Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με φήμες το Samsung Galaxy S8+ θα έχει οθόνη 6,2 ιντσών Quad HD+


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aυτο που με χαλάει στα σχόλια ειναι η υποκρισια. Βγάζει η Samsung κινητό με 4GB αντί για 6; OMG ΑΠΑΤΟ. Βγάζει η Samsung κινητο και μεγαλώνει τις ιντσες (μειωνοντας ταυτοχρονα τα πλαισια); OMG ΠΑΝΤΟΦΛΑ. Βγάζει η Apple το ιδιο ακριβώς τηλέφωνο επι 4 χρονια; OMG ΕΠΟΣ ΜΕΓΑΛΗ APPLE ΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ. Βγάζει η Apple τηλέφωνο με οθονη 5,5 και πλαισια που το κανουν να μοιάζει με 8ιντσο tablet; Ω ΡΕ ΠΛΑΚΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ Η APPLE ΡΕΕΕ...

 

Μιλάμε το 2 μετρα και 2 σταθμα δεν αρκει για να σας περιγράψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελά χαρακτηριστικά! Ήθελα όμως 6GB RAM (δεδομένου του touch wiz skin που χρησιμοποιεί και είναι βαρύ) και με χαλάει λίγο και ο αισθητήρας αποτυπωμάτων που τον έβαλαν πίσω. Αφού η τεχνολογία με υπερήχους κάτω από την οθόνη υπάρχει ήδη και δουλεύει μια χαρά γιατί δεν τη αξιοποιούν; Γιατί όποιος δίνει 800€ για κινητό δεν τον χαλάει μία να δώσει άλλα 50 για να έχει τέτοιο χαρακτηριστικό...

 σε ποιο κινητο εχεις δει να κολαει ο touchwiz?

Γιατι εγω χρονια τωρα με την σειρα Note και τωρα με s7 παντα τα κινητα πετουσαν και εγω το κινητο δεν το χρησημοποιω μονο για να μιλαω...........

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να λετε ειναι η ναυαρχιδα της samsung απλα θα ειναι σφαιρατο...........και ας εχει 512κ ραμ

ε πανε παρε ενα σαπιοτηλεφωνο με 512 ραμ να σου πω εγω :P οι εφαρμογες πλεον ειναι τοσο απαιτητικες που τα 4gb σε συνδυασμο με το λογισμικο της samsung πανε βολτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 σε ποιο κινητο εχεις δει να κολαει ο touchwiz?

Γιατι εγω χρονια τωρα με την σειρα Note και τωρα με s7 παντα τα κινητα πετουσαν και εγω το κινητο δεν το χρησημοποιω μονο για να μιλαω...........

περιεργο, ειχα galaxy s3-s4-s5 και ολα ειχαν θεμα με υπερθερμανση, το λογισμικο ηταν τραγικα αργο, βημα δεν πηγαιναν, κολλουσαν μεχρι θανατου, το μονο που με εσωσε ηταν η cyanogenmod, εχω γνωστα μου ατομα με s7 egde και εχουν ελευθερη ραμ 1μιση gb αντε 2 στην καλυτερη με τα παντα κλειστα αρχιζουν ανοιγουν youtube-fb-messenger παφ 1gb και πολλες φορες ποιο κατω. Το touchwiz ειναι ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον θα πέσει το s7 που ειναι βολικο και εξω το εχουν προσφορά 360$ μαζι με το edge και το v20.

 

Βέβαια θελω να δω και το s8 τι μέγεθος θα ειναι.

Αν ποτε μπορούσε κάποιος να τρέξει μικρότερη ανάλυση θα είχαμε αρκετα μεγαλύτερη αυτονομία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε σίγουροι ότι θα υπαρχει Note 8???

 

Το μεγεθος το θεωρούσα κι εγώ μεγάλο μεχρι που πήρα το note 4. Η διαφορά ήταν μεγάλη μιας και πριν είχα ενα iPhone 4. Σε 2 μερες δεν μπορούσα να θυμηθώ πώς ζούσα με μικρότερο κινητό.

 

Το μεγερος του δεν με ενοχλησε ποτέ. Ούτε καν τωρα που φοράει θηκη UAG. Συνήθεια είναι

Ναι είναι σίγουρο. Εκείνη είναι η πραγματική ναυαρχίδα της samsung το s8 είναι ημίμετρο μπροστά στη σειρά NOTE. Πάντα έτσι ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελά χαρακτηριστικά! Ήθελα όμως 6GB RAM (δεδομένου του touch wiz skin που χρησιμοποιεί και είναι βαρύ) και με χαλάει λίγο και ο αισθητήρας αποτυπωμάτων που τον έβαλαν πίσω. Αφού η τεχνολογία με υπερήχους κάτω από την οθόνη υπάρχει ήδη και δουλεύει μια χαρά γιατί δεν τη αξιοποιούν; Γιατί όποιος δίνει 800€ για κινητό δεν τον χαλάει μία να δώσει άλλα 50 για να έχει τέτοιο χαρακτηριστικό...

 

 

περιεργο, ειχα galaxy s3-s4-s5 και ολα ειχαν θεμα με υπερθερμανση, το λογισμικο ηταν τραγικα αργο, βημα δεν πηγαιναν, κολλουσαν μεχρι θανατου, το μονο που με εσωσε ηταν η cyanogenmod, εχω γνωστα μου ατομα με s7 egde και εχουν ελευθερη ραμ 1μιση gb αντε 2 στην καλυτερη με τα παντα κλειστα αρχιζουν ανοιγουν youtube-fb-messenger παφ 1gb και πολλες φορες ποιο κατω. Το touchwiz ειναι ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.

Θα ρωτήσω κάτι, αλλά θέλω να αναλογιστείτε  πρώτα αυτό που θα πω. 

 

Μέσο όρο το S7(Edge) έχει 1.7GB RAM ελευθερα, δηλαδη το λογισμικό πιάνει γύρω στα 2GB. Μέσα στη μέρα δεν ασχολούμαι να κλείνω τις εφαρμογές πάντα και μπορεί για 1-2 μέρες να ξεχαστώ. Το τηλέφωνο συνεχιζει να πηγαίνει σφαίρα και ας "τρέχουν" από πίσω 15~20 εφαρμογές. Για να είμαι ειλικρινής έχω ανοιχτά αυτή τη στιγμή Clash of Clans, Play Store, Messenger, Viber, Outlook και Pinterest, Η διαθέσιμη υπολοιπόμενη μνήμη μου (λέει) είναι 1GB. 

 

Δεδομένων των παραπάνω, το τηλέφωνο μπορεί να κρατάει 10 εφαρμογές στο παρασκήνιο και έχει περιθώριο για άλλες 20, στο "βαρύ" TW. Μήπως ήρθε ο καιρός να σταματήσουμε τις υπερβολές με τα νουμερα και τα specs; Ποιος άνθρωπος χρησιμοποιεί σε μία συσκευή 25 εφαρμογές ταυτόχρονα, την ίδια στιγμή, για αρκετή ώρα, τις αφήνει ανοιχτές για λίγη ώρα, και τις ξαναχρησιμοποιει όλες πάλι..καθημερινά; Αυτός που κάνει όλα αυτά θέλει 6GB RAM, αλλά ευτυχώς αυτός τα κάνει πολύ πιο εύκολα σε ένα laptop.

 

Το να λες ότι μια συσκευή δεν είναι καλή, γιατι ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ οτι ΜΠΟΡΕΙ να κολλήσει ΑΝ κανεις κάτι που ΔΕ θα σου χρειαστεί και ούτε τελικά θα το εφαρμόσεις πέρα από το πλαίσιο μιας δοκιμής είναι άτοπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Θα ρωτήσω κάτι, αλλά θέλω να αναλογιστείτε  πρώτα αυτό που θα πω. 

 

Μέσο όρο το S7(Edge) έχει 1.7GB RAM ελευθερα, δηλαδη το λογισμικό πιάνει γύρω στα 2GB. Μέσα στη μέρα δεν ασχολούμαι να κλείνω τις εφαρμογές πάντα και μπορεί για 1-2 μέρες να ξεχαστώ. Το τηλέφωνο συνεχιζει να πηγαίνει σφαίρα και ας "τρέχουν" από πίσω 15~20 εφαρμογές. Για να είμαι ειλικρινής έχω ανοιχτά αυτή τη στιγμή Clash of Clans, Play Store, Messenger, Viber, Outlook και Pinterest, Η διαθέσιμη υπολοιπόμενη μνήμη μου (λέει) είναι 1GB. 

 

Δεδομένων των παραπάνω, το τηλέφωνο μπορεί να κρατάει 10 εφαρμογές στο παρασκήνιο και έχει περιθώριο για άλλες 20, στο "βαρύ" TW. Μήπως ήρθε ο καιρός να σταματήσουμε τις υπερβολές με τα νουμερα και τα specs; Ποιος άνθρωπος χρησιμοποιεί σε μία συσκευή 25 εφαρμογές ταυτόχρονα, την ίδια στιγμή, για αρκετή ώρα, τις αφήνει ανοιχτές για λίγη ώρα, και τις ξαναχρησιμοποιει όλες πάλι..καθημερινά; Αυτός που κάνει όλα αυτά θέλει 6GB RAM, αλλά ευτυχώς αυτός τα κάνει πολύ πιο εύκολα σε ένα laptop.

 

Το να λες ότι μια συσκευή δεν είναι καλή, γιατι ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ οτι ΜΠΟΡΕΙ να κολλήσει ΑΝ κανεις κάτι που ΔΕ θα σου χρειαστεί και ούτε τελικά θα το εφαρμόσεις πέρα από το πλαίσιο μιας δοκιμής είναι άτοπο.

 

Δεν παίζει να έχεις τα  apps  που περιγράφεις και να έχεις 1gb free. Μην το μπερδεύεις με τα recent apps στο ιστορικό! Στο δικό μου s7 edge είχα περίπου μισό giga free με πολύ λιγότερα apps ανοιχτά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα ειναι πιο εξελιγμένο από το προηγούμενο μοντέλο, αλλά τίποτα ιδιαίτερο που να με κερδίζει σαν καταναλωτή. Huawei p10 με κλειστά μάτια.

το p10 τι ιδιαιτερο εχει δλδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...