Προς το περιεχόμενο

Apple: Μείωση κατά 70-80% στις ανεπάντεχες απενεργοποιήσεις iPhone 6 και iPhone 6s


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

wait for it

 

 

στο Xiaomi μου με την custom rom μισο χρονο τωρα δεν εχω φαει ουτε restart ουτε forced shutdown κ φυσικα οταν παταω το power on ,βουαλα ανοιγει

 

τι εγινε η mercedes των κινητων μας βγηκε yugo? :P

καλα σε custom ειναι και λιγο τυχη ,,, εγω επι s2/s4 με custom ειχα restart τωρα με την pixel rom Που εχω δεν εχω δει ποτε βεβαια... (αλλα παλι παιζει ρολο απο το custom σε μαμισιο... ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα σε custom ειναι και λιγο τυχη ,,, εγω επι s2/s4 με custom ειχα restart τωρα με την pixel rom Που εχω δεν εχω δει ποτε βεβαια... (αλλα παλι παιζει ρολο απο το custom σε μαμισιο... ) 

 

βαζω τελικες εκδοσεις που εχουν περασει testing μηνων 

 

Resurrection remix 

 

τεσπα το νοημα ειναι οτι ειναι απαραδεκτο για τοσο ακριβες συσκευες τετοια bugs

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι. Ηλεκτρονική συσκευή που κοστίζει 800 ευρώ να κλείνει λες και είναι πειραματικό προϊόν χωρίς να έχει περάσει από κανένα Qc. και όχι μόνο να μην μπορείς να κάνεις κάτι αλλά να σου λένε ότι το έφτιαξαν στο επόμενο μοντέλο το πρόβλημα κατά 70%. Δηλαδή πρέπει τώρα εμείς να κάνουνε γλέντι και να πάμε και μια κούτα σοκολατακια που μας το είπαν.

 

Ρε φτιάξτε πρώτα το Hardware και το software που έχει από το 5s που κλείνει το κινητό, με πολλές φορές να flash άρει το μήλο σε loop και μετά να πεθαίνει με αχνη γκρι προς μπλε οθόνη. Έλεος και με την Apple.

 

Καλύτερα κινεζια που θα δώσω 200 ευρώ και αν κλείνει που δεν νομίζω να πω ότι θα πάρω άλλο.

 

Φαντάζεσαι τώρα να δώσεις 800 με 1.000 και να σου κάνει τέτοια!

Άσ'τα να πάνε Leonardo. Δράμα, το δικό μου και της γυναίκας μου κλείνουν από μόνα τους κάθε 5 λεπτά.

Βγάζουν και μήνυμα στην οθόνη πόσα θα χρεώσει το service κάθε φορά.

 

Μακριά παιδιά, μακριά από iPhone. Ευτυχώς που το καταλάβατε μερικοί... Δεν παλευεται η κατάσταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θετικό μέτρο νομίζω με τον μετρητή της μπαταρίας να βλέπουμε αν χρειάζεται αντικατάσταση. Το ίδιο συμβαίνει σε αρκετούς φορητούς όπως π.χ. της Σόνυ όταν θέλει άλλη μπαταρία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αλλο τραγικο με το bluetooth που κολλαει στο ios 10 δεν μας λετε , κινητο για κλωτσιες...

Πάντα είχαν θέματα τα iPhone σε πολλά πράγματα αλλά όταν έχεις μάθει ένα λειτουργικό δύσκολα πας σε άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το αλλο τραγικο με το bluetooth που κολλαει στο ios 10 δεν μας λετε , κινητο για κλωτσιες...

Δεν σου το λέμε γιατί δεν υπάρχει πρόβλημα με το bt.

Σιγά μην τους έδινε η apple καινούριο τηλέφωνο επειδή η "αδιάβροχη" συσκευή πήρε φωτιά από την θήκη, εδώ δεν δίνει καινούρια συσκευή σε αυτούς που έχουν πρόβλημα με την πράσινη γραμμή στην οθόνη και τους ζητά 160$ για επισκευή και θα τους έδινε αν έφταιγε η θήκη αγνώστου κατασκευαστή.

Οι μλκιες πάντα πληρώνονται. Και υπάρχουν χιλιάδες τέτοιοι χρήστες που δεν έχουν ιδέα για το πως πρέπει να συμπεριφέρονται στις συσκευές τους. Και αν αποδειχθεί κάτι τέτοιο στη συγκεκριμένη περίπτωση, η apple όχι μόνο δεν πρέπει να τους δώσει άλλη συσκευή αλλά κανονικά πρέπει να τους κάνει και μήνυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου το λέμε γιατί δεν υπάρχει πρόβλημα με το bt.

 

Οι μλκιες πάντα πληρώνονται. Και υπάρχουν χιλιάδες τέτοιοι χρήστες που δεν έχουν ιδέα για το πως πρέπει να συμπεριφέρονται στις συσκευές τους. Και αν αποδειχθεί κάτι τέτοιο στη συγκεκριμένη περίπτωση, η apple όχι μόνο δεν πρέπει να τους δώσει άλλη συσκευή αλλά κανονικά πρέπει να τους κάνει και μήνυση.

Η Apple έχει ήδη αντικαταστήσει την συσκευή άρα δεν φταίει η θήκη αλλά το τηλέφωνο.

 

http://www.theverge.com/2017/2/24/14723798/exploding-iphone-7-apple-investigating-brianna-olivas

 

Olivas says she gave the phone to Apple and the company issued her a replacement device.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η Apple έχει ήδη αντικαταστήσει την συσκευή άρα δεν φταίει η θήκη αλλά το τηλέφωνο.http://www.theverge.com/2017/2/24/14723798/exploding-iphone-7-apple-investigating-brianna-olivas

Olivas says she gave the phone to Apple and the company issued her a replacement device.

Δεν έχει απαντήσει ακόμη για τα αίτια. Η αντικατάσταση έγινε γιατί ήταν στην εγγύηση. Και σε άλλες περιπτώσεις έγινε αντικατάσταση ενώ έφταιγε ένας no name φορτιστής κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...