Προς το περιεχόμενο

Η GSMA ανακοίνωσε ότι το Καλύτερο Smartphone του 2016 είναι το Samsung Galaxy S7 edge


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την πραγματικοτητα ειπα και ειδικα αν δεν ειναι το πρωτο Iphone που επαιρνες ηξερες πανω κατω τι να περιμενεις και στην οθονη(ips vs amoled)και σε αλλα πραγματα.

 

Και τελος για να σου μπηκε το ψυχολογικο να δωσεις το S7 edge για το Iphone σημαινει οτι σε καποια πραγματα δεν σε καλυπτε το S7 edge οσο ηθελες.

 

Ναι μπήκα σε αυτό το τρυπάκι λόγο της κάμερας και της αυτονομίας μιας και είχε γίνει τόσο ντόρος αλλά καλά λένε άμα ακούς πολλά λόγια κρατά μικρό καλάθι. Και το αν με καλύπτει μια σύσκευη πιστεύω πως όλλους θα μας καλύπταν Πολλά κινητά της μεσαίας κατηγορίας αλλά βλέπεις δεν τα περνούμε όχι μόνο εγώ αλλά οι περισσότεροι ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη δεν σε καλυπτε η καμερα και η αυτονομια του S7 edge?

Όπως σου είπα και τα παλαιότερα κινητά με κάλυπταν απλά πήγα για καλύτερο και απογοητεύτηκα ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακραν το καλυτερο κινητο της χρονιας!

Η καλυτερη οθονη της αγορας,μοναδικος σχεδιασμος,κορυφαια αυτονομια!

Ενα υπερπληρης πακετο που τα εχει ολα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ γράφει ότι η κάμερα του Νοκια 3310 2017 παράγει πιο όμορφες φωτό από το Galaxy 7...

http://www.phonearena.com/news/New-Nokia-3310-vs-Galaxy-S7-camera-comparison_id91559

Το θέμα είναι ότι έχει και παραδείγματα και πράγματι η κάμερα του 3310 δείχνει να έχει πιο όμορφα αποτελέσματα...

Επίσης το hardware που ενσωματώνει δεν είχε και μεγάλη διαφορά από τον ανταγωνισμό, εκτός της πολύ όμορφης οθόνης του. Μάλιστα κυκλοφόρησε και έκδοση με τον SD 820 που δεν είναι και κάτι πρωτότυπο για ναυαρχιδες.

Δε λέω ότι το κινητό δεν είναι κορυφαίο, αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι είναι το καλύτερο κινητό του 2016. Δεν είδα ποσό καλό είναι το touchwiz στο GS7, αλλά το αν το διόρθωσαν ή απλά ανέβηκε η επεξεργαστική ισχύς του SoC και δεν κολλάει δεν το ξέρω.Στο internet πάντως διαβάζω για κολλήματα. Μπορεί να μη φταίει η συσκευή, αλλά το Android. Το θέμα είναι ότι αν συμβαίνει κάτι τέτοιο επηρεάζει την εμπειρία χρήσης... Εκτός κι αν κάνανε μετρήσεις με άδειο κινητό. Το ίδιο ισχύει και για τη μπαταρία. Με μεγάλο πλήθος "κατάλληλων" εφαρμογών η μπαταρία φεύγει γρήγορα.

Δε λέω για το αν αξίζει ή όχι τον τίτλο. Σίγουρα είναι κορυφαίο σε hardware. Το θέμα είναι ότι στο κινητό μετράει το σύνολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ γράφει ότι η κάμερα του Νοκια 3310 2017 παράγει πιο όμορφες φωτό από το Galaxy 7...

http://www.phonearena.com/news/New-Nokia-3310-vs-Galaxy-S7-camera-comparison_id91559

Το θέμα είναι ότι έχει και παραδείγματα και πράγματι η κάμερα του 3310 δείχνει να έχει πιο όμορφα αποτελέσματα...

 

 

Τρολιά είναι, θα το καταλάβεις όταν διαβάσεις και την υποσημείωση στο τέλος. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρολιά είναι, θα το καταλάβεις όταν διαβάσεις και την υποσημείωση στο τέλος. :)

Χαχα! Το φαντάστηκα. Απλά δεν είχα χρόνο να το διαβάσω πλήρως το άρθρο. Σε κάθε περίπτωση, πέρα από αυτό, τα υπόλοιπα που έγραψα τα πιστεύω. Το έγραψα μεταξύ σοβαρού και αστείου.

Το θέμα είναι ότι διαβάζω για υπερθέρμανση, lags και αλλά στο internet που δε μοιάζουν να είναι από ελαττωματικά κομμάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα S7edge(3φορες), Ειχα και op3t(2φορες)... Ειχα και Nexus 6p και iPhone 6sPlus...(εύκολα το διαπιστώνει κανείς απο τις αξιολογήσεις μου στις αγγελίες!) Για πολλά χρόνια έπαιζα απο iPhone σε Sammy και το αντίθετο μόλις κυκλοφορουσε η καθε νέα ναυαρχίδα τους..

ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ σαν το Mate9 παιζει μπαλα μονο του αυτή τη στιγμη.... Στα πάντα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ σαν το Mate9 παιζει μπαλα μονο του αυτή τη στιγμη.... Στα πάντα....

Παιζει μπαλα μονο του ενω υστερει σε οθονη απο το S7 edge(ασχολιαστο).

Παιζει μπαλα μονο του ενω υστερει σε φωτογραφιες παλι απο το s7 edge.

Παιζει μπαλα μονο του ενω υστερει σε εκδοση android σε σχεση με oneplus3t.

Παιζει μπαλα μονο του ενω υστερει σε αναβαθμισεις/pure android και στερεο ηχεια του nexus 6p.

 

Και τα αλλα παιζει μπαλα μονο του.... :rolleyes:  :rolleyes:

 

Βεβαια καποιο που αναβαθμιζει τα κινητα του τοσο γρηγορα ειναι λογικο αρκετα απο τα παραπανω να μην τον πολυ απασχολουν αλλα οι δηλωσεις ειναι αυτες που μενουν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει μπαλα μονο του ενω υστερει σε οθονη απο το S7 edge(ασχολιαστο).

Παιζει μπαλα μονο του ενω υστερει σε φωτογραφιες παλι απο το s7 edge.

Παιζει μπαλα μονο του ενω υστερει σε εκδοση android σε σχεση με oneplus3t.

Παιζει μπαλα μονο του ενω υστερει σε αναβαθμισεις/pure android και στερεο ηχεια του nexus 6p.

 

Φίλε μου είμαι κάτοχος Canon EOS 750d DSLR πίστεψε με εχω πιο ολοκληρωμένη εικόνα σύγκρισης... Ναι το s7edge έχει καλύτερη καμερα σε σύγκριση με το Mate 9 ΜΟΝΟ στο Auto mode και τα δυο κινητα λογο καλυτερου ois επαναλαμβάνω μονο στο auto και κυρίως σε low light conditions και σε φωτο κίνησης... αν δεν εισαι "ανάπηρος" λοιπον (δεν αναφέρομαι προσωπικά σε εσενα) στο να τραβήξεις πραγματικές φωτογραφίες και μου πήρες κινητό της κλάσης των περίπου 500ων ευρω για να παίζεις στο auto πραγματικά κριμα γτ σε ολα τα άλλα υπερτερεί το mate 9 και σε low light και παντου...

 

Ποιότητα καταγραφής ηχου ας μη τη σχολιάσουμε εκει πραγματικά δεν υπάρχει καμία σύγκριση..

 

Ως προς την οθόνη προσωπικά μου αρεσει περισσότερο απο τον ψεύτικο υπερκορεσμο των Samsung έχει τρομερές γωνίες θέασης τρομερή φωτεινότητα και δε βρισκω κάποιο ψεγάδι.. περα από κάποια καθυστέρηση του touch που είχε σε μερικα σημεία της οθονης ακρες κυριως που ηταν θεμα λογισμικού και λύθηκε με update..(βλέπεις αναφερω και τα αρνητικά δεν βαπτιστηκα ξάφνου Huawei boy σ ειπα εχω αλλαξει τα πάντα και τα κρατούσα πάντα 2-3 μηνες) αντιθετως βρηκα τον εαυτο μου παντα να πατιουνται αλλα νταλα στο S7edge γτ εκανε το χερι επαφη στο τελείωμα της κυρτής οθόνης πράγμα που λυθηκε με χρηση σχετικα παχιας θηκης που ομως μου χαλαγε το αισθητικό αποτέλεσμα.. μη μιλήσω για tempered glass η απλή ζελατίνα που καμια δεν εφαρμοζε καλα λογο κυρτής ολες ηταν χαλι μαύρο..

Συν το οτι σε εεεελαφρώς μεγαλύτερο μεγεθος προτιμώ την 5.9 με μικρότερα bezel,αλλα αυτό ειναι κάτι υποκειμενικό..

 

Πάμε στο θεμα αναβάθμιση.. δε νομίζω πως ειναι σε θέση κανενας κάτοχος Samsung να θίγει το θεμα αυτο μιας και ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΛΩΝ ειναι τα Samsung που θα πάρουν αναβάθμιση.. με θυμάμαι πάντα με Rooted κινητα και custom roms για να πάρω τελευταία ενημέρωση Android.. στο mate 9 εχω παρει κανονικά 2 αναβαθμίσεις για κινητό που κυκλοφόρησε Δεκέμβριο τι άλλο δλδ μπορεί να απαιτήσω?!!

Τι με νοιάζει να πάρω και εγώ πρώτος την 7.1.2 αν εχω μια 7 απροβληματιστη nugat η γενικα οποιαδήποτε εκδοση εντός λογικου χρόνου..

Update καθε 20 μερες απαιτώ απο την amd για την rx480 μου όπου εκεί ειναι κραυγαλέα τα fixes και το αναγκαίο support σε games..

 

Τα ηχεία του Mate είναι εξίσου stereo (ενα πανω ενα κατω) εξίσου δυνατά και εξισου ποιοτικά με το Nexus 6p.. το edge ήταν μακράν το χειρότερο απο ολα σε θεμα ηχου μεχρι που όταν το έκανα ρουτ και του περασα mod που το μετατρέπει σε stereo https://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/themes/req-dual-speaker-t3339809 (ναι εχει ηχειο ξεχωριστό πανω στο ακουστικό που για ανεξήγητο λόγο δε χρησιμοποιείται ;) και τότε μεταμορφώθηκε στην ιδια κλάση ακριβως με τα άλλα δύο.. το op3t υστερει εκει.. Επίσης η θυρα 3.5 jack του Mate ειναι λιγο κατώτερη σε ποιότητα ηχου και έντασης από ολα .. (ειπαμε λεω τα πάντα)

 

Θες να θίξουμε το θέμα υπερθέρμανσης?! Το s7 edge κυριολεκτικά στην φόρτιση έβραζε ενώ γινόταν πολυ ζεστό στην έντονη χρήση.. το καταλάβαινα ακομα και με την Spigen rugged armor πανω.. το Op3T επίσης αλλα όχι τοσο.. το 6sPlus λιγότερο... το Mate 9 ποτε πέρα από πολύ λιγο μετα το πρωτο τέταρτο της φόρτισης και διατηρεί την ιδια θερμοκρασία μεχρι να φτάσει στο 70% η θερμοκρασία όμως ειναι κατα πολυυυ λιγοτερη απο τα προηγούμενα κινητά που αναφερα...

 

Θες να θίξουμε το θεμα μπαταρία?! Δεν εβγαλα ποτε πανω απο 6 ωρες οθόνη με το edge (5μιση ωρες με στοκ λογισμικο 6ωρες και 15 λεπτα ήταν το μαξ που είδα συγκεκριμένα με την Efficient ROM θα την γνωρίζεις εφόσον ειχες/εχεις edge) με το mate 9 έχω βγάλει και 8 ωρες παντα με 2 κάρτες ανοιχτό wifi και 4g μόνιμα Facebook /messenger φουλ σερφαρισμα και συχγρονισμους mail και καιρου γενικα ξεζουμιζω το κινητό ειμαι heavy user..

Το βράδυ με 8 ώρες ύπνου το mate 9 μου καίει 4% μπαταρία το s7edge 10% (είχα ανοιχτό ομως το screen always on το εφε με την ώρα το έκλεισα και έπεσα στο 7% κατανάλωση μπαταρίας με τις ιδιες ώρες ύπνου)

Οτι sot αναφέρω πιο πανω είναι με 15% υπόλοιπο μπαταρίας δεν το αφήνω ποτε κανενα κινητό να παει κάτω από αυτό..

 

Θες να θίξουμε το θέμα οτι η γρήγορη φόρτιση στο edge μου εκανε απο μια ωρα παρα κατι στην μιαμηση και τέλος εφτασε στις δυο ωρες παρα κατι? Αυτο στη μία συσκευή που είχα περίπου 4 μηνες.. στην δεύτερη συσκευή ειχε πάλι πτώση στο δίμηνο στην τριτη δε γνωρίζω το εδωσα μεσα στη βδομάδα λογο μιας ευκαιριας..

Η φόρτιση του Op3T ηταν η πιο γρήγορη απο ολες 50-55 λεπτα φουλαρε αλλα η μπαταρια του ήταν λιγο καλυτερη απο του edge κοντα στις 6μιση ωρες σαν διάρκεια..

Το Mate ναι κανει 1 ωρα και ένα τέταρτο να παει φουλ αλλα εχει και τη μεγαλύτερη μπαταρία με διαφορά οπότε δε το θεωρώ παράλογο..

Οποτε παλι overall το Mate9 ειναι καλύτερο..

 

Θες να θίξουμε user interface?! Πιό smooth εμπειρία ειναι το ios hands down αλλα και πιο κλειστό.. πιό αλαγκαριστο είναι το Mate 9 με τo Op3T στα ιδια επίπεδα.. φιλε μου ναι το s7 edge έχει κάκιστη εκμετάλλευση της ram και εχει lag σε ανυποψιαστες στιγμες και stuttering καθως και κανει reboot εφαρμογες που έχεις ανοίξει πιο "πίσω" και ξαναφορτωνουν απο την αρχή!! Λογο του κακου ram management..

Όσον αφορά την εμφάνιση μου αρέσει περισσότερο το emui που iPhonιζει αλλα με τα χαρακτηριστικά ανδροιντ αλλα και παλι αυτο είναι υποκειμενικό.

 

Θες να θίξουμε το 4g reception και wi-fi reception?!

Με σειρά καλυτερης λήψης σε σημεία που γνωριζω οτι υπάρχει 4g αλλα και σε σημεία που μεταβάλλεται από 4g σε 3g έχουμε και λεμε..

1)Huawei Mate 9

2)iPhone 6sPlus

3)s7 edge

4)Op3T

Οσον αφορά το wi-fi μένω σε μεζονέτα το technicolor vdsl router βρίσκεται στον δεύτερο με ολες τις συσκευές ειχα πάντα μία γραμμή wifi στο ισόγειο με το Mate 9 εχω δυο.. (το Op3T πολλές φορές το εχανε κιόλας)

 

Ενα πολύ συν του S7edge ειναι η αδιαβροχοποιηση Αλλα δε με θυμάμαι ποτε να παίζω στην ακρη μιας βαρκας με συσκευή 500€ και πανω στα χέρια μου.. ούτε να έχω πάθει ζημιά απο εισροή νερού και εχω αλλάξει οτι συσκευή εχει υπάρξει από ναυαρχίδες με εξαίρεση συσκευές lg..

 

Σαν overall χρηση ναι ειναι καλύτερο απο όσα αναφέρθηκαν hands down..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ εγω κουράστηκα η αλήθεια είναι αλλα απο το να πετάξω χύμα οτι να ναι και αερολογιες οπως κάνουν οι περισσότεροι προτίμησα να διατυπώσω ακριβως τις προσωπικές μου εμπειρίες με τις συγκεκριμένες συσκευές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα S7edge(3φορες), Ειχα και op3t(2φορες)... Ειχα και Nexus 6p και iPhone 6sPlus...(εύκολα το διαπιστώνει κανείς απο τις αξιολογήσεις μου στις αγγελίες!) Για πολλά χρόνια έπαιζα απο iPhone σε Sammy και το αντίθετο μόλις κυκλοφορουσε η καθε νέα ναυαρχίδα τους..

ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ σαν το Mate9 παιζει μπαλα μονο του αυτή τη στιγμη.... Στα πάντα....

 

 

Φίλε μου είμαι κάτοχος Canon EOS 750d DSLR πίστεψε με εχω πιο ολοκληρωμένη εικόνα σύγκρισης... Ναι το s7edge έχει καλύτερη καμερα σε σύγκριση με το Mate 9 ΜΟΝΟ στο Auto mode και τα δυο κινητα λογο καλυτερου ois επαναλαμβάνω μονο στο auto και κυρίως σε low light conditions και σε φωτο κίνησης... αν δεν εισαι "ανάπηρος" λοιπον (δεν αναφέρομαι προσωπικά σε εσενα) στο να τραβήξεις πραγματικές φωτογραφίες και μου πήρες κινητό της κλάσης των περίπου 500ων ευρω για να παίζεις στο auto πραγματικά κριμα γτ σε ολα τα άλλα υπερτερεί το mate 9 και σε low light και παντου... Ποιότητα καταγραφής ηχου ας μη τη σχολιάσουμε εκει πραγματικά δεν υπάρχει καμία σύγκριση.. Ως προς την οθόνη προσωπικά μου αρεσει περισσότερο απο τον ψεύτικο υπερκορεσμο των Samsung έχει τρομερές γωνίες θέασης τρομερή φωτεινότητα και δε βρισκω κάποιο ψεγάδι.. περα από κάποια καθυστέρηση του touch που είχε σε μερικα σημεία της οθονης ακρες κυριως που ηταν θεμα λογισμικού και λύθηκε με update..(βλέπεις αναφερω και τα αρνητικά δεν βαπτιστηκα ξάφνου Huawei boy σ ειπα εχω αλλαξει τα πάντα και τα κρατούσα πάντα 2-3 μηνες) αντιθετως βρηκα τον εαυτο μου παντα να πατιουνται αλλα νταλα στο S7edge γτ εκανε το χερι επαφη στο τελείωμα της κυρτής οθόνης πράγμα που λυθηκε με χρηση σχετικα παχιας θηκης που ομως μου χαλαγε το αισθητικό αποτέλεσμα.. μη μιλήσω για tempered glass η απλή ζελατίνα που καμια δεν εφαρμοζε καλα λογο κυρτής ολες ηταν χαλι μαύρο.. Συν το οτι σε εεεελαφρώς μεγαλύτερο μεγεθος προτιμώ την 5.9 με μικρότερα bezel,αλλα αυτό ειναι κάτι υποκειμενικό.. Πάμε στο θεμα αναβάθμιση.. δε νομίζω πως ειναι σε θέση κανενας κάτοχος Samsung να θίγει το θεμα αυτο μιας και ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΛΩΝ ειναι τα Samsung που θα πάρουν αναβάθμιση.. με θυμάμαι πάντα με Rooted κινητα και custom roms για να πάρω τελευταία ενημέρωση Android.. στο mate 9 εχω παρει κανονικά 2 αναβαθμίσεις για κινητό που κυκλοφόρησε Δεκέμβριο τι άλλο δλδ μπορεί να απαιτήσω?!! Τι με νοιάζει να πάρω και εγώ πρώτος την 7.1.2 αν εχω μια 7 απροβληματιστη nugat η γενικα οποιαδήποτε εκδοση εντός λογικου χρόνου.. Update καθε 20 μερες απαιτώ απο την amd για την rx480 μου όπου εκεί ειναι κραυγαλέα τα fixes και το αναγκαίο support σε games.. Τα ηχεία του Mate είναι εξίσου stereo (ενα πανω ενα κατω) εξίσου δυνατά και εξισου ποιοτικά με το Nexus 6p.. το edge ήταν μακράν το χειρότερο απο ολα σε θεμα ηχου μεχρι που όταν το έκανα ρουτ και του περασα mod που το μετατρέπει σε stereo https://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/themes/req-dual-speaker-t3339809 (ναι εχει ηχειο ξεχωριστό πανω στο ακουστικό που για ανεξήγητο λόγο δε χρησιμοποιείται ;) και τότε μεταμορφώθηκε στην ιδια κλάση ακριβως με τα άλλα δύο.. το op3t υστερει εκει.. Επίσης η θυρα 3.5 jack του Mate ειναι λιγο κατώτερη σε ποιότητα ηχου και έντασης από ολα .. (ειπαμε λεω τα πάντα) Θες να θίξουμε το θέμα υπερθέρμανσης?! Το s7 edge κυριολεκτικά στην φόρτιση έβραζε ενώ γινόταν πολυ ζεστό στην έντονη χρήση.. το καταλάβαινα ακομα και με την Spigen rugged armor πανω.. το Op3T επίσης αλλα όχι τοσο.. το 6sPlus λιγότερο... το Mate 9 ποτε πέρα από πολύ λιγο μετα το πρωτο τέταρτο της φόρτισης και διατηρεί την ιδια θερμοκρασία μεχρι να φτάσει στο 70% η θερμοκρασία όμως ειναι κατα πολυυυ λιγοτερη απο τα προηγούμενα κινητά που αναφερα... Θες να θίξουμε το θεμα μπαταρία?! Δεν εβγαλα ποτε πανω απο 6 ωρες οθόνη με το edge (5μιση ωρες με στοκ λογισμικο 6ωρες και 15 λεπτα ήταν το μαξ που είδα συγκεκριμένα με την Efficient ROM θα την γνωρίζεις εφόσον ειχες/εχεις edge) με το mate 9 έχω βγάλει και 8 ωρες παντα με 2 κάρτες ανοιχτό wifi και 4g μόνιμα Facebook /messenger φουλ σερφαρισμα και συχγρονισμους mail και καιρου γενικα ξεζουμιζω το κινητό ειμαι heavy user.. Το βράδυ με 8 ώρες ύπνου το mate 9 μου καίει 4% μπαταρία το s7edge 10% (είχα ανοιχτό ομως το screen always on το εφε με την ώρα το έκλεισα και έπεσα στο 7% κατανάλωση μπαταρίας με τις ιδιες ώρες ύπνου) Οτι sot αναφέρω πιο πανω είναι με 15% υπόλοιπο μπαταρίας δεν το αφήνω ποτε κανενα κινητό να παει κάτω από αυτό.. Θες να θίξουμε το θέμα οτι η γρήγορη φόρτιση στο edge μου εκανε απο μια ωρα παρα κατι στην μιαμηση και τέλος εφτασε στις δυο ωρες παρα κατι? Αυτο στη μία συσκευή που είχα περίπου 4 μηνες.. στην δεύτερη συσκευή ειχε πάλι πτώση στο δίμηνο στην τριτη δε γνωρίζω το εδωσα μεσα στη βδομάδα λογο μιας ευκαιριας.. Η φόρτιση του Op3T ηταν η πιο γρήγορη απο ολες 50-55 λεπτα φουλαρε αλλα η μπαταρια του ήταν λιγο καλυτερη απο του edge κοντα στις 6μιση ωρες σαν διάρκεια.. Το Mate ναι κανει 1 ωρα και ένα τέταρτο να παει φουλ αλλα εχει και τη μεγαλύτερη μπαταρία με διαφορά οπότε δε το θεωρώ παράλογο.. Οποτε παλι overall το Mate9 ειναι καλύτερο.. Θες να θίξουμε user interface?! Πιό smooth εμπειρία ειναι το ios hands down αλλα και πιο κλειστό.. πιό αλαγκαριστο είναι το Mate 9 με τo Op3T στα ιδια επίπεδα.. φιλε μου ναι το s7 edge έχει κάκιστη εκμετάλλευση της ram και εχει lag σε ανυποψιαστες στιγμες και stuttering καθως και κανει reboot εφαρμογες που έχεις ανοίξει πιο "πίσω" και ξαναφορτωνουν απο την αρχή!! Λογο του κακου ram management.. Όσον αφορά την εμφάνιση μου αρέσει περισσότερο το emui που iPhonιζει αλλα με τα χαρακτηριστικά ανδροιντ αλλα και παλι αυτο είναι υποκειμενικό. Θες να θίξουμε το 4g reception και wi-fi reception?! Με σειρά καλυτερης λήψης σε σημεία που γνωριζω οτι υπάρχει 4g αλλα και σε σημεία που μεταβάλλεται από 4g σε 3g έχουμε και λεμε.. 1)Huawei Mate 9 2)iPhone 6sPlus 3)s7 edge 4)Op3T Οσον αφορά το wi-fi μένω σε μεζονέτα το technicolor vdsl router βρίσκεται στον δεύτερο με ολες τις συσκευές ειχα πάντα μία γραμμή wifi στο ισόγειο με το Mate 9 εχω δυο.. (το Op3T πολλές φορές το εχανε κιόλας) Ενα πολύ συν του S7edge ειναι η αδιαβροχοποιηση Αλλα δε με θυμάμαι ποτε να παίζω στην ακρη μιας βαρκας με συσκευή 500€ και πανω στα χέρια μου.. ούτε να έχω πάθει ζημιά απο εισροή νερού και εχω αλλάξει οτι συσκευή εχει υπάρξει από ναυαρχίδες με εξαίρεση συσκευές lg.. Σαν overall χρηση ναι ειναι καλύτερο απο όσα αναφέρθηκαν hands down..

cool story bro!

 

μονο και μονο οτι καθεσαι και γραφεις εκθεση για να πεισεις καθως και τα 3 σου συνολικα μηνυματα τα λενε ολα. 

 

τα περισσοτερα επιχειρηματα σου ειναι πληρως αβασιμα γιατι βασιζονται αποκλειστικά και μονο στις δικες  σου αναγκες, αρα σχεδον ολα ειναι ακυρα (πχ για τις βαρκαδες που λες).

 

στις αγγελιες βλεπω ουτε βδομαδα δεν τα κρατας... βασει ημερομηνιων που τις ποσταρες και των τιτλων ("πωλειται 3t μιας βδομαδας" κτλ), δεν μου βγαινουν τα μαθηματικα, πως προκυπτουν οι 2-3 μηνες χρησης;

 

καλημερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cool story bro!

 

μονο και μονο οτι καθεσαι και γραφεις εκθεση για να πεισεις καθως και τα 3 σου συνολικα μηνυματα τα λενε ολα. 

 

τα περισσοτερα επιχειρηματα σου ειναι πληρως αβασιμα γιατι βασιζονται αποκλειστικά και μονο στις δικες  σου αναγκες, αρα σχεδον ολα ειναι ακυρα (πχ για τις βαρκαδες που λες).

 

στις αγγελιες βλεπω ουτε βδομαδα δεν τα κρατας... βασει ημερομηνιων που τις ποσταρες και των τιτλων ("πωλειται 3t μιας βδομαδας" κτλ), δεν μου βγαινουν τα μαθηματικα, πως προκυπτουν οι 2-3 μηνες χρησης;

 

καλημερα

σαν να εχεις απολυτο δικιο ειδικα εδω τα περισσοτερα επιχειρηματα σου ειναι πληρως αβασιμα γιατι βασιζονται αποκλειστικά και μονο στις δικες  σου αναγκες, αρα σχεδον ολα ειναι ακυρα (πχ για τις βαρκαδες που λες). αλλα και μονο που εγραψε μια οθονη ολοκληρη εγω τον συμπαθησα   :-D τον λες και ηρωα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...