Προς το περιεχόμενο

Μετανάστευση στο εξωτερικό: απορίες & συμβουλές


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γνωρίζει κάποιος την πιο οικονομική ολλανδική sim only είτε με prepaid είτε με συμβόλαιο (χρόνο) που να έχει όσα περισσότερα gb γίνεται και κάποια ελάχιστα λεπτά; (κατα προτίμηση και προς eu).

 

Σίγουρα υπάρχει κάποιο vfm πακετο/combo πακέτων/συμβολαίων που δεν έχω καταφέρει ακόμα να βρώ. Γιατί τα περισσότερα που βλέπω είναι κατι 20ρικα το μήνα με ελάχιστα mb και λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για την Ουτρέχτη δεν ισχύει. Η αλήθεια είναι ότι στα πλαίσια του πειράματος που θα ξεκινούσε το 2015 θα επιλέγονταν 250 κάτοικοι που για μια περίοδο 2 χρόνων θα λάμβαναν 1000 ευρώ/μήνα αλλά λόγω κάποιων αναποδιών και νομικών θεμάτων πήρε αναβολή. Τελικά μόλις τον περασμένο Απρίλη οι ερευνητές του πανεπιστημίου της Ουτρέχτης που θέλουν μαζί με τον δήμο να τρέξουν το πρόγραμμα έβαλαν κάποια άλλα στοιχεία μέσα (τρόπος παραλαβής των χρημάτων, εθελοντική εργασία των συμμετεχόντων κτλ), ήταν να ξεκινήσει τον Μάη αλλά και πάλι δεν.

 

Παρόλα αυτά με γρήγορο ψάξιμο στο ιντερνέτζ βλέπει κανείς ότι έχει χυθεί αρκετό ηλεκτρονικό μελάνι για αυτή την ιστορία και λίγο πολύ θεωρείται ως κάτι δεδομένο που συμβαίνει, μόνο σε λίγες σελίδες αναφέρεται ότι αφορά μόνο 250 άτομα. Αν ψάξεις όμως σε ολλανδικές σελίδες βλέπεις ότι είναι λίγο διαφορετικά τα πράματα.

Επεξ/σία από Speculoos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος την πιο οικονομική ολλανδική sim only είτε με prepaid είτε με συμβόλαιο (χρόνο) που να έχει όσα περισσότερα gb γίνεται και κάποια ελάχιστα λεπτά; (κατα προτίμηση και προς eu).

 

Σίγουρα υπάρχει κάποιο vfm πακετο/combo πακέτων/συμβολαίων που δεν έχω καταφέρει ακόμα να βρώ. Γιατί τα περισσότερα που βλέπω είναι κατι 20ρικα το μήνα με ελάχιστα mb και λεπτά.

 

Τσέκαρε telfort για abonnement και lycamobile για prepaid.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος την πιο οικονομική ολλανδική sim only είτε με prepaid είτε με συμβόλαιο (χρόνο) που να έχει όσα περισσότερα gb γίνεται και κάποια ελάχιστα λεπτά; (κατα προτίμηση και προς eu).

 

Σίγουρα υπάρχει κάποιο vfm πακετο/combo πακέτων/συμβολαίων που δεν έχω καταφέρει ακόμα να βρώ. Γιατί τα περισσότερα που βλέπω είναι κατι 20ρικα το μήνα με ελάχιστα mb και λεπτά.

https://www.telefoonabonnement.nl/sim-only/

 

Τσέκαρε εδώ, συνήθως η Simyo είναι η πιο οικονομική για σιμ όνλυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Simyo έχω και εγώ και όντως είναι αρκετά οικονομική και στα MB, χρησιμοποιεί και το δίκτυο της KPN (ο ΟΤΕ της Ολλανδίας)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!Μένει κανείς η έχει εμπειρία για το Μόναχο?

Πολύ ωραία πόλη, με πολλές ευκαιρίες και βιομηχανίες, αλλά και τα πιο ακριβά ενοίκια στην Γερμανία.

Οι μισθοί είναι υψηλότεροι ,χωρις όμως να αντισταθμίζουν την διαφορά. Προφανώς όμως με μια καλή θέση δεν υπάρχει περίπτωση να μην βγαίνεις με διαμέρισμα μόνος σου, μιλάμε πάντα για τα ποσά λεφτά θα μπορείς να βάζεις στην άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία πόλη, με πολλές ευκαιρίες και βιομηχανίες, αλλά και τα πιο ακριβά ενοίκια στην Γερμανία.

Οι μισθοί είναι υψηλότεροι ,χωρις όμως να αντισταθμίζουν την διαφορά. Προφανώς όμως με μια καλή θέση δεν υπάρχει περίπτωση να μην βγαίνεις με διαμέρισμα μόνος σου, μιλάμε πάντα για τα ποσά λεφτά θα μπορείς να βάζεις στην άκρη.

Για τι ειδους δουλεια μιλαμε στο Μοναχο;

Εχω ενα πτυχιο μηχανικου αυτοκινητου οποτε κοιταω μηπως μπορω να μπω σε καμια βιομιχανια.Υπαρχει καμια σελιδα που να λεει το κοστος ζωης για εκει?Εκανα μια αναζητηση αλλα οσα εβγαλε ηταν πριν απο 3 χρονια.Λογικα θα εχουν αλλαξει αυτα τα νουμερο μετα απο τοσο καιρο.

Ευχαριστω και τπυς 2 για τον χρονο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα πτυχιο μηχανικου αυτοκινητου οποτε κοιταω μηπως μπορω να μπω σε καμια βιομιχανια.Υπαρχει καμια σελιδα που να λεει το κοστος ζωης για εκει?Εκανα μια αναζητηση αλλα οσα εβγαλε ηταν πριν απο 3 χρονια.Λογικα θα εχουν αλλαξει αυτα τα νουμερο μετα απο τοσο καιρο.

Ευχαριστω και τπυς 2 για τον χρονο σας!

πτυχίο δεν παίζει να χεις γιατί δεν υπάρχει τέτοια σχολή στην Ελλάδα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...