο.

 

Δλδ ενα Blitzwolf BW-LT5 Pro που είναι πολυφακός, led κινδύνου και λειτουργεί και ως powerbank θα κοπεί στο αεροδρόμιο της Ελλάδας?

μετά το note 7 θα φοβούνται μην εκραγούν

 

Μην εκραγούν στο ελληνικό αεροδρόμιο αφού έχουν προσγειωθεί και εκφορτωθεί??? Αυτό είναι απόλυτα παράλογο.

 

Αυτό πρέπει να μας πείτε όσοι σας έκοψαν την παραγγελία. Το rejection έπεσε στο αεροδρόμιο φόρτωσης ή στον τελικό προορισμό??

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα μπαταρια για samsung κινητο και μου ηρθε κατι περιεργο. Μια θηκη-μεταλλικο καλυμμα ενος iphone 6s και μεσα κολλημενο με ταινια μια μπαταρια (που ειχα παραγγειλει).

Ισως το εκαναν για να φανει στα xray οτι ειναι ενα κινητο. Η παραγγελια εγινε Νοεμβριου- πηρα πισω τα λεφτα μου και πριν καμια βδομαδα παρελαβα και την μπαταρια. Ισως επεσα σε ξυπνιο Κινεζο! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πάντως οτι δεν φτάνουν καν στο Ελ. Βενιζέλος, εμένα δύο δικά μου έφαγαν ακυρο στην Ολλανδία και το τριτο δεν το έστειλε καν το κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Banggood 2 φορές άκυρο xiaomi power bank, όμως από eBay πωλητής στο honk kong το έστειλε κανονικά...βέβαια είχε μια τεράστια λίστα με χώρες που εξαιρούνταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αν παραγγειλω, το βαλω με register και φτασει μεχρι αεροδρομειο και ξανα πισω κινα, refund θα παρω για το προιον και τα μεταφορικα ή μονο προιον;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά απο που να παραγγειλω το xiaomi 20000mah? Παίζει να αλλάξει η τακτική στο ελλαντα ή αγοράζω απο ευρωπαϊκή αποθήκη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αν παραγγειλω, το βαλω με register και φτασει μεχρι αεροδρομειο και ξανα πισω κινα, refund θα παρω για το προιον και τα μεταφορικα ή μονο προιον;;

Το refund αφορά όλο το ποσό που πλήρωσες...αν δεν παραλάβεις παίρνεις τα φράγκα σου πίσω, εννοείται πάντα PayPal...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση : Διαφορά στο Priority Direct Mail  με απλό standard shipping with tracking number ? Ρωτάω γιατί μεν το πρώτο πάει 1,87 $ ενώ το δεύτερο 2,50 $ και θεωρητικά το πρώτο κάνει πιο γρήγορα. 

 

Σημείωση απο Babggood :Netherlands Direct Mail has been combined into the Priority Direct Mail. If you are in a European country simply choose Priority Direct Mail and it will be shipped via Netherlands Direct Mail.

 

Προσθήκη :  Priority Direct Mail is without track number.However, it is faster than the free normal mail.

Επομένως δεν παίζει tracking number αλλά απλά έρχεται πιο γρήγορα.

 

Αγορά τον προηγούμενο μήνα απο Banggood του Original Xiaomi Power Bank 2 10000mAh.

Ήρθε κανονικότατα αλλά προχθες μου έσπασαν το τζάμι του αυτοκινήτου και  παζί με το σακίδιο πήραν το το PowerBank ..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...